e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Kontenery i pojemniki

Kontenery do wózka widłowego Kontenery widłowe, znane również jako "forklift containers" lub "fork pockets containers", to specjalne typy kontenerów, których konstrukcja została zaprojektowana razem ze specjalnymi otworami lub "kieszeniami" umożliwiającymi zamocowanie, a następnie podniesienie i przenoszenie ich za pomocą wózków widłowych. Te kieszenie są zaprojektowane tak, aby pasowały do wideł większości wózków widłowych, co umożliwia bezpieczne i stabilne przenoszenie kontenera. Pojemniki przechylne do wózka widłowego Pojemniki wywrotne są szeroko wykorzystywane w różn...
Wyświetlane 20 z 36 wyników
Kontenery i pojemniki (36)

Kontenery i pojemniki

Kontenery do wózka widłowego

Kontenery widłowe, znane również jako "forklift containers" lub "fork pockets containers", to specjalne typy kontenerów, których konstrukcja została zaprojektowana razem ze specjalnymi otworami lub "kieszeniami" umożliwiającymi zamocowanie, a następnie podniesienie i przenoszenie ich za pomocą wózków widłowych. Te kieszenie są zaprojektowane tak, aby pasowały do wideł większości wózków widłowych, co umożliwia bezpieczne i stabilne przenoszenie kontenera.

Pojemniki przechylne do wózka widłowego

Pojemniki wywrotne są szeroko wykorzystywane w różnych branżach i dziedzinach, gdzie wymagane jest przenoszenie sypkich lub luźnych ładunków za pomocą wózków widłowych. Są one szczególnie użyteczne w miejscach, gdzie niezbędne jest szybkie załadowanie i rozładowanie towarów, a także w sytuacjach, gdzie inne metody chwilowego magazynowania lub przemieszczania mogą być niewystarczające lub niebezpieczne.

Jak zbudowany jest kontener do wózka widłowego?

W praktyce kontenery widłowe mają zazwyczaj otwory boczne lub wnęki na swoich ścianach, które umożliwiają wsunięcie wideł wózka widłowego. Widły wózka wprowadza się w te otwory, a następnie podnosi cały kontener, umożliwiając jego przemieszczanie. Ten sposób mocowania jest najbezpieczniejszy i daje operatorowi pewność, że pod wpływem ciężaru kontener się nie przewróci na żadną ze stron ze względu na odpowiednie rozmiary otworów na widły. 

Dlaczego warto wybrać kontener do wózka widłowego?

Kontenery do wózków widłowych mają wiele zalet do najważniejszych z nich należy zaliczyć: 
  • szybkie załadunek i rozładunek - zaprojektowane w taki sposób, aby można je było łatwo podnosić i przenosić za pomocą wózków widłowych; dzięki temu proces załadowania i rozładunku towarów staje się znacznie bardziej efektywny i szybki, 
  • zwiększona wydajność - umożliwienie wózkom widłowym przenoszenia całych kontenerów zamiast pojedynczych ładunków przyczynia się do znacznego zwiększenia wydajności operacji logistycznych; wózki widłowe mogą przenosić większe ilości towarów naraz, co skraca czas potrzebny na przemieszczenie ich z jednego miejsca na drugie, 
  • bezpieczeństwo - kontenery załadunkowe są zaprojektowane w sposób umożliwiający stabilne i bezpieczne podnoszenie ich za pomocą wózków widłowych; dzięki temu ryzyko uszkodzenia towaru podczas przenoszenia oraz ryzyko obrażeń pracowników jest ograniczone do minimum, 
  • oszczędność czasu i pracy - zastosowanie kontenerów załadunkowych może znacznie zredukować liczbę ręcznych operacji załadowania i rozładunku; to przekłada się na oszczędność czasu i pracy, a także minimalizuje ryzyko błędów ludzkich.
  • zmniejszenie kosztów - dzięki zwiększonej wydajności, szybkości i ochronie towarów, korzystanie z kontenerów załadunkowych może przyczynić się do ogólnego zmniejszenia kosztów operacyjnych w łańcuchu dostaw. 

Kontenery samowyładowcze do wózka widłowego

Część z oferowanych przez nas kontenerów posiada funkcję przechylenia głównej komory załadunkowej w celu opróżnienia kontenera. Taka funkcjonalność sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie wymagane jest częste przemieszczanie nieporęcznymi ładunkami w obrębie przedsiębiorstwa. Przykładem może być tu składowisko części gdzie wykorzystanie kontenera samowyładowczego będzie znacznie zwiększało wydajność pracy operatora. Kontener wywrotka, bo tak inaczej są te kontenery nazywane, najczęściej ma możliwość pełnego wychylenia „pojemnika” co w połączeniu z doświadczonym operatorem pozwoli nie tylko wysypywać i przenosić ładunki, ale również napełniać kontener odpowiednio najeżdżając pod np. worki ze śmieciami. Do takich zastosowań idealnie nadaje się kontener samowyładowczy na odpady do wózka widłowego. 

Funkcjonalne kontenery stalowe widlaków od Ehak24

Kontenery widłowe mają różne rozmiary i pojemności, co pozwala na dopasowanie ich do różnych potrzeb transportowych i logistycznych. Dzięki wykorzystaniu kontenerów widłowych, firmy mogą skrócić czas przenoszenia towarów, zwiększyć efektywność logistyczną i minimalizować ryzyko uszkodzeń podczas transportu. Jako lider branży dźwignicowej, przed zakupem proponujemy kontakt z naszym specjalistą w celu wyboru najlepszego modelu do indywidualnych potrzeb klienta. 
 
0
Lista
0
Koszyk