e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Uchwyty zawieszane do elementów betonowych

Uchwyty do płyt betonowych i krawężników To szeroka oferta produktów przydatnych w różnych branżach przemysłu. Szczególną popularnością cieszą się w budownictwie, przemyśle kamieniarskim, brukarstwie, hydraulice oraz pracach wykończeniowych w otoczeniu mieszkalnym. Używa się ich do przenoszenia ciężkich elementów budowlanych, takich jak płyty betonowe, płyty kamienne oraz krawężniki różnego typu.    Konstrukcja oraz rodzaje chwytaków do płyt betonowych
Wyświetlane 20 z 12 wyników
Uchwyty zawieszane do elementów betonowych (12)

Uchwyty zawieszane do elementów betonowych

Uchwyty do płyt betonowych i krawężników

To szeroka oferta produktów przydatnych w różnych branżach przemysłu. Szczególną popularnością cieszą się w budownictwie, przemyśle kamieniarskim, brukarstwie, hydraulice oraz pracach wykończeniowych w otoczeniu mieszkalnym. Używa się ich do przenoszenia ciężkich elementów budowlanych, takich jak płyty betonowe, płyty kamienne oraz krawężniki różnego typu. 
 

Konstrukcja oraz rodzaje chwytaków do płyt betonowych

Ofertę uchwytów do płyt betonowych możemy podzielić na dwie grupy – uchwyty do zastosowania we współpracy z dźwignicami oraz uchwyty do bezpośredniej obsługi przez pracownika. 
  • Uchwyty współpracujące z dźwignicami stosuje się najczęściej do transportu elementów o dużej masie – takich, które nie mogą być podniesione przez jedną lub dwie osoby. Mechanizm pochwytowy takich uchwytów jest podobny do mechanizmu stosowanego w uchwytach do blach. W tej grupie oferujemy również uchwyty do krawężników. Ten typ uchwytów nadaje się do współpracy z suwnicami, wciągarkami bramowymi, żurawikami oraz żurawiami samochodowymi. Niektóre z uchwytów dźwignicowych do płyt betonowych są wyposażone w gumowane pochwyty, umożliwiające manipulowanie podniesionym elementem oraz pozycjonowanie go w miejscu montażu.
  • Uchwyty do bezpośredniej obsługi przez człowieka – przystosowane do podnoszenia elementów betonowych przez jednego bądź dwoje ludzi. Uchwyty z tej grupy działają na bazie mechanizmu zaciskowego – siła pochwytu zostaje uruchamiana w chwili podniesienia ładunku. Wyposażone są również w ergonomiczne, ogumowane uchwyty, ułatwiające podnoszenie. Tego typu uchwytów używa się głównie do elementów o mniejszej masie w miejscach, gdzie większość prac wykonuje się siłą rąk i tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania innego rozwiązania.
 

Zastosowanie uchwytów do płyt kamiennych

Chwytaki do płyt kamiennych i betonowych z naszej oferty są przystosowane do podnoszenia elementów o masie od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów. Są dużym zarówno w procesach magazynowych i załadunkowych, jak i pracach montażowych. Przydają się podczas kładzenia chodników, w czynnościach brukarskich, budowlanych, czy w pracach kamieniarskich. Ich kompaktowa konstrukcja pozwala bez problemu przemieszczać je pomiędzy miejscami pracy, co czyni z nich produkty bardzo wydajne i ekonomiczne. Funkcjonalność uchwytów do płyt uzupełniają uchwyty do kręgów betonowych, umożliwiające przeprowadzanie transportu studzienek w pracach hydraulicznych i budowlanych.
 

Zasady pracy z uchwytami do płyt kamiennych

Uchwyty do elementów betonowych to urządzenia do bezpośredniego podnoszenia ładunków o sporej masie, dlatego ich używanie musi się wiązać z przestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa:
  • przed stosowaniem uchwytu należy dokładnie zapoznać się z instrukcją,
  • nie należy przeciążać uchwytów ani stosować ich do elementów o nieznanej masie,
  • w przypadku uchwytów wymagających ręcznego podnoszenia bądź manipulowania podwieszonym ładunkiem należy zachować szczególną ostrożność – w przypadku odpadnięcia ładunku istnieje duże ryzyko uszkodzenia ciała,
  • nie należy przechodzić pod podniesionym ładunkiem,
  • nie należy zostawiać podniesionego ładunku bez nadzoru,
  • stan uchwytu należy regularnie kontrolować.
 

E-hak24.pl

Chwytaki do płyt betonowych oraz uchwyty do krawężników z oferty E-hak24 są bądź naszej produkcji, bądź pochodzą od sprawdzonych dostawców. Ich wykonanie zgodne jest z obowiązującymi normami, a konstrukcja zabezpieczona w sposób gwarantujący trwałość i bezawaryjność. W naszym asortymencie umieściliśmy chwytaki do płyt zawieszane na dźwignicy oraz ręczne, chwytaki wzdłużne i poprzeczne, a także chwytaki ze składanymi pochwytami – ich szeroki wybór pozwoli dobrać rozwiązanie odpowiednie do istniejącego zapotrzebowania. Nasz zespół to doświadczeni sprzedawcy, którzy służą wsparciem technicznym zarówno przy wyborze odpowiedniego chwytaka do elementów betonowych, jak i  w trakcie jego eksploatacji. 
0
Lista
0
Koszyk