e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Szlifierki

Szlifowanie to proces, który dotyczy zarówno pracy z drewnem, jak i metalem. Umożliwia wygładzenie obrabianej powierzchni, likwidację ostrych krawędzi, a także – polerowanie czy przygotowanie do malowania. Wykonuje się go zarówno w obrębie dużych linii technologicznych, jak i przy drobniejszych pracach, takich jak odnawianie mebli czy malowanie karoserii. Szlifierka jest urządzeniem, w które warto zainwestować w przypadku regularnie wykonywanych czynności związanych z usuwaniem starych powłok czy po prostu wygładzaniem powierzchni. Jest zdecydowanie szybsza oraz dokładniejsza niż ak...
Wyświetlane 20 z 31 wyników
Szlifierki (31)

Szlifierki

Szlifowanie to proces, który dotyczy zarówno pracy z drewnem, jak i metalem. Umożliwia wygładzenie obrabianej powierzchni, likwidację ostrych krawędzi, a także – polerowanie czy przygotowanie do malowania. Wykonuje się go zarówno w obrębie dużych linii technologicznych, jak i przy drobniejszych pracach, takich jak odnawianie mebli czy malowanie karoserii.
Szlifierka jest urządzeniem, w które warto zainwestować w przypadku regularnie wykonywanych czynności związanych z usuwaniem starych powłok czy po prostu wygładzaniem powierzchni. Jest zdecydowanie szybsza oraz dokładniejsza niż akcesoria do ręcznego wykonywania tego rodzaju prac. Jakie szlifierki są obecnie najpopularniejsze na rynku?

Szlifierki taśmowe – ciężkie, ale wydajne

Szlifierka taśmowa (ręczna bądź stacjonarna) to narzędzie umożliwiające sprawne obrabianie materiałów o różnej twardości, idealne do szlifowania powierzchni dużych i płaskich. Używany w niej materiał ścierny ma formę taśmy, a mechanizm szlifierki dba o jego równomierne przemieszczanie się podczas pracy. Jest urządzeniem cięższym, ale mocnym i dokładnym – świetnie nadaje się np. do szlifowania podłóg czy elementów umieszczonych poziomo, natomiast ze względu na dość szeroką stopę słabo sprawdzi się w obróbce narożników. Szlifierki taśmowe są często wyposażone w mechanizmy zbierania pyłu, szlifowania na mokro czy dobór prędkości przesuwu materiału ściernego.

Szlifierki oscylacyjne – idealne do narożników

W odróżnieniu od szlifierek taśmowych szlifierki oscylacyjne wyposażone są w stopę, do której mocowany jest materiał ścierny, najczęściej z zastosowaniem rzepa bądź mechanizmu blokady. Szlifierka tego typu wykonuje ruch oscylacyjny (w przód i w tył), który umożliwia prowadzenie procesu szlifowania. Urządzenie tego rodzaju nadaje się do obróbki powierzchni dużych i płaskich, a także delikatnie zaokrąglonych. Podobnie jak szlifierki taśmowe również te oscylacyjne dostępne są z pochłaniaczami pyłów, a niektóre maszyny z tego zakresu wyposażone są w stopę o kształcie delty, umożliwiającą obróbkę trudniej dostępnych miejsc. 

Szlifierki trzpieniowe – do prac precyzyjnych

To najpopularniejsze spośród szlifierek oferowanych przez producentów. Przeznaczone do współpracy z tarczami szlifującymi, wykorzystywane są wykorzystywane w różnych branżach - warsztatach, odlewniach i w przemyśle metalowych, gdzie znajdują zastosowanie między innymi przy usuwaniu ognisk korozji czy wykańczaniu spawów. Ergonomiczny kształt i niewielki rozmiar szlifierki trzpieniowej pozwala dotrzeć nią w miejsca trudniej dostępne, a niewielkie nasadki szlifujące czynią z niej narzędzie idealne do drobnych prac miejscowych, zarówno w drewnie, jak i metalu. 

Szlifierki kątowe – do obróbki metalu

Nazwa szlifierek kątowych nie jest przypadkowa – jest to urządzenie przystosowane do pracy pod kątem. Szlifierki kątowe służą do obrabiania i wykańczania powierzchni wcześniej przygotowanych innymi metodami, najlepiej sprawdzają się podczas cięcia i szlifowania metali oraz innych twardych materiałów, nie są jednak odpowiednim wyborem do prac bardziej precyzyjnych. Szlifierkę kątową zobaczymy głównie tam, gdzie następuje cięcie prętów zbrojeniowych, elementów betonowych, przecinanie blach czy ceramiki. 

Szlifierki do drewna, szlifierki do metalu – jak wybrać?

Jak wybrać odpowiednią szlifierkę? Przede wszystkim – musimy dokładnie znać materiał, na jakim będziemy pracować oraz efekt, jaki chcemy uzyskać z zastosowaniem szlifierki. Inną maszynę wybierzemy do drewna, inną do metalu, znaczenie ma również wielkość oraz kształt szlifowanej powierzchni oraz intensywność i rozmiar wykonywanych prac. 
0
Lista
0
Koszyk