e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Uchwyty i chwytaki, do kręgów, blach, szyn, kształtowników, beczek, palet...

Uchwyty transportowe Stosowane są w różnych branżach przemysłu do różnych ładunków. Służą do podnoszenia za pomocą szczęk, pochwytów, trzpieni lub innych elementów. Łatwe użytkowanie i solidna konstrukcja uchwytów transportowych pozwala na korzytanie z nich przy przenoszeniu zarówno zwykłych, jak i niestandardowych ładunków. Jesteśmy producentem uchwytów wszystkich typów, specjalizujemy się w rozwiązaniach indywidualnych dopasowanych do konkretnego klienta. W naszej ofercie znaj...
Wyświetlane 20 z 196 wyników
Uchwyty i chwytaki, do kręgów, blach, szyn, kształtowników, beczek, palet... (196)

Uchwyty i chwytaki, do kręgów, blach, szyn, kształtowników, beczek, palet...

Uchwyty transportowe

Stosowane są w różnych branżach przemysłu do różnych ładunków. Służą do podnoszenia za pomocą szczęk, pochwytów, trzpieni lub innych elementów. Łatwe użytkowanie i solidna konstrukcja uchwytów transportowych pozwala na korzytanie z nich przy przenoszeniu zarówno zwykłych, jak i niestandardowych ładunków. Jesteśmy producentem uchwytów wszystkich typów, specjalizujemy się w rozwiązaniach indywidualnych dopasowanych do konkretnego klienta. W naszej ofercie znajdują się wszystkie dostępne na rynku typy uchwytów, m.in. uchwyty do blach, uchwyty do beczek lub uchwyty do wózków widłowych.  
 

Uchwyty do transportu elementów płaskich

Transport ładunków w postaci arkuszy bądź płaskich pakietów nie jest łatwy. Z pomocą przychodzą tutaj uchwyty specjalne do blach, płyt różnego typu oraz desek. Specjalnie zaprojektowane i wykonane z solidnych materiałów zaciski lub dociski doskonale i mocno zakleszczają się na transportowanym ładunku. Stosowanie takich uchwytów do różnych prac znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku podczas pracy oraz maksymalizuje jej wydajność. Dzięki bogatej ofercie łatwo można dopasować uchwyt do transportu dowolnych ładunków – nasze zaciski mają zakresy od kilku mm aż do kilkudziesięciu centymetrów! Do zadań specjalnych jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać od podstaw całkowicie nowy uchwyt dostosowany do konkretnego przeznaczenia. Wszystkie wykonywane przez nas urządzenia oraz osprzęt do transportu bliskiego posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty oraz spełniają europejskie normy i dyrektywy.
 

Transport elementów betonowych za pomocą uchwytów

Przenoszenie elementów betonowych najszybciej i najbezpieczniej odbywa się właśnie dzięki przyrządom do tego przeznaczonym. W tym przypadku z pomocą przychodzą uchwyty do kręgów betonowych, kostki, krawężników lub innych ładunków wykorzystywanych np. podczas prac brukarskich bądź kanalizacyjnych. Specjalny system zaciskowy minimalizuje ryzyko wypadku oraz zapewnia bezpieczny chwyt. Produkty przeznaczone dla kamieniarzy najczęściej skonstruowane są w sposób, który pozwala na ich obsługę przez jedną lub maksymalnie dwie osoby. Uchwytami z tej kategorii można sprawnie przenosić ładunki o masie własnej od zaledwie kilku kilogramów, aż do kilkusetkilogramowych ładunków – stosując wtedy odpowiedni sprzęt do podnoszenia, np. wózek widłowy z uchwytem i zawiesiem lub wciągnik czy wciągarkę
 

Uchwyty nowej generacji

Chwytak magnetyczny pozwala na transport materiałów ferromagnetycznych. Specjalne rozwiązanie technologiczne pozwala na użytkowanie ich w dowolnym miejscu – nie wymagają zasilania zewnętrznego. Ich działanie oparte jest na obwodzie magnetycznym wykorzystującym magnesy trwałe (najczęściej magnesy neodymowe), a aktywacja pola magnetyczna odbywa się za pomocą przesunięcia dźwigni w odpowiednim kierunku. O ile w przypadku poprzednich uchwytów była pełna stosunkowo duża dowolność w rodzajach przenoszonych materiałów, tak w tym przypadku jest to ściśle unormowane. 
Uchwyty magnetyczne pozwalają na podnoszenie i transport ładunków, które:
  • mają odpowiedni ciężar,
  • wykonane są z odpowiedniego gatunku stali, 
  • posiadają odpowiednią grubość oraz kształt, 
  • nie są zanieczyszczone ani wilgotne.
Każdy z uchwytów magnetycznych wyposażony jest w specjalne ucho, które pozwala na transport i manipulowanie przenoszonym ładunkiem. Zaleca się stosowanie chwytaków razem z odpowiednim zawiesiem podczepionym do haka dźwignicy. Taki zestaw stanowi uniwersalne rozwiązanie do zakładów produkcyjnych, warsztatów lub hal magazynowych, znacznie zwiększając ich możliwości poprzez np. opcję transportu ładunków okrągłych co w przypadku innych uchwytów byłoby niemożliwe.
 

Przegląd, remont lub modernizacja uchwytu

Wszyscy producenci mający w swojej ofercie uchwyty, gwarantują ich zdolność do pracy jedynie w przypadku przeprowadzania regularnych przeglądów (raz na 12 miesięcy). W swoim zespole posiadamy wielu specjalistów, którzy taką usługę wykonują. Są to pracownicy przeszkoleni konkretnie w tej dziedzinie, doświadczony pracownik bez problemu wykona oględziny, wskaże ewentualne elementy do naprawy lub zleci modernizację urządzenia. Kompletna usługa przeglądu może być przeprowadzona u Klienta lub w naszej siedzibie. 
0
Lista
0
Koszyk