e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Pasy transportowe z napinaczem

Pasy transportowe z napinaczem służą do zabezpieczania ładunku w trakcie transportu. Z ich wykorzystaniem można przewozić różne towary bez obaw o uszkodzenia. Ze względu na swoją budowę, propozycje z tej kategorii są nazywane również pasami dwuczęściowymi lub kompletami transportowymi. Pas transportowy z napinaczem Wybierając pas transportowy z napinaczem, warto zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych parametrów danego produktu. Liczy się przede wszystkim szerokość taśmy, materiał wykonania, wydłużenie taśmy oraz nominalna siła napięcia. Do tego należy sprawdzić zdolność mocowania; nie be...

Pasy transportowe z napinaczem

Pasy transportowe z napinaczem służą do zabezpieczania ładunku w trakcie transportu. Z ich wykorzystaniem można przewozić różne towary bez obaw o uszkodzenia. Ze względu na swoją budowę, propozycje z tej kategorii są nazywane również pasami dwuczęściowymi lub kompletami transportowymi.

Pas transportowy z napinaczem

Wybierając pas transportowy z napinaczem, warto zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych parametrów danego produktu. Liczy się przede wszystkim szerokość taśmy, materiał wykonania, wydłużenie taśmy oraz nominalna siła napięcia. Do tego należy sprawdzić zdolność mocowania; nie bez znaczenia będzie także zgodność z obowiązującymi normami. W przypadku szerokości można postawić na wymiary 25, 35, 50 oraz 75 mm – wraz ze wzrostem tej wartości napinacze transportowe są także na ogół mocniejsze. W roli materiału wykonania stosuje się głównie poliester, który jest odporny na działanie kwasów, smarów i olejów, a dodatkowo zachowuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur: od −40 do nawet 100°C. Dodatkowo ważną kwestią jest wydłużenie pasa transportowego z napinaczem – najczęściej jest to 7%, jednak można znaleźć również propozycje o mniejszych wartościach.

Napinacze transportowe – pozostałe istotne parametry

Kolejnym istotnym czynnikiem jest zdolność mocowania – określa ona masę ładunku, którą może zabezpieczać pas transportowy z napinaczem. Ważnymi parametrami są także siła napięcia i siła ramienia napinacza. Pierwsza z tych wartości odnosi się do siły, z jaką ładunek zostaje dociśnięty do podłoża – zazwyczaj wynosi ona pomiędzy 3 000 a 4 000 N (300–400 daN), jednak niektóre pasy oferują nawet 6 000 N (600 daN). Druga z kolei wyznacza siłę, z jaką pas działa na ramię, tym samym określając ciężar ładunku, który może w bezpieczny sposób oddziaływać na pas transportowy z napinaczem. W przypadku przekroczenia dopuszczalnej wartości rączka napinacza może ulec uszkodzeniu. Wybór właściwej opcji powinien zależeć przede wszystkim od masy i rozłożenia ciężaru przewożonych ładunków.

Pasy napinające transportowe

Napinacze transportowe składają się z dwóch istotnych części, które umożliwiają pewne i wytrzymałe zabezpieczanie ładunku. Ich budowa obejmuje część krótką, czyli napinacz, oraz długą, nazywaną pasem. Wspólne działanie tych elementów pozwala zachować stabilność i bezpieczeństwo nawet przy długich dystansach i sporych obciążeniach. Przy wyborze pasów transportowych kluczowe jest ustalenie konkretnych parametrów, które wpływają na ich wytrzymałość.
Jak ustalić, ile wytrzyma pas transportowy z napinaczem? Poszczególne produkty są oznaczane parametrem STF określającym wagę ładunku, który jest w stanie zabezpieczyć dany pas. Warto jednak pamiętać, że do montowania ładunków używa się dwóch elementów tego typu. Wartość 500 SPF oznacza 5 ton w układzie prostym oraz 10 ton w opasie, z kolei dla 750 SPF będzie to odpowiednio 7,5 tony i 15 ton.

Pas transportowy z napinaczem – wymogi, normy i atesty

Wykorzystywane na terenie państw europejskich pasy transportowe z napinaczem powinny spełniać unijną normę EN 12195-2. Tylko wtedy można mieć pewność, że będą one gwarantować oczekiwaną trwałość i poradzą sobie z ładunkiem o danych parametrach. Szukając właściwego pasa, można sugerować się również wytycznymi polskiej normy PN-EN 12195-2:2003. Aby sprawdzić zgodność z regulacjami, wystarczy sprawdzić zapisy znajdujące się na metce – to miejsce, w którym znajdują się wszelkie istotne informacje w tym zakresie.
W razie jakichkolwiek pytań przy zakupie pasa transportowego z napinaczem zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Dbamy o to, aby konsultanci sklepu e-hak24.pl mogli stale pomagać klientom, służyć im fachową radą i oferować wartościowe wskazówki. Oprócz wysokiej jakości towarów i kompetentnej obsługi oferujemy również szybką wysyłkę. Wszystkie produkty w naszej ofercie pochodzą od sprawdzonych i zaufanych producentów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że do klientów trafiają wytrzymałe, dobre jakościowo produkty. Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z naszym asortymentem pasów do lawet oraz pasów transportowych 5t.

Pasy napinające transportowe – zalety

Korzystanie z odpowiednich zabezpieczeń zapewnia bezproblemowy transport danego ładunku do celu bez narażania towarów na ryzyko pojawienia się różnych uszkodzeń. Całość jest elastyczna i skutecznie pochłania wstrząsy, a poręczna konstrukcja zapewnia szybki montaż w każdych warunkach. Do tego dochodzi także trwałość i odporność na różne czynniki zewnętrzne, dzięki czemu takie rozwiązanie sprawdzi się na dowolnej trasie.
0
Lista
0
Koszyk