e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Wyposażenie ADR

ADR to międzynarodowa umowa dotycząca drogowego przewozu towarów niebezpiecznych. Opisuje przepisy odnoszące się do opakowań, zabezpieczenia ładunku i oznakowania substancji. Kierowcy posiadający zaświadczenie ADR i przewożący towary uznane za niebezpieczne muszą mieć odpowiednio zaopatrzony pojazd. Wyposażenie ADR jest niezbędne, aby przeprowadzać transport takich substancji w możliwie jak najbezpieczniejszy sposób. ADR – wyposażenie pojazdu Podstawowym wyposażeniem pojazdu przewożącego substancje niebezpieczne powinna być walizka ADR. Jej zawartość została przez nas r...
Wyświetlane 20 z 32 wyników
Wyposażenie ADR (32)

Wyposażenie ADR

ADR to międzynarodowa umowa dotycząca drogowego przewozu towarów niebezpiecznych. Opisuje przepisy odnoszące się do opakowań, zabezpieczenia ładunku i oznakowania substancji. Kierowcy posiadający zaświadczenie ADR i przewożący towary uznane za niebezpieczne muszą mieć odpowiednio zaopatrzony pojazd. Wyposażenie ADR jest niezbędne, aby przeprowadzać transport takich substancji w możliwie jak najbezpieczniejszy sposób.

ADR – wyposażenie pojazdu

Podstawowym wyposażeniem pojazdu przewożącego substancje niebezpieczne powinna być walizka ADR. Jej zawartość została przez nas rozważnie dobrana, aby służyć przede wszystkim ochronie kierowcy i zapewniać bezpieczeństwo podczas transportu ładunków groźnych dla środowiska i ludzi. W walizce w podstawowej konfiguracji znajdują się środki zabezpieczające osoby narażone na ekspozycję na szkodliwe substancje – ochronne rękawice nitrylowe, niezaparowujące okulary do ochrony oczu, aparat do płukania oka jałową wodą destylowaną ZPO i półmaska Climax wykonana z gumy, która ma pochłaniacz i dwa zawory wydechowe. 
 
Wyposażona jest także w łopatkę i latarkę nieiskrzącą przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem, odblaskową kamizelkę ostrzegawczą o szczególnej widoczności (dostępna jest w dwóch kolorach i różnych rozmiarach), pochłaniacz wielogazowy Climax dla klas zagrożeń A1/B1/E1/K1 i cząsteczki P1, folię magnetyczną do osłony otworów kanalizacyjnych oraz pojemnik do zbierania pozostałości i odpadów. 

Dodatkowe wyposażenie walizek ADR

W walizce ADR+S dostosowanej do transportu gazów klasy drugiej znajduje się dodatkowo sorbent, który jest granulatem służącym usuwaniu z podłoża substancji ciekłych groźnych dla środowiska. Możliwa jest modyfikacja zawartości walizki, tak aby była zgodna z Państwa potrzebami. Możemy dowolnie wymieniać artykuły na inne, dodawać potrzebne produkty lub stworzyć zestaw od podstaw. Możliwy jest również zakup komponentów walizki ADR pojedynczo, poza zestawem. Służymy profesjonalnym doradztwem przy wyborze wyposażenia ADR, tak aby Państwa pojazd był możliwie najlepiej zabezpieczony i spełniał normy konwencji ADR. Wszystkie elementy zestawu posiadają wymagane certyfikaty i dopuszczenia oraz są zgodne z regulacjami Umowy Europejskiej ADR, co daje gwarancję wysokiej jakości produktów oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Akcesoria przydatne przy transporcie substancji niebezpiecznych

Dodatkowym zabezpieczeniem, w które warto zaopatrzyć swój pojazd, jest lampa sygnalizacyjna ADR i baterie 4R-25 do niej dostosowane. Wyposażenie ADR tir, które zdecydowanie należy mieć w pojeździe na wypadek niebezpiecznych zdarzeń to gaśnica proszkowa. Może służyć do gaszenia pożarów ciał stałych, cieczy, gazów, a nawet urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000 V. W naszej ofercie dostępna jest w trzech rozmiarach. Niezbędny jest również trójkąt ostrzegawczy spełniający wymagania norm Unii Europejskiej, aby w razie kolizji lub awarii odpowiednio zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Ważnym środkiem ochronnym przed urazami jest także kask z regulacją obwodu i izolacją elektryczną. Dostępne są u nas modele w siedmiu kolorach do wyboru. 

Artykuły istotne dla bezpiecznego przewozu substancji

Kompletując wyposażenie ADR kierowcy, warto zaopatrzyć się również w ochronniki słuchu w naszej ofercie dostępne są typy A oraz B, które mogą być montowane do kasków. W celu jeszcze lepszej ochrony dróg oddechowych, oczu i twarzy warto zaopatrzyć się w maskę pełnotwarzową z wizjerem panoramicznym. W przypadku wycieków substancji ropopochodnych pomocny będzie rękaw sorbcyjny, który skutecznie usuwa zanieczyszczenia z podłoża oraz wody. Nie jest podatny na wpływ temperatury, nie dopuszcza pleśni ani zgnilizny oraz są ognioodporne, dlatego mogą być wykorzystywane nawet w bardzo trudnych warunkach.

Tablice ADR – odpowiednie oznakowanie pojazdu

W krajach, które objęte są umową ADR, pojazdy przewożące substancje niebezpieczne powinny być oznakowane znormalizowanymi tablicami. Informacyjne tablice ADR są pomarańczowe i odblaskowe oraz zawierają dwa numery rozpoznawcze dla transportowanej substancji. Cyfry zapisane są w formie ułamka, którego licznik stanowi numer rozpoznawczy niebezpieczeństwa (HIN), a mianownik to numer rozpoznawczy materiału (UN). W naszej ofercie znajdą Państwo tablice numeryczne ADR w różnych wariantach. Dostępne są również tablice z symbolami określającymi rodzaj zagrożenia oraz oznaczenia literowe – tablice z literą „A” używane są do oznaczania pojazdów transportujących śmieci i odpady.
0
Lista
0
Koszyk