e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Prasy hydrauliczne i osprzęt do pras

Do czego służy prasa hydrauliczna? Prasy hydrauliczne służą do wywierania nacisku na danym przedmiocie, aby zmienić jego finalny kształt. Przedmiot znajdujący się pomiędzy jej elementami roboczymi jest może być w zależności od potrzeb zagniatany lub prasowany. Prasy hydrauliczne powszechnie stosowane mogą być pneumatyczne, hydrauliczne, mechaniczne lub mogą posiadać napęd elektromagnetyczny. Dzięki prasom hydraulicznym można w powtarzalny i bezpieczny sposób modyfikować różne przedmioty. Prasy hydraulicznej można używać...
Wyświetlane 20 z 28 wyników
Prasy hydrauliczne i osprzęt do pras (28)

Prasy hydrauliczne i osprzęt do pras

Do czego służy prasa hydrauliczna?

Prasy hydrauliczne służą do wywierania nacisku na danym przedmiocie, aby zmienić jego finalny kształt. Przedmiot znajdujący się pomiędzy jej elementami roboczymi jest może być w zależności od potrzeb zagniatany lub prasowany. Prasy hydrauliczne powszechnie stosowane mogą być pneumatyczne, hydrauliczne, mechaniczne lub mogą posiadać napęd elektromagnetyczny. Dzięki prasom hydraulicznym można w powtarzalny i bezpieczny sposób modyfikować różne przedmioty. Prasy hydraulicznej można używać w bardzo wielu branżach. Aby dopasować ofertę do najróżniejszych indywidualnych potrzeb klientów, w ofercie E-hak24 proponujemy prasy hydrauliczne do różnych zastosowań, do bardziej popularnych urządzeń należą:
 • prasa hydrauliczna do sworzni,
 • prasa hydrauliczna do tulei,
 • prasa hydrauliczna do rur.

Na jakiej zasadzie działają prasy hydrauliczne?

Prasa hydrauliczna to urządzenia oparte na mechanizmie zwielokrotniania siły nacisku dzięki wykorzystaniu zjawiska ciśnienia. Doskonale sprawdzają się przy wszelkiego rodzaju pracach warsztatowych, konstrukcyjnych i montażowych, w których dokonuje się prostowania, gięcia, wyciskania, wciskania, a także wyciągania i wprasowywania bądź przepychania materiałów. Maszyny tego rodzaju wykorzystują ciśnienie wewnętrzne cieczy, która jest w zamkniętym układzie hydraulicznym. W prasie hydraulicznej działanie oparte jest na prawie Pascala. Dwa cylindry są zespojone i wypełnione olejem hydraulicznym. Jeden cylinder jest większy od drugiego (roboczy od drugiego, pełniącego funkcję pompy). Dzięki temu nacisk siły wpływającej na pompę jest znacznie większy dla zbiornika roboczego. Następnie wytworzone ciśnienie rozchodzi się proporcjonalnie w każdym kierunku. Działanie siłą nacisku na jeden z tłoków, oddziaływuje również na drugi co w efekcie pozwala uzyskać uwielokrotnioną siłę. 
 

Prasa hydrauliczna - jaką wybrać?

Przy wyborze odpowiedniej prasy hydraulicznej należy uwzględnić specyficzne elementy pracy, do której będzie przeznaczona, ze szczególnym zwróceniem uwagi na maksymalną siłę docisku oraz miejsce, w którym pracować będzie prasa, ważne ze względu na dobór odpowiedniej konstrukcji. W zależności od finalnej pracy jaką będzie wykonywać urządzenie – należy przemyśleć jej umiejscowienie. Prasy hydrauliczne do mniejszych nacisków mogą być montowane na stołach roboczych lub specjalnych blatach warsztatowych. Większe urządzenia powinny być montowane do stabilnej, odpowiedniej posadzki ze względu na znacznie większe siły działające na obrabiany przedmiot (względy bezpieczeństwa) oraz wagę i stabilność całej konstrukcji. Wspominane większe udźwigi dotyczą choćby pras hydraulicznych o sile nacisku przekraczającej 10-20t. Najpopularniejsze urządzenia tego segmentu to przede wszystkim:

Zalety warsztatowych pras hydraulicznych

Długo można wymieniać atuty i zalety pras warsztatowych. Przede wszystkim, dzięki nim można w wysoce dokładny i powtarzalny sposób obrobić dany przedmiot lub daną partię prefabrykatów, zachowując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Spośród najważniejszych zalety pras hydraulicznych wymienić należy:
 • swobodny dostęp do obrabianego materiału, 
 • stabilna konstrukcja,
 • prosta obsługa, 
 • brak wymaganych dodatkowych uprawnień do obsługi urządzenia, 
 • szeroki zakres dostępnych udźwigów, 
 • różnorodność dostępnych modeli (łatwy dostęp zarówno do małych pras stołowych jak i dużych urządzeń o sile nacisku ponad 100t), 
 • różny rodzaj napędu, 
 • precyzyjna hydraulika, 
 • przejrzysty odczyt siły nacisku na manometrze,
 • produkowane zgodnie z europejskimi normami, 
 • produkty certyfikowane.

Prasy hydrauliczne od E-hak24

Sklep Ehak24 oferuje pełną gamę pras hydraulicznych do różnych zastosowań. Proponujemy zarówno nieduże urządzenia stołowe, jak i większe prasy umożliwiające obrabianie większych elementów z użyciem znacznie większej siły nacisku. Nasz zespół specjalistów chętnie doradzi przy wyboru odpowiedniego sprzętu oraz jest dostępny jako pomoc techniczna w trakcie zamówienia przy doborze parametrów oraz dalszej eksploatacji prasy. 
 
 
0
Lista
0
Koszyk