e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Wciągarki bramowe aluminiowe

Wciągarki bramowe To lekki, używany miejscowo odpowiednik małej suwnicy. Umożliwiają stacjonarne podniesie ładunku oraz przemieszczanie go wzdłuż belki jezdnej wciągarki, zależnie od wymaganych potrzeb. Najczęściej stosowane są do obsługi pojedynczych stanowisk pracy, a także w niedużych zakładach czy warsztatach różnego rodzaju.    Budowa i funkcjonalność wciągarki bramowej aluminiowej Wciągarka bramowa...

Wciągarki bramowe aluminiowe

Wciągarki bramowe

To lekki, używany miejscowo odpowiednik małej suwnicy. Umożliwiają stacjonarne podniesie ładunku oraz przemieszczanie go wzdłuż belki jezdnej wciągarki, zależnie od wymaganych potrzeb. Najczęściej stosowane są do obsługi pojedynczych stanowisk pracy, a także w niedużych zakładach czy warsztatach różnego rodzaju. 
 

Budowa i funkcjonalność wciągarki bramowej aluminiowej

Wciągarka bramowa aluminiowa jest lżejszym odpowiednikiem swojej cięższej siostry – wciągarki bramowej stalowej. Wykonanie urządzenia z modułów aluminiowych, choć uniemożliwia osiąganie analogicznych udźwigów, nadaje mu istotną z punktu widzenia technicznego funkcjonalność – lekkość konstrukcji, łatwość jej montażu, demontażu oraz transportu na różne miejsca stosowania. 
Wciągarki bramowe aluminiowe dostępne są na rynku w różnych wersjach konstrukcyjnych, które przekładają się na ich cechy użytkowe. Wśród najpopularniejszych warto wymienić:
  • Wciągarki bramowe aluminiowe stacjonarne oraz wyposażone w zestawy kołowe wciągarki bramowe aluminiowe przejezdne. Pierwsze z nich rozkładane są i stosowane stacjonarnie, wymagają przeniesienia na inne miejsce z użyciem rąk ludzkich bądź urządzeń pomocniczych. Nieobciążone wciągarki aluminiowe przejezdne mogą być szybko i sprawnie przemieszczane między stanowiskami pracy, co bardzo poszerza ich zastosowanie. 
  • Wciągarki bramowe aluminiowe o stałej wysokości oraz o wysokości regulowanej różnią się możliwością zmiany wysokości położenia poziomej belki jezdnej – można dzięki temu uzyskać różne wysokości podnoszenia oraz większą stabilność podnoszonego ładunku. 
  • Wciągarki aluminiowe stałe i demontowalne – to dwie grupy urządzeń wybieranych zależnie od zastosowanie urządzenia. Wciągarki demontowalne wyposażone są często w elementy przyspieszające i usprawniające demontaż i montaż, co sprawia, że są bardzo użyteczna w pracach budowlanych, remontowych oraz innych prowadzonych w różnych miejscach. 
Wciągarka bramowa aluminiowa nie spełniałaby swojej funkcji bez podstawowego wyposażenia – wciągnika ręcznego bądź elektrycznego. Wciągnik umieszczany jest na wózku jezdnym na poprzecznej belce, umożliwiając podnoszenie ładunków oraz przemieszczanie ich wzdłuż belki. 
 

Wciągarki bramowe aluminiowe – zastosowanie

Zastosowanie wciągarek bramowych aluminiowych jest bardzo szerokie. Są one najczęściej stosowane jako uzupełnienie suwnic i żurawi w miejscach, w których wymaga się sporadycznego podniesienia niewielkiego ciężaru na niedużą wysokość. Doskonale sprawdzają się w pracy w warunkach, w których nie można urządzenia dźwignicowego zamontować na stałe. Popularnie używa się ich np. w obsłudze maszyn obróbczych, na stanowiskach naprawy silników samochodowych czy też w robotach hydraulicznych, np. przy montażu czy wymianie studzienek – ich dużą zaletą jest w tych sytuacjach dostęp do podniesionego ładunku z każdej jego strony. 
 

Wciągarki bramowe aluminiowe – bezpieczeństwo stosowania

Oferowane przez Ehak24 wciągarki bramowe aluminiowe cechują się wysoką jakością oraz dokładnością wykonania. posiadają znak CE oraz są zgodne z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Mimo tch cech, używanie wciągarek bramowych aluminiowych oznacza konieczność stosowania zasad analogicznych do używania suwnic czy żurawi:
  • nie wolno przekraczać dopuszczalnego maksymalnego obciążenia,
  • nie wolno ustawiać wciągarki bramowej na miękkim podłożu, 
  • nie wolno ustawiać wciągarki bramowej na zboczu, 
  • nie wolno używać wciągarki przy wietrze powyżej 10m/s, 
  • nie wolno przechodzić ani zatrzymywać się pod podwieszonym ciężarem, 
  • urządzenie nie jest przystosowane do transportu ludzi.
 

Doradztwo Ehak24

Jesteśmy dystrybutorem oraz producentem wciągarek bramowych aluminiowych oraz wciągarek bramowych stalowych od 1989 roku. Nasze doświadczenie oraz wiedza specjalistów pozwalają nam oferować produkt odpowiadający potrzebom odbiorcy. Oferujemy zarówno produkty standardowe, jak i specjalistyczne, przystosowane do charakterystycznych, jednostkowych zastosowań. Oferujemy również przeglądy oraz remonty wciągarek bramowych wraz z wciągnikami, a w sytuacji dylematów z wyborem urządzenia – służymy fachowym doradztwem oraz pomocą podczas eksploatacji. 
0
Lista
0
Koszyk