e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Gratownica

Profesjonalne gratownice to specjalistyczne urządzenia, umożliwiające szybkie i dokładne wykonanie procesu gratowania stali. Obsługiwane przez wyszkolonych specjalistów są niezbędnym wyposażeniem zakładów zajmujących się obróbką stali bądź produkujących konstrukcje stalowe maszyn lub budowli. Czym jest gratowanie? Gratowanie to specjalistyczny zabieg, polegający na usunięciu ze stali ostrych krawędzi, zadziorów i nierówności, pozostałych np. po procesie wycinania bądź przycinania elementów stalowych. Proces gratowania umożliwia mechaniczne stępienie, zaokrąglenie bądź sfazowanie ostrych kr...
Wyświetlane 20 z 1 wyników
Gratownica (1)

Gratownica

Profesjonalne gratownice to specjalistyczne urządzenia, umożliwiające szybkie i dokładne wykonanie procesu gratowania stali. Obsługiwane przez wyszkolonych specjalistów są niezbędnym wyposażeniem zakładów zajmujących się obróbką stali bądź produkujących konstrukcje stalowe maszyn lub budowli.

Czym jest gratowanie?

Gratowanie to specjalistyczny zabieg, polegający na usunięciu ze stali ostrych krawędzi, zadziorów i nierówności, pozostałych np. po procesie wycinania bądź przycinania elementów stalowych. Proces gratowania umożliwia mechaniczne stępienie, zaokrąglenie bądź sfazowanie ostrych krawędzi, a tym samym – ograniczenie niebezpieczeństwa powstania skaleczeń podczas manipulowania przyciętymi elementami podczas procesów produkcji czy montażu. Poza usunięciem zagrożenia uszkodzenia ciała gratowania poprawia również walory wizualne obrabianych elementów, wygładzając ich krawędzie.
Gratowanie jest procesem często niezbędnym do dalszego operowania obrabianymi elementami stalowymi oraz ich wpasowania w powstające konstrukcje stalowe. 

Gratownica do blach

Podstawową metodą gratowania stali jest jej obróbka ręczna. Manualne prowadzenie tego procesu stosowane jest jednak głównie w przypadku pojedynczych elementów. W produkcji seryjnej – ręczna obróbka rekomendowana jest praktycznie wyłącznie w sytuacjach, w których obrabiane są elementy o skomplikowanym kształcie. Tam, gdzie cięcie stali jest stałym elementem procesów technologicznych, stosuje się specjalistyczne narzędzie, znane pod nazwą gratownica lub gratownica do blach. 
Najprostszymi gratownicami do blach są urządzenia występujące również pod nazwą szlifierko-wygładzarka szczotkowa. Nazwa ta bierze się z konstrukcji urządzenia, które na swoim wyposażeniu ma wymienne druciane szczotki przystosowane do obróbki stali. Napędzany elektrycznym silnikiem obrót szczotki pozwala swobodnie i precyzyjnie obrabiać element umieszczony na dedykowanym, regulowanym wsporniku. Praca z tego typu gratownicą jest bezpieczna dla użytkownika – specjalna osłona chroni otoczenie przed odpryskami stali oraz iskrami. 

Gratownik do rur

Gratownica to urządzenie niezbędne tam, gdzie stosuje się cięcie blach laserem – pozwala stępić ostre krawędzie, a tym samym uczynić dalszą pracę z wycinanymi elementami znacznie bezpieczniejszą. Gratownice stosuje się również do wygładzania krawędzi rur – tego typu rozwiązania są w sprzedaży pod nazwą gratownik do rur bądź fazownik do rur. Niewielkie akcesorium – ręczne bądź do stosowania w połączeniu z wiertarką – pozwala wygładzić, stępić bądź zaokrąglić krawędzie montowanych odcinków rur wykonanych z różnych materiałów. Gratownica do rur to niezbędne wyposażenie instalatorów i hydraulików. 

Gratownica do metalu w ofercie Ehak24.pl

Sklep Ehak24.pl ma w swojej ofercie profesjonalne rozwiązania na różne okazje. Specjalistyczna gratownica do metalu to tylko jedno z tych umożliwiających sprawne wykonawstwo prac warsztatowych. Dostępne urządzenia zostały przetestowane przez specjalistów oraz otoczone dopracowaną opieką okołosprzedażową. 
0
Lista
0
Koszyk