e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Wózki teleskopowe

Wózek teleskopowy Trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które funkcjonuje dziś bez wyposażenia w postaci wózków transportowych. Producenci oferują różne ich rodzaje, spośród których bezproblemowo dobierzemy te rozwiązania, które odpowiadają naszym potrzebom – zarówno w czynnościach magazynowych, jak i produkcyjnych. Jednym z rodzajów wózków transportowych powszechnie stosowanych w magazynach, halach produkcyjnych, a także – w hurtowniach czy sklepach - są wózki teleskopowe z napędem ręcznym. Niektóre z nich św...
Wyświetlane 20 z 3 wyników
Wózki teleskopowe (3)

Wózki teleskopowe

Wózek teleskopowy

Trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które funkcjonuje dziś bez wyposażenia w postaci wózków transportowych. Producenci oferują różne ich rodzaje, spośród których bezproblemowo dobierzemy te rozwiązania, które odpowiadają naszym potrzebom – zarówno w czynnościach magazynowych, jak i produkcyjnych.
Jednym z rodzajów wózków transportowych powszechnie stosowanych w magazynach, halach produkcyjnych, a także – w hurtowniach czy sklepach - są wózki teleskopowe z napędem ręcznym. Niektóre z nich świetnie spełniają funkcjonalność wózków widłowych, umożliwiając transportowanie ładunków o określonej masie oraz parametrach wymiarowych na niewielkie odległości, oraz wysokości.

Wózek teleskopowy – budowa

Funkcjonalności odpowiadające wózkom widłowym na mniejszą skalę świetnie spełniają wózki teleskopowe, określane również jako wózki podnośnikowe, wózki nożycowe czy wózki hydrauliczne. Ich nazwa jest pochodną teleskopowego mechanizmu unoszącego, umożliwiającego podnoszenie ładunku na niewielką wysokość, sięgającą w niektórych przypadkach do 1000 mm. Mechanizm teleskopowy umożliwia uniesienie części widłowej wózka, zamontowanej na konstrukcji nożycowej, wyposażonej w zestawy jezdne, 
Mechanizm podnoszący może być uruchamiany na dwa sposoby – ręcznie z zastosowaniem pompy hydraulicznej bądź elektrycznie. W obu przypadkach mechanizm wyposażony jest w regulację trybu opuszczania, ograniczającą nagłe opadnięcie ładunku. 

Wózek ręczny teleskopowy – zastosowanie 

Konstrukcja wózka teleskopowego przekłada się na jego praktyczną funkcjonalność. Połączenie cech wózka podnośnikowego oraz widłowego, niewielkie rozmiary oraz napęd ręczny predysponują urządzenie do wielostronnych zastosowań, zarówno w strefach magazynowych, jak i produkcyjnych. Proste w obsłudze przez jednego człowieka świetnie sprawdzą się w transportowaniu ładunków umieszczonych na paletach na niewielkie odległości oraz wysokości. Funkcjonalne w transporcie różnego typu kartonów i pakunków doskonale poradzą sobie jako podstawowe wyposażenie w sklepach czy hurtowniach. Niewielki rozmiar i zwrotność sprawiają, że wózki teleskopowe dobrze radzą sobie w ograniczonej przestrzeni – np. sklepowych alejkach czy strefach pomiędzy półkami. 

Wózki teleskopowe – przeglądy

Podobnie jak w przypadku większości osprzętu podnoszącego, także wózki teleskopowe powinny być poddawane regularnej kontroli oraz przeglądom mechanizmów. Kontrola powinna być odbywana zgodnie z zaleceniami producenta, jednak warto sprzęt sprawdzać również przed każdym użyciem, zwracając uwagę na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, przerdzewienia czy zniekształcenia, które mogłyby mieć wpływ na bezpieczeństwo stosowania urządzenia. 

Wózki teleskopowe w Ehak24.pl

W ofercie sklepu są zarówno wózki teleskopowe ręczne, jak i elektryczne o szerokim zakresie parametrów. W odpowiednim doborze wózka teleskopowego warto posłużyć się doradztwem specjalistów. Doświadczona obsługa sklepu Ehak24.pl zaprezentuje dostępną ofertę wózków teleskopowych, zalecając stosowne parametry, dostosowane do istniejących potrzeb. 
0
Lista
0
Koszyk