e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Haki

Dobre haki transportowe Bezpieczna obsługa i transport ładunków poprzez podnoszenie i opuszczanie powininny odbywać się wyłącznie przy wykorzystaniu produktów najwyższej jakości, z odpowiednimi certyfikatami. Haki na zawiesia wszystkich typów: kontenerowe, obrotowe, łańcuchowe, bezpieczne itp., dostępne w ofercie E-hak24 są wykonywane z materiałów wysokiej jakości, w celu zminimalizowania ryzyka powstania uszkodzeń produktu, co mogłoby skutkować niepożądanym upuszczeniem ładunku. Każdy hak jest ocechowany DOR (WLL) jaki posiada, czyli dopuszczalnym obciążeniem roboczym. W zale...
Wyświetlane 20 z 16 wyników
Haki (16)

Haki

Dobre haki transportowe

Bezpieczna obsługa i transport ładunków poprzez podnoszenie i opuszczanie powininny odbywać się wyłącznie przy wykorzystaniu produktów najwyższej jakości, z odpowiednimi certyfikatami. Haki na zawiesia wszystkich typów: kontenerowe, obrotowe, łańcuchowe, bezpieczne itp., dostępne w ofercie E-hak24 są wykonywane z materiałów wysokiej jakości, w celu zminimalizowania ryzyka powstania uszkodzeń produktu, co mogłoby skutkować niepożądanym upuszczeniem ładunku. Każdy hak jest ocechowany DOR (WLL) jaki posiada, czyli dopuszczalnym obciążeniem roboczym. W zależności od potrzeb wykorzystuje się haki z uchem, które zapobiegają skręcaniu się liny lub haki widełkowe (przeznaczone do zawiesi łańcuchowych, dzięki nim nie trzeba korzystać z ogniw rozbieralnych). Poza standardowymi hakami, umieszczanymi na końcach zawiesi, lub łańcuchów technicznych, proponujemy również haki skracające łańcuchowe. Służą one, jak sama nazwa wskazuje, do skracania długości danego cięgna łańcuchowego. Wszystkie oferowane przez E-hak24 produkty są zgodne z normą PN-EN-13155, spełniają wymagania Dyrektywy Maszynowej CE oraz posiadają Deklarację Zgodności CE. 
 

Haki do lin i zawiesi

W ofercie E-hak24 dostępne są wszystkie możliwe rodzaje haków transportowych. Do wyboru klienci mają różne typy haków. W zależności od przeznaczenia można dokonać podziału na kilka głównych rodzajów haków linowych i haków łańcuchowych:
 • haki zawiesiowe,
 • haki kontenerowe,
 • haki bezpieczne lub tzw. haki z gwintem,
 • haki obrotowe,
 • haki skracające,
 • haki widełkowe (łańcuchowe),
 • haki z uchem,
 • haki linowe.
Większość z wymienionych rodzajów haków dostępne są w klasie 8, a część z nich również w klasie 10 - szczegółowych informacji udziela nasz zespół doradców klienta. W zawiesiach linowych oraz tekstylnych hak zakłada się bezpośrednio na cięgno zawiesia linowego, pasowego lub wężowego, a w przypadku zawiesi łańcuchowych – hak montowany jest za pomocą ogniwa rozbieralnego (złączki).
 

Akcesoria transportowe – haki kl. 8

Podobnie jak w przypadku zawiesi łańcuchowych, haki również posiadają klasę wytrzymałości wynoszącą 800 N/mm2. Udźwig haka o danej średnicy jest analogiczny do udźwigu łańcucha z ogniw o analogicznej średnicy – tym sposobem można łatwo i szybko skompletować akcesoria do produkcji zawiesia łańcuchowego z hakiem kontenerowym. Aby wykonać takie zawiesie niezbędne są odpowiednie akcesoria tej samej klasy, o tej samej średnicy elementów, łączonych ze sobą tzn. ogniwa rozbieralnego z łańcuchem, haka z ogniwem przejściowym, lub haka skracającego z łańcuchem. W przypadku haków w standardowej ofercie posiadamy modele z większym udźwigiem niż zawiesia. Haki stalowe są elementem dość szybko zużywającym  się, dlatego też niezbędna jest ich okresowa kontrola oraz w razie konieczności wymiana. Przykładowe uszkodzenia haków zawiesiowych to np. zużyte łożysko haka obrotowego, uszkodzona zapadka, pęknięcie, deformacja, wygięta gardziel itd.
 

Haki do dźwigów

Jedną z najpopularniejszych możliwości wykorzystania haków transportowych jest zamontowanie ich na końcach zawiesi, które z kolei zakłada się na hak dźwignicy. W ten sposób dopasowane haki można użytkować jako element do podnoszenia za pomocą dźwigów, wciągników i wciągarek ręcznych lub elektrycznych, żurawi, wciągarek bramowych lub suwnic. W połączeniu haka zawiesiowego z cięgnem łańcuchowym oraz hakami skracającymi można operować ładunkiem w dowolnym położeniu w zasięgu urządzenia dźwignicowego np. dźwigu.
 

Haki kontenerowe do zawiesi

Kolejnym rodzaje haków są haki kontenerowe, doskonale nadające się do transportu wszelkiego transportu kontenerów. Zaczepia się je o wystające po bokach ładunku trzpienie i ładunek jest gotowy do przemieszczenia. Ten typ haków jest inny od wszystkich pozostałych, ma nietypową budowę:
 • nie posiada zapadki blokującej,
 • ma znacznie powiększoną gardziel, przystosowaną do naroży zaczepowych kontenerów,
 • zaczepienie haka jest możliwe wyłącznie do ucha - w przypadku zawiesia linowego poprzez szaklę  lub przez ogniwo rozbieralne przy zawiesiach łańcuchowych.
 

Części zamienne do haków zawiesiowych

Haki mogą ulec różnym uszkodzeniom. Najczęściej wymienianym elementem są zapadki zabezpieczające. W ofercie E-hak24 nazywamy to „zabezpieczenia do haków odlewy”, są one ocechowane średnicą, która odpowiada średnicy haka, do którego ma być docelowo zamontowana. W wielu przypadkach wymiana samej zapadki wystarczy przez lata, bez konieczności zakupu nowego kompletu haka z zapadką. Wszystkie zawiesia i akcesoria zawiesi powinny być poddawane okresowemu przeglądowi zawiesi. Aby móc jak najbardziej dopasować naszą ofertę, stworzyliśmy specjalne miejsce do przeglądów zawiesi i ich akcesoriów. Przeprowadzamy kompleksowe kontrole okresowe, w przypadku zdiagnozowania uszkodzenia elementu wykluczającego go z dalszego użytkowania jesteśmy w stanie wykonać naprawę lub wymienić niesprawne elementy. 
 
0
Lista
0
Koszyk