e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Wciągniki do zastosowań warsztatowo-remontowych

Na rynku dostępna jest ogromna ilość różnych modeli wciągarek i wciągników. Część z nich przeznaczona jest do ciężkich prac w zakładach przemysłowych, ale pozostałe wciągarki świetnie nadają się do różnego rodzaju warsztatów, garaży lub innych miejsc, w których nie są użytkowanie bez przerwy. W ofercie E-hak24 proponujemy Państwu szeroką ofertę różnych modeli od wielu dostawców. Długi czas funkcjonowania w branży przyczynił się do wynegocjowania dużych rabatów u naszych dostawców, przez co oferowane wciągarki elektryczne, wciągniki garażowe...
Wyświetlane 20 z 24 wyników
Wciągniki do zastosowań warsztatowo-remontowych (24)

Wciągniki do zastosowań warsztatowo-remontowych

Na rynku dostępna jest ogromna ilość różnych modeli wciągarek i wciągników. Część z nich przeznaczona jest do ciężkich prac w zakładach przemysłowych, ale pozostałe wciągarki świetnie nadają się do różnego rodzaju warsztatów, garaży lub innych miejsc, w których nie są użytkowanie bez przerwy. W ofercie E-hak24 proponujemy Państwu szeroką ofertę różnych modeli od wielu dostawców. Długi czas funkcjonowania w branży przyczynił się do wynegocjowania dużych rabatów u naszych dostawców, przez co oferowane wciągarki elektryczne, wciągniki garażowe i inne – możemy dystrybuować w możliwie najniższej cenie. 

Wciągnik warsztatowy czy wciągarka garażowa – co wybrać?

Obie formy nazewnictwa używana są często wymiennie jednak w technicznej terminologii znacznie się od siebie różnią. Podstawową różnicą między wciągnikiem a wciągarką jest element nośny. We wciągnikach warsztatowych, garażowych, elektrycznych lub innych, elementem nośnym jest obudowa. Wciągarki z kolei korzystają z zewnętrznego elementu nośnego. Według tego główną różnicą jest możliwość transportu ładunku: 

  • wciągniki – są wyłącznie elementem chwytającym ładunek; mogą transportować ładunek w osi pionowej; nie powinno się przemieszczać wciągnika (np. po belce) w chwili gdy urządzenie ma podczepiony ładunek; nierzadko to właśnie główna przyczyna wyboru wciągarki zamiast wciągnika do warsztatu lub garażu

  • wciągarki – podobnie jak we wciągnikach, pozwala na podnoszenie ładunków, ale również ich transport w osi poziomej; wciągarki mają więc o wiele większą gamę możliwych zastosowań niż wciągniki, przez co częściej są wybierane jako urządzenia wyposażenia magazynówwarsztatów itp.

Wyciągarka garażowa - montaż i udźwig

Aby najlepiej wykorzystać środki i dopasować urządzenie do docelowego miejsca użytkowania, należy wziąć pod uwagę m.in. parametry techniczne, wagę ładunków, które będzie obsługiwał, miejsce pracy, rodzaj zasilania itd. Wszystkie te elementy są kluczowe przy odpowiednim doborze wciągnika lub wciągarki. Dostępne w Ehak24.pl modele wciągarek warsztatowo-remontowych zawierają szeroką gamę udźwigów, które mieszczą się w przedziale od 125 kg do aż 2 000 kg. Poza udźwigiem do wyboru jest również sposób podwieszenia, rodzaj zasilania, ilość cięgien, rodzaj wózka, prędkość podnoszenia itp.

Jakie są rodzaje wciągników elektrycznych?

Na rynku dostępne jest kilka typów urządzeń ze sterowaniem elektrycznym. Przede wszystkim należy wyróżnić urządzenia zasilanie różnym napięciem. W ofercie Ehak24 znajdują się wciągniki zasilane napięciem 230V oraz 400V. Same wciągniki elektryczne są dostępne w dwóch dodatkowych konfiguracjach, z napędem podnoszenia jedno i dwubiegowym. Spora część oferowanych wciągników jest dostępna w zestawie z wózkiem jezdnym, które również dzielą się na kilka rodzajów, są to:

  • swobodne (przesuwane poprzez ciągnięcie), 

  • mechaniczne (przesuwane za pomocą łańcucha na kole zębatym),

  • elektryczne (1 lub 2 biegowe, rozróżniane poprzez prędkość jazdy). 

Poza wózkiem każda suwnica garażowa, wciągarka i wciągnik powinny być wyposażone w dodatkowy pojemnik na łańcuch, ponieważ w odróżnieniu od wciągników linowych – zajmuje on sporo miejsca i nawinięcie go do środka konstrukcji byłoby niemożliwe. Pojemnik na łańcuch powinien być dopasowany do docelowej wysokości podnoszenia wciągnika, a tym samym do długości łańcucha cięgnowego, który tą wysokość skraca lub wydłuża. Sama grubość ogniw łańcucha również jest jednakowa dla wszystkich wciągników. W zależności od udźwigu, średnica łańcucha powinna się zwiększać tak, aby umożliwić bezpieczny transport ładunków. Przy wciągnikach garażowych lub wciągarkach warsztatowych są to najczęściej średnice 5, 7, 9 oraz 11 mm (z dokładnością do 1mm).

Wciągarka elektryczna warsztatowa

Idealnym rozwiązaniem do sporadycznego użytkowania będzie wciągarka elektryczna 230v przeznaczona do prac warsztatowo-remontowych. Jej ergonomiczny kształt, odpowiednia moc silnika i niewielkie rozmiary świetnie sprawdzą się podczas wszelkich prac związanych z mechaniką samochodową np. podczas wyciągania silników samochodowych. Prosta konstrukcja i łatwa obsługa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas pracy z wciągarką elektryczną. Do użytkowania produktu wystarczy zasilanie z gniazdka oraz miejsce gdzie można ją podwiesić. 

Czy wciągnik elektryczny podlega pod UDT? 

Wszyscy producenci wciągników i wciągarek zapewniają ich bezpieczną eksploatację tylko w przypadku dokładnego przestrzegania przepisów zawartych w Instrukcji Eksploatacji, Obsługi i Konserwacji. Wobec tego na użytkownikach/właścicielach wciągarek i wciągników spoczywa obowiązek przeprowadzania regularnych kontroli stanu technicznego. Taki przegląd może być świadczony jedynie przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz uprawnienia odpowiednie do przeprowadzania takich przeglądów. W zależności od zaleceń producenta, przegląd wciągarki elektrycznej lub wciągnika elektrycznego powinien być przeprowadzany regularnie co 12 lub 24 miesiące (lub rzadziej, gdy tak stanowi Instrukcja). Dzięki regularnym okresowym kontrolom, urządzenia są bezpieczne i mają wydłużony czas użytkowania. 

0
Lista
0
Koszyk