e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Zaciski do lin stalowych

Zaciski do lin Zaciski do lin, nazywane również zaciskami kabłąkowymi, są używane jako elementy złączne lin wykonanych ze stali. Oferujemy solidne i wytrzymałe zaciski wyróżniające się pełną zgodnością z normą DIN 741, a także modele wyprodukowane według założeń normy EN-13411-5. Wszystkie zaciski kabłąkowe posiadają deklarację zgodności CE. W asortymencie naszego sklepu można znaleźć zaciski do linki stalowej występujące w różnych rozmia...
Wyświetlane 20 z 9 wyników
Zaciski do lin stalowych (9)

Zaciski do lin stalowych

Zaciski do lin

Zaciski do lin, nazywane również zaciskami kabłąkowymi, są używane jako elementy złączne lin wykonanych ze stali. Oferujemy solidne i wytrzymałe zaciski wyróżniające się pełną zgodnością z normą DIN 741, a także modele wyprodukowane według założeń normy EN-13411-5. Wszystkie zaciski kabłąkowe posiadają deklarację zgodności CE. W asortymencie naszego sklepu można znaleźć zaciski do linki stalowej występujące w różnych rozmiarach, dostosowanych do konkretnej średnicy liny.
 

Zaciski do lin stalowych - szybki montaż

Zaciski kabłąkowe, wyprodukowane zgodnie z normą DIN 741, dodatkowo spełniają wszystkie wymagania Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE. W praktyce oznacza to wysoki poziom bezpieczeństwa, wytrzymałość i uniwersalne zastosowanie. Zaciski do liny stalowej zostały wykonane z wysokogatunkowej stali wyróżniającej się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, ochrona w postaci cynkowania galwanicznego zapewnia pełne zabezpieczenie przed korozją. Warstwa ocynku umożliwia używanie zacisków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, a także w wilgotnych miejscach. Zasada działania zacisków kabłąkowych opiera się o śrubę w kształcie litery U, która z obu stron jest gwintowana. Kolejnymi elementami są dopasowana podstawa i dwie nakrętki. Stopniowe dokręcanie nakrętek zacieśnia połączenie, natomiast odkręcanie luzuje. Zacisk liny do montażu wymaga jedynie odpowiedniej wielkości klucza oczkowego lub płaskiego. W tej kategorii dostępne są zaciski do montażu lin o różnej średnicy. Najmniejsze z nich umożliwiają wykonanie połączenia linek o średnicy od 5 mm do 6,5 mm. Większe modele są wykorzystywane do lin od 6,5 mm do 8 mm, 8 mm - 10 mm, 10 mm - 12 mm, 12 mm - 14 mm, 14 mm - 16 mm, 16 mm - 19 mm, 19 mm - 22 mm, 22 mm - 26 mm i od 26 mm do 30 mm. Wielkość nakrętek rośnie wraz ze średnicą liny i wynosi od M6, M8, M10, M12, M14, M16 do M20.
 

Zaciski do lin stalowych EN 13411-5

Asortyment naszego sklepu obejmuje także zaciski kabłąkowe zgodne z normą EN 14311-5. Ich korpus został wykonany z wytrzymałego żeliwa ciagliwego. Zaciski linki stalowej zostały ocynkowane galwanicznie, dzięki czemu są odporne na korozję i mogą być bezpiecznie wystawione na działanie wilgoci. Minimalna średnica liny, podobnie jak w przypadku zacisków DIN 741, wynosi 5 mm, natomiast maksymalna 30 mm. Śruba zacisku jest wykonana z solidnej stali konstrukcyjnej. Na obu końcach znajduje się gwint. Końce śruby przechodzą przez otwory w podstawie. Odkręcanie nakrętek powoduje mocniejszy zacisk, natomiast odkręcanie poluzowanie. Prosta konstrukcja gwarantuje niezawodne działanie i długą żywotność.
 

Jak wykonać prawidłowy montaż zacisków na linie?

Aby wykonać pętlę na linie stalowej, niezbędne są trzy zaciski. Pierwszym krokiem jest dopasowanie zacisków do średnicy liny. Można to zrobić zapoznając się ze specyfikacją techniczną, instrukcją obsługi liny lub wykorzystując do tego celu suwmiarkę. Część liny przeznaczonej do wykonania pętli musi być na tyle długa, aby można było swobodnie zamontować trzy zaciski i pozostawić tak zwany martwy koniec liny. Kolejną istotną kwestią jest położenie zacisków. Chcąc prawidłowo wykonać montaż, wszystkie zaciski muszą być odwrócone w taki sposób, aby kabłonek przylegał do krótszego fragmentu liny. W takiej sytuacji liny nie będą przesuwały się względem siebie. W przypadku, gdy tylko jeden lub dwa kabłąki przylegają do krótszej części liny, montaż jest uznawany za nieprawidłowy.
 

Zaciski do linek - pozostałe informacje

Wszystkie zaciski kabłąkowe, a dokładniej śruby, są precyzyjne nagwintowane. W codziennym użytkowaniu oznacza to bezproblemowe odkręcanie i dokręcanie nakrętek. Wymiary zacisków są dostępne w tabeli. Dodatkowo, znajdują się w niej informacje dotyczące ceny. Zaciski do linek stalowych znajdują zastosowanie m.in. w budownictwie, rolnictwie i ogrodnictwie. Ponadto są wykorzystywane m.in. do montażu banerów reklamowych i innych konstrukcji zabezpieczonych przy pomocy linek wykonanych ze stali. Zacisk kabłąkowy sprawdzi się w praktycznie każdej sytuacji, w której zachodzi konieczność trwałego lub tymczasowego zabezpieczenia lin przed przesunięciem względem siebie.
0
Lista
0
Koszyk