e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Wózki do elementów kamiennych

Prace kamieniarskie to rozległy dział rzemiosła, zajmujący się wydobyciem oraz obróbką kamienia i skał użytkowych. Prace kamieniarskie, często wykonywane ręcznie, zakładają więc używanie materiałów o dużej masie i nietypowych gabarytach. Z myślą o nich powstały wózki kamieniarskie, przystosowane do różnych typów ładunków.   Kamieniarstwo jest jedną z niewielu gałęzi rzemiosła przemysłowego, która nie ulega zanikowi. Dziś sprowadza się ono głównie do obróbki kamienia oraz produkcji różnego typu elementów, do których należą przede wszystkim nagrobki i elementy budowlane, takie jak posadzki, bl...
Wyświetlane 20 z 4 wyników
Wózki do elementów kamiennych (4)

Wózki do elementów kamiennych

Prace kamieniarskie to rozległy dział rzemiosła, zajmujący się wydobyciem oraz obróbką kamienia i skał użytkowych. Prace kamieniarskie, często wykonywane ręcznie, zakładają więc używanie materiałów o dużej masie i nietypowych gabarytach. Z myślą o nich powstały wózki kamieniarskie, przystosowane do różnych typów ładunków.  
Kamieniarstwo jest jedną z niewielu gałęzi rzemiosła przemysłowego, która nie ulega zanikowi. Dziś sprowadza się ono głównie do obróbki kamienia oraz produkcji różnego typu elementów, do których należą przede wszystkim nagrobki i elementy budowlane, takie jak posadzki, blaty czy okładziny ścienne. Wiele z tych prac byłoby praktycznie nie do wykonania, gdyby nie szereg narzędzi oraz akcesoriów, które dostarcza kamieniarzom rynek rozwiązań transportu bliskiego. 

Nie tylko wózki kamieniarskie

Wózki kamieniarskie to tylko jeden z przykładów osprzętu transportowego opracowanego z myślą o czynnościach składających się na pracę kamieniarzy. W ofercie producentów rozwiązań transportu bliskiego znajdziemy również:
  • Uchwyty transportowe do płyt kamiennych i betonowych, gwarantujące pewny chwyt i bezpieczne podnoszenie elementów bez obawy o ich uszkodzenie.
  • Uchwyty transportowe do krawężników.
  • Uchwyty do płyt posadzkowych i slabów ściennych.
  • Uchwyty do kręgów betonowych i kamiennych.
  • Stojaki do płyt kamiennych i betonowych.
  • Stalowe i aluminiowe wciągarki bramowe, wspomagające podnoszenie i montaż ciężkich elementów.
Niektóre z tych rozwiązań przystosowane są do obsługi ręcznej przez jednego bądź dwóch pracowników, inne wymagają zastosowania urządzenia dźwignicowego (wciągarki, dźwigu samochodowego itp.) i przydatne w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z bardzo ciężkimi elementami.

Wózek transportowy kamieniarski – zastosowanie

Wózki transportowe kamieniarskie to kolejny przykład osprzętu transportowego dla kamieniarzy. Większość dostępnych w tym obszarze wózków sprawdza się zarówno w warsztatach, jak i podczas pracy w terenie. Wózki kamieniarskie w większości przypadków to proste wózki transportowe o konstrukcji powtarzającej budowę standardowych wózków magazynowych, jednak poszerzone o elementy ułatwiające transport i zabezpieczenie kamiennych bądź betonowych ładunków. W ofercie Ehak24.pl znajdziemy trzy typu urządzeń jezdnych dedykowanych pracom kamieniarskim:
  • Wózek SPEEDY o konstrukcji wózka taczkowego i nośności do 600 kg. Solidna konstrukcja, duża zwrotność, miękkie pneumatyczne koła oraz prosta obsługa przez jedną osobę czyni ten wózek kamieniarski niezastąpionym w miejscowych transporcie pojedynczych płyt i slabów. 
  • Wózek FAGO przeznaczony do transportu długich elementów, takich jak parapety czy węższe blaty. Trwała ocynkowana konstrukcja, odpowiednie nachylenie oraz wzmocniona drewnianą okładziną powierzchnia ładunkowa tego wózka kamieniarskiego dają gwarancję stabilnego transportu i bezpieczeństwa. 
  • Kontener z otwieranym dnem, przystosowany do gromadzenia i transportu odpadów kamiennych. Solidny i trwały, dopasowany konstrukcyjnie do transportu wózkiem widłowym kontener został dodatkowo wyposażony w dno uchylne, ułatwiające wywóz i składowanie odpadów. 
Poza osprzętem dedykowanym Ehak24.pl oferuje również szereg rozwiązań, które z powodzeniem mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle kamieniarskim – wózki transportowe, żurawie warsztatowe czy specjalizowane platformy transportowe do dużych i ciężkich ładunków.

Wózek do transportu płyt granitowych – jak używać?

Zastosowanie wózka do transportu płyt granitowych definiuje jego konstrukcja. Przystosowane do przemieszczania dużych i ciężkich płyt o różnych rozmiarach wózki posiadają zabezpieczenia, które stanowią podstawę ich bezpiecznej obsługi – podpory, odpowiednie koła, mocny pochwyt czy elementy umożliwiające stabilne zamocowanie ładunku na czas przenoszenia. Ich używanie powinno być poprzedzone dokładnym zapoznaniem się z instrukcją eksploatacji, standardowo dostarczaną przez producenta tego typu sprzętu. 
Podobnie jak w przypadku większości rozwiązań transportu bliskiego należy również pamiętać o regularnych przeglądach wózków do transportu płyt – okresowe kontrole i konserwacje stanowią  gwarancję bezpieczeństwa oraz trwałości użytkowania wózków. 
 
0
Lista
0
Koszyk