e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Trawersy do widlaków

Trawersa To jedna z grup osprzętu dźwignicowego – narzędzi wspomagających, usprawniających transport ładunków różnego typu we zakładach przemysłowych, magazynach czy warsztatach. Jednym z rodzajów  trawers są trawersy na wózek widłowy, współpracujące z większością standardowych wózków dostępnych na rynku.    Trawersy do wózka widłowego...
Wyświetlane 20 z 14 wyników
Trawersy do widlaków (14)

Trawersy do widlaków

Trawersa

To jedna z grup osprzętu dźwignicowego – narzędzi wspomagających, usprawniających transport ładunków różnego typu we zakładach przemysłowych, magazynach czy warsztatach. Jednym z rodzajów  trawers są trawersy na wózek widłowy, współpracujące z większością standardowych wózków dostępnych na rynku. 
 

Trawersy do wózka widłowego - zastosowanie

Rozwiązanie w postaci trawers do wózka widłowego stosuje się głównie tam, gdzie nie mamy możliwości zamontowania dźwignicy oraz w sytuacjach, gdzie transportowanie ładunków nie jest potrzebą na tyle częstą, by stworzyć rozwiązanie specjalne. Trawersy do wózka widłowego najczęściej stosuje się do przemieszczania ładunków na terenie zakładu, między pojedynczymi stanowiskami pracy czy przy załadunku. Opcja uniesienia ładunku na określoną wysokość powoduje, że wózek wyposażony w tego typu trawersę zmienia się w narzędzie odpowiednie do umieszczania elementów na maszynach, stołach czy samochodach. Największymi zaletami trawers do wózków widłowych z pewnością są łatwość montażu oraz potencjał – uzupełnione o dobrze dobrane uchwyty transportowe mogą poradzić sobie w wielu specjalistycznych zadaniach. 
 

Zasady używania trawers do wózka widłowego

Stosowanie trawers do wózka widłowego, podobnie zresztą jak każdego innego sprzętu dźwignicowego, obwarowane jest zasadami, które mają na celu zachowanie bezpieczeństwa. Minimalizację zagrożeń zapewnia stosowanie się do zasad określonych przez producenta – zadbać o właściwe zamocowanie trawersy na widłach wózka, w czasie podnoszenia i przemieszczania ładunku nie przechodzić w jego pobliżu oraz pod nim, a także unikać ciągnięcie ładunku po podłożu lub nadmierne nim kołysanie podczas jazdy. 
 

Konstrukcja i typy trawers do wózka widłowego

Trawersy do wózka widłowego mają konstrukcję analogiczną do trawers dźwignicowych. Różnica jest jedna - trawersy dźwignicowe dostosowane są do współpracy z hakiem dźwignicy – suwnicy bądź żurawia – natomiast trawersy do wózka widłowego opierają się na konstrukcji umożliwiającej zamocowanie ich na widłach wózka. Poza tym, tak samo jak trawersy dźwignicowe, wyposażone są w haki obrotowe, haki stałe lub regulowane oraz punkty innego typu do zaczepienia zawiesi w różnej ilości. Najczęściej stosowanymi trawersami do wózka widłowego są trawersy belkowe i ramowe. Różne rozmieszczenie oraz ilość punktów podwieszenia ładunku, a także szeroki zakres dopuszczalnego obciążenia roboczego tworzy z nich narzędzie bardzo uniwersalne, sprawdzające się w wielu sytuacjach.
Trawersy na wózek widłowy mogą być dobrze przystosowane do wideł wózka – zamawiając je, warto podać długość oraz szerokość wideł, ponieważ pozwoli to odpowiednio dopasować trawersę do wózka oraz zastosować solidne zabezpieczenie mocujące, zapobiegające zsunięciu się trawersy z wideł podczas pracy. 
 

Przeglądy i konserwacja trawers do wózka widłowego

Trawersy do wózka widłowego, podobnie jak osprzęt dźwignicowy z innych grup asortymentowych, wymagają stałej kontroli stanu i możliwości pracy. Kontrolę wzrokową należy przeprowadzać przed każdym użyciem sprzętu, zwracając uwagę na wszelkie usterki w postaci pęknięć, przerdzewień, zniekształceń konstrukcji. Szczególnej uwagi wymagają elementy łańcuchowe i hakowe – podobnie jak w przypadku zawiesi należy sprawdzać, czy nie mają odkształceń, wygięć bądź wydłużeń. 
Co 12 miesięcy trawersę do wózka widłowego należy poddać specjalistycznemu przeglądowi. Najlepiej powierzyć go firmie, która produkuje trawersy i posiada odpowiednie uprawnienia. Wszystkie zauważone usterki oznaczają natychmiastowe wycofanie trawersy z eksploatacji oraz konieczność przeprowadzenia naprawy. 
 

Ehak24.pl 

Trawersy do wózka widłowego to jeden z wielu rodzajów osprzętu do wózków widłowych w naszej ofercie. Posiadamy duży wybór narzędzi, które pomogą zwiększyć potencjał wózka widłowego i dostosować go do różnego typu pracy – w szerokiej gamie wariantów i obciążeń. Gwarantujemy wysoką jakość naszych artykułów, szybką dostawę oraz wsparcie techniczne podczas użytkowania. Nasi pracownicy chętnie udzielą wsparcia w doborze odpowiedniego sprzętu. 
0
Lista
0
Koszyk