e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Bloczki i wielobloczki arborystyczne

Bloczki i wielobloczki arborystyczne to akcesoria wykorzystywane do stabilnego i przede wszystkim bezpiecznego podnoszenia oraz opuszczania ładunków. Podwieszanie przedmiotów odbywa się poprzez zastosowanie odpowiedniego zatrzasku dopasowanego do wagi ładunku. Wielobloczki i bloczki arborystyczne są używane w trakcie wykonywania prac na wysokościach związanych z podnoszeniem i opuszczaniem ładunków o różnej masie własnej (np. podczas wycinki drzew lub prac budowlanych). Akcesoria tego typu nie są elementami osobistego sprzętu asekuracyjnego. Bloczki arborystyczne W tej kategorii są dostępne m.in.
Wyświetlane 20 z 19 wyników
Bloczki i wielobloczki arborystyczne (19)

Bloczki i wielobloczki arborystyczne

Bloczki i wielobloczki arborystyczne to akcesoria wykorzystywane do stabilnego i przede wszystkim bezpiecznego podnoszenia oraz opuszczania ładunków. Podwieszanie przedmiotów odbywa się poprzez zastosowanie odpowiedniego zatrzasku dopasowanego do wagi ładunku. Wielobloczki i bloczki arborystyczne są używane w trakcie wykonywania prac na wysokościach związanych z podnoszeniem i opuszczaniem ładunków o różnej masie własnej (np. podczas wycinki drzew lub prac budowlanych). Akcesoria tego typu nie są elementami osobistego sprzętu asekuracyjnego.

Bloczki arborystyczne

W tej kategorii są dostępne m.in. bloczki arborystyczne wykonane ze stali i aluminium oraz stali nierdzewnej. Wszystkie modele są zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych i rdzy (np. poprzez malowanie proszkowe). Oferujemy m.in. bloczek podciągowy uniwersalny występujący w trzech wariantach długości liny (20 m, 30 m i 50 m). Bloczki tego typu doskonale nadają się do różnego rodzaju prac związanych ze stabilnym i bezpiecznym podnoszeniem oraz opuszczaniem ładunków o masie nieprzekraczającej 100 kg. Ponadto są używane do powieszenia ładunków na konstrukcjach stałych. Można je wykorzystywać w strefach, które są zagrożone wybuchem. Oferujemy zarówno same bloczki, jak i warianty z liną.

Bloczki arborystyczne ruchome

Kolejnymi propozycjami są solidne i wytrzymałe bloczki arborystyczne ruchome. Korpus bloczków jest wykonany z kutego aluminium, z kolei materiał, z którego wyprodukowano oś główną to stal nierdzewna. Rolki są wykonane z aluminium. Oferujemy m.in. bloczek ruchomy wyposażony w blokadę zakręcaną TU 401, przeznaczony do używania z linami mniejszymi niż 18 mm (średnica otworu przelotowego wynosi 18 mm). Wysoki współczynnik bezpieczeństwa wynoszący 5:1 gwarantuje bezpieczną pracę z dopuszczalnym ciężarem.

Oferujemy również bloczki arborystyczne wyposażone w otwór przelotowy, a także blokadę typu Pin Lock UT 400. Parametry techniczne bloczków tego typu wynoszą MBS 100 kN, WLL 20 kN, masa własna 1,38 kg, a rozmiar to 176 mm x 96 mm x 88 mm. Z kolei współczynnik bezpieczeństwa wynosi 5:1, zaś średnica otworu przelotowego 18 mm. Z tego powodu bloczki tego typu są przeznaczone do używania z linami, których średnica jest mniejsza niż 18 mm.

Wielobloczki arborystyczne

Asortyment sklepu e-hak24.pl obejmuje również wielobloczki arborystyczne. Oferujemy m.in. wielobloczek UT 413 wykorzystywany do prac na wysokościach i bezpiecznego podnoszenia oraz opuszczania ładunków. Model UT 413 jest wyposażony w górny i dolny bloczek. Każdy z nich ma 3 solidne i wytrzymałe koła wykonane z radilonu. Taka konstrukcja zapewnia przełożenie wynoszące 3:1. Oznacza to, że do uzyskania 5 m liny roboczej trzeba wykorzystać 15 m bieżącej. Wszystkie osie i części złączne zostały wyprodukowane z wytrzymałej stali, która dodatkowo została ocynkowana galwanicznie. Ponadto wielobloczek wyróżnia się wysokim współczynnikiem bezpieczeństwa wynoszącym 5:1 i możliwością używania liny o maksymalnej średnicy 12 mm. 

Kolejną propozycją jest wielobloczek UT 413 wyposażony w dolny i górny bloczek. Każdy z nich ma jedno koło. Wielobloczek UT 413 można zamawiać w wariancie bez liny lub z liną o długości 10 m, 20 m, 30 m, 40 m lub 50 m. W razie pytań dotyczących bloczków i wielobloczków arborystycznych jak również pozostałego sprzętu dla arborystów, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami za pośrednictwem formularza kontaktowego, wiadomości e-mail lub telefonicznie. Doświadczeni fachowcy z chęcią odpowiedzą na pytania dotyczące np. użytkowania bloczków i wielobloczków, a także pomogą w wyborze odpowiedniego modelu, dopasowanego do konkretnego zastosowania.

0
Lista
0
Koszyk