e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Wciągarki bramowe aluminiowe stacjonarne stalowe przejezdne

Wciągarki bramowe Nazywane również bramkami warsztatowymi, są ważnym elementem wyposażenia firm różnych branż przemysłu. Za ich pomocą można łatwo, stosunkowo szybko oraz bezpiecznie podnieść i przemieścić ciężkie ładunki w obrębie stanowiska pracy. Mnogość dostępnych modeli oraz możliwość stworzenia od podstaw urządzenia dopasowanego do potrzeb użytkownika stwarza nieograniczony potencjał w zakresie transportu bliskiego - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budy...
Wyświetlane 20 z 33 wyników
Wciągarki bramowe aluminiowe stacjonarne stalowe przejezdne (33)
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Wciągarki bramowe aluminiowe stacjonarne stalowe przejezdne

Wciągarki bramowe

Nazywane również bramkami warsztatowymi, są ważnym elementem wyposażenia firm różnych branż przemysłu. Za ich pomocą można łatwo, stosunkowo szybko oraz bezpiecznie podnieść i przemieścić ciężkie ładunki w obrębie stanowiska pracy. Mnogość dostępnych modeli oraz możliwość stworzenia od podstaw urządzenia dopasowanego do potrzeb użytkownika stwarza nieograniczony potencjał w zakresie transportu bliskiego - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. 
 

Wewnątrzzakładowa wciągarka bramowa

Urządzenia transportu bliskiego, w skład których wchodzą właśnie bramki warsztatowe, mogą być przytwierdzone do podłoża i zamontowane na stałe lub przejezdne. Specjalne zestawy kołowe o zwiększonych parametrach wytrzymałościowych pozwalają dopasować odpowiedni komplet kół do różnych powierzchni oraz różnych urządzeń. Wciągarki bramowe pełnią wiele funkcji, a ich największą zaletą jest możliwość łatwego przemieszczania pomiędzy stanowiskami pracy. 
 

Stacjonarne bramki warsztatowe

Swoją budową przypominają suwnice bramowe, jednak w przeciwieństwie do nich – nie są przejezdne. Wybiera się je przede wszystkim w sytuacji gdy obsługiwane ma być jedno stanowisko pracy. Głównym czynnikiem decydującym o wyborze takiego rozwiązania jest jego cena – są to urządzenie o wiele tańsze od suwnic i właśnie dlatego wiele firm decyduje się na jego zastosowanie. 
 

Kompleksowe wyposażenie wciągarek bramowych 

Aby bezpiecznie i sprawnie wykorzystać możliwości, jakie dają użytkownikom wciągarki, należy je najpierw odpowiednio wyposażyć. W celu maksymalnego wykorzystania urządzenia i zwiększenia wydajności pracy wciągarki bramowej niezbędne jest kilka elementów. Są to przede wszystkim:
Wszystkie z powyższych elementów powinny być zamontowane na urządzeniu jednocześnie. Wciągnik z zawiesiem służy do bezpiecznego podnoszenia i opuszczania ładunków, a sterowanie jego pracą odbywa się za pośrednictwem pomocą kasety sterowniczej kablowej lub radiowej. Wózek jezdny to wyposażenie, na którym mocuje się wciągnik, przy czym na belce montuje się odboje, ograniczające odcinek jazdy wciągnika. Całość opiera się na stabilnej ramie albo na specjalnym zestawie kołowym odpowiednio dobranym do powierzchni, po której będzie się poruszało urządzenie oraz do udźwigu obsługiwanych ładunków.
 
UWAGA! Zabrania się przemieszczania przejezdnej wciągarki bramowej z podwieszonym ładunkiem.
 

Niestandardowe urządzenia dźwignicowe od A do Z

Poza dostępnymi modelami oferujemy również projektowanie i produkcję urządzeń dopasowanych do potrzeb klienta oraz ich montaż w dowolnym miejscu. Naszymi głównymi produktami w tym segmencie są wciągarki bramowe stalowe standardowe oraz z regulacją wysokości. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się bramki warsztatowe typu II – z regulacją wysokości belki za pomocą wciągników zamocowanych po dwóch stronach ramy. Pozwalają one na łatwe i bezpieczne wypiętrzenie górnej belki urządzenia, co jest jednoznaczne z możliwością obsługi ładunków na większej wysokości – aż do kilku metrów! 
 

Atestowane przeglądy okresowe UTB

Wciągarki bramowe, podobnie jak suwnice oraz żurawie, podlegają zasadom dozoru technicznego  wymagają przeprowadzania regularnych kontroli okresowych (minimum raz na rok). Wciągarki z napędem elektrycznym jednofazowym do 1000 kg oraz wciągarek z napędem ręcznym do 2000 kg stosuje się dozór uproszczony. Oznacza to, że urządzenia nie wymagają zgłaszania do UDT, ale konserwacja musi być wykonywana przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Przeglądy wciągarek bramowych oferujemy w naszych usługach. 
0
Lista
0
Koszyk