e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Uchwyty do kręgów C-haki

Uchwyty do kręgów To bardzo uniwersalny typ uchwytów specjalistycznych, który w prosty sposób ułatwia załadunek, rozładunek kręgów betonowych oraz stalowych o różnej wielkości i ciężarze. Pozwala również na manipulowanie nimi na terenie zakładów i magazynów – w procesach produkcji oraz montażu.    Uchwyty do kręgów - konstrukcja Uchwyty do kręgów w swojej podstawowej formie nazywane są również KAB-ami bąd...
Wyświetlane 20 z 7 wyników
Uchwyty do kręgów C-haki (7)

Uchwyty do kręgów C-haki

Uchwyty do kręgów

To bardzo uniwersalny typ uchwytów specjalistycznych, który w prosty sposób ułatwia załadunek, rozładunek kręgów betonowych oraz stalowych o różnej wielkości i ciężarze. Pozwala również na manipulowanie nimi na terenie zakładów i magazynów – w procesach produkcji oraz montażu. 
 

Uchwyty do kręgów - konstrukcja

Uchwyty do kręgów w swojej podstawowej formie nazywane są również KAB-ami bądź C-hakami. Jest ku temu jeden powód – uchwyt do kręgów ma kształt litery C, umożliwiający podjęcia oraz stabilny transport ładunków w postaci kręgów bądź zwojów. Stabilna spawana konstrukcja, przeznaczona do bardzo dużych obciążeń, może mieć różne wersje szczegółowe, przystosowujące uchwyt do kręgów do określonych ładunków oraz warunków pracy. Uchwyty do kręgów mogą mieć bardzo dużą nośność, pozwalającą na transport ładunków o masie nawet kilkudziesięciu ton. 
Kluczowym elementem uchwytów do kręgów jest przeciwwaga, umieszczona na górnym ramieniu uchwytu. Dostosowana do maksymalnych udźwigów uchwytu umożliwia jego maksymalne równoważenie podczas transportu, co skutecznie zapobiega ześlizgnięciu się ładunku. Osiągnięcie takiej funkcjonalności jest możliwe również dzięki krótszej długości dolnego ramienia pochwytowego, wymuszającej odpowiednie pobranie i wypozycjonowanie ładunku.
Uchwyty do kręgów przystosowane są do współpracy z urządzeniami dźwignicowymi. W tym celu zostały wyposażone w element umożliwiający zawieszenie uchwytu na haku dźwignicy. Elementy te mogą występować w wielu wersjach, np. centralne ucho, strzemię na hak jednorożny lub zawiesie dwucięgnowe.
Uchwyty do kręgów są również projektowane i wykonywane w wersjach specjalistycznych do szczególnych zastosowań, np. do transportu ładunków wielkogabarytowych. Wykonujemy również uchwyty w komplecie ze stojakiem odkładczym, usprawniającym magazynowanie i pobieranie sprzętu. 
 

Uchwyty do kręgów – zastosowanie 

C-haki to kategoria zdejmowalnych urządzeń chwytających, przystosowanym do bezpiecznego transportu ładunków w postaci zwojów, szpul i kręgów. Umożliwiają bezpieczne i stabilne podjęcie ładunków tego typu umieszczonych poziomo – na podłożu, pojazdach bądź regałach magazynowych. 
Uchwyty C-hak współpracują z dźwignicami – suwnicami oraz żurawiami. Umożliwiają sprawny przeładunek kręgów oraz przemieszczanie kręgów w procesach transportowych w produkcji oraz montażu. Są bezpieczne i proste w zastosowaniu, co czyni z nich uniwersalne rozwiązanie w różnych sytuacjach transportowych.
Podczas stosowania uchwytów do kręgów należy stosować reguły bezpieczeństwa dyktujące zachowanie w trakcie podnoszenia ładunków z użyciem jakichkolwiek urządzeń i osprzętu. Najważniejsze z nich:
  • nie należy używać uchwytu do kręgów do transportu ładunku cięższego niż DOR uchwytu – nawet jeśli dźwignica ma większy udźwig,
  • nie należy przechodzić pod transportowanym ładunkiem,
  • nie należy przebywać w pobliżu transportowanego ładunku,
  • nie należy pozostawiać podniesionego ładunku bez nadzoru,
  • nie należy ciągnąć ładunku po z podłożu oraz wprawiać go w ruch kołyszący, zmieniający zachowanie wszystkich elementów pochwytowych. 
 

Ehak24

Oferta Ehak24 zawiera wszystkie podstawowe rodzaje uchwytów do kręgów, umożliwiające podnoszenie ładunków i ciężarze do kilkudziesięciu ton. Wykonujemy również uchwyty specjalne, dostosowane do wymagań klienta oraz podnoszonego ładunku – np. uchwyt do kręgów wielkogabarytowych. Produkujemy również zestawy – uchwyt z dedykowanym stojakiem – ułatwiające przechowywanie uchwytów, a tym samym – gwarantujące ich trwałość i chroniące od uszkodzeń. Nasi specjaliści przeprowadzają również przeglądy uchwytów, ich remonty oraz modernizacje. 
Jeśli nie wiesz, jaki uchwyt do kręgów będzie najodpowiedniejszy do Twoich potrzeb, spytaj nas. Zespół Ehak24 służy doradztwem zarówno w zakresie wyboru uchwytu, jak i jego późniejszej eksploatacji. 
0
Lista
0
Koszyk