e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Hełmy ochronne

Hełmy ochronne do prac na wysokości Czy wiesz że? Wszelkie prace, podczas których odległość od podłogi jest większa niż 1 metr to jest to z definicji prace na wysokości? Dokładnie mówią o tym przepisy BHP, w związku z czym przy pracach takich jak np. prace budowlane na rusztowaniach, kominach, stropnach, urządzeniach lub innych podobnych na poziomie powyżej 1 metra - należy bezwzględnie pracować w hełmie lub kasku ochronnym. Właśnie do takich sytuacji zostały one stworzone, są niezbędnym elementem wyposażenia indywidualnego pracowników na wysokości. 
Wyświetlane 20 z 13 wyników
Hełmy ochronne (13)

Hełmy ochronne

Hełmy ochronne do prac na wysokości

Czy wiesz że? Wszelkie prace, podczas których odległość od podłogi jest większa niż 1 metr to jest to z definicji prace na wysokości? Dokładnie mówią o tym przepisy BHP, w związku z czym przy pracach takich jak np. prace budowlane na rusztowaniach, kominach, stropnach, urządzeniach lub innych podobnych na poziomie powyżej 1 metra - należy bezwzględnie pracować w hełmie lub kasku ochronnym. Właśnie do takich sytuacji zostały one stworzone, są niezbędnym elementem wyposażenia indywidualnego pracowników na wysokości. 
 

Jaki hełm ochronny wybrać? 

Hełm BHP powinno się bezwzględnie dopasować do charakteru pracy. Inny hełm bezpieczeństwa zaleca się do prac elektrycznych np. przy słupach wysokiego napięcia, a inny do prac arborystycznych przy czyszczeniu okien wysokich budynków. W każdym przypadku należy brać pod uwagę specyfikę prace, do tych pierwszych idealnie nadają się hełmy serii ATRA 10 - które są elektroizolacyjne i potrafią ochronić pracownika przed przypadkowym kontaktem z napięciem elektrycznym. Inne z kolei hełmy ochronne powinny być wybierane na budowach, gdzie pracownicy są narażeni na uderzenie przez ciężki przedmiot od góry. W tych sytuacjach powinno wybierać się wytrzymałe hełmy bhp, które wytworzone są z wytrzymalszych materiałów. 
 

Hełm ochronny kiedy stosować? 

Wiele różnych zawodów wymaga stosowania hełmów ochronnych podczas pracy, pracownicy którzy najczęściej muszą je nosić pracują przy takich pracach jak np.: 
  • rozbiórki obietków budowlanych, 
  • prace montażowe i instalacyjne, 
  • prace budowlane - w szczególności na wysokości, 
  • przy stawianiu rusztowań, 
  • przy innych pracach budowlanych np. przy budowie mostów, masztów, wież, konstrukcji stalowych. 
 

Hełm ochronny czy kask? 

W branży funkcjonuje obecnie kilka nazw tego samego produktu, kask lub hełm znajdziemy bez względu na to czego chcemy szukać np. hełm ochronny, kask bezpieczeństwa, hełm bhp, kask bhp, hełm bezpieczeństwa czy kask ochronny. W zależności od modelu - jest spory wybór wyposażenia, można wybierać takie dodatki i funkcje jak np.: 
0
Lista
0
Koszyk