e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Techniczne środki czyszczące

Dobierając środek czyszczący, przede wszystkim trzeba ustalić charakter zabrudzeń oraz zadbać o to, aby wybrany produkt nie prowadził do uszkodzeń mytej powierzchni. Techniczne środki czyszczące są stosowane do usuwania brudu z urządzeń i zazwyczaj dostosowane są do walki z uciążliwymi plamami, powstałymi na skutek działania smarów, olejów oraz innych substancji, które są ciężkie do wywabienia. Środki przemysłowe do czyszczenia Czyszczenie urządzeń elektronicznych jest wyjątkowo problematyczne, ponieważ sprzęty te z reguły są bardzo delikatne i nietrudno jest je uszkodz...
Wyświetlane 20 z 4 wyników
Techniczne środki czyszczące (4)

Techniczne środki czyszczące

Dobierając środek czyszczący, przede wszystkim trzeba ustalić charakter zabrudzeń oraz zadbać o to, aby wybrany produkt nie prowadził do uszkodzeń mytej powierzchni. Techniczne środki czyszczące są stosowane do usuwania brudu z urządzeń i zazwyczaj dostosowane są do walki z uciążliwymi plamami, powstałymi na skutek działania smarów, olejów oraz innych substancji, które są ciężkie do wywabienia.

Środki przemysłowe do czyszczenia

Czyszczenie urządzeń elektronicznych jest wyjątkowo problematyczne, ponieważ sprzęty te z reguły są bardzo delikatne i nietrudno jest je uszkodzić poprzez niewłaściwą konserwację. W naszej ofercie dostępne są preparaty dostosowane do mycia wrażliwych części, które poradzą sobie z różnymi rodzajami zabrudzeń – od kurzu po tłuste plamy z oleju czy wosków. 
 
Istotne jest, aby dobrać środek odpowiedni do sprzętu, który ma zostać poddany pielęgnacji. Niektóre substancje czynne mogą uszkodzić wrażliwe materiały, takie jak guma lub tworzywo, dlatego przed zastosowaniem danego produktu trzeba upewnić się, że czyszczona powierzchnia nie jest pokryta surowcem wrażliwym na działanie składników preparatu. Przed podejściem do czyszczenia sprzętów elektronicznych i elektrycznych należy je wcześniej odłączyć od źródła zasilania i poczekać, aż ostygną. Dopiero tak przygotowane urządzenie można traktować środkami myjącymi. Przed podłączeniem ich ponownie do prądu trzeba też upewnić się, że pozostałości płynu i zabrudzeń zostały dokładnie usunięte, aby nie dopuścić do zwarcia i uszkodzenia urządzenia.

Preparaty CARAMBA do konserwacji elektroniki

Środek do czyszczenia elektroniki CARAMBA jest zalecany między innymi do mycia przewodników, płyt przewodzących oraz wtyczek. Jest specjalistycznym produktem przeznaczonym do pielęgnacji urządzeń elektrycznych i elektronicznych, którym zapewnia również ochronę antykorozyjną. Pomaga usuwać wilgoć oraz usterki związane z zapłonem, a także eliminuje przejściowe rezystancje i warstwy tlenków i siarczków ze styków.
 
Powietrze sprężone w sprayu CARAMBA znajduje zastosowanie szczególnie w czyszczeniu komputerów, klawiatur, obiektywów i innych wrażliwych powierzchni. Skutecznie usuwa kurz i pył, a dzięki dołączonej rurce pozwala bardzo precyzyjnie wyczyścić nawet bardzo niedostępne zakamarki. Powstaje poprzez zwiększenie ciśnienia powietrza powyżej wartości atmosferycznej za pomocą sprężarki. Pozwala to uniknąć dodawania szkodliwej chemii do preparatu, dzięki czemu jest on bezpieczny dla środowiska i użytkowników oraz nie powoduje uszkodzeń sprzętu poddawanych czyszczeniu. Nie zawiera rozpuszczalnika i chlorofluorowęglowodorów.
 
Możliwość czyszczenia na sucho również eliminuje ryzyko zalania wrażliwych na działanie płynów mechanizmów, jednak sprężone powietrze nie sprawdzi się w usuwaniu tłustych, zaschniętych plam. Bardzo skutecznie jednak pozbywa się kurzu, który może powodować zaburzenia w działaniu urządzeń i tym samym jest ważnym środkiem używanym w konserwacji elektroniki.

Produkty CARAMBA przydatne w przemyśle

Intensywny środek czyszczący dla przemysłu CARAMBA jest bardzo skuteczny w walce z różnego rodzaju zabrudzeniami, nawet tymi najbardziej uporczywymi. Pomaga pozbywać się pozostałości smarów, klejów, olejów, sadzy, emulsji, żywic, wosków, twardych osadów oraz innych zabrudzeń przemysłowych. Powstał poprzez połączenie węglowodorów i organicznych rozpuszczalników polarnych, dzięki czemu zapewnia skuteczne i szybkie odtłuszczanie powierzchni. Może być stosowany do czyszczenia urządzeń, maszyn, narzędzi i innych przedmiotów używanych w przemyśle. Szybko wysycha i cechuje się podwyższoną dolną granicą wybuchowości, dzięki czemu jest bezpieczny i w razie pożaru płomień nie wraca do puszki z aerozolem. Przed zastosowaniem tego produktu należy pamiętać, że zawiera aceton. Przemysłowe środki myjące zawierające ten składnik mogą uszkodzić gumę, lakier oraz tworzywa, dlatego należy zwracać uwagę, czy powierzchnia poddawana czyszczeniu nie jest pokryta którymś z tych materiałów.
 
Intensywny środek czyszczący na zimno CARAMBA jest ubogi w aromaty, także nie ma drażniącego zapachu i nie obciąża ścieków. W jego składzie nie znajdują się organiczne związki halogenowe, takie jak chlorowęglowodory oraz jest wolny od AOX. Nie uszkadza części wykonanych z gumy i materiałów uszczelniających, dlatego może być bezpiecznie stosowany do czyszczenia na zimno powierzchni pokrytych tymi materiałami. Można go stosować w mobilnych i stacjonarnych instalacjach czyszczących. Należy go stosować w połączeniu z lekkim separatorem cieczy.
0
Lista
0
Koszyk