e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Przeciągarki linowe

Wciągarki ręczne linowe Ręczne wciągarki linowe to jeden z przykładów wciągników linowych – kompaktowych urządzeń, sprawdzających się w różnych, nawet najcięższych warunkach. Brak konieczności podłączenia do źródła zasilania czyni z nich narzędzie odpowiednie do konkretnych zastosowań.   Wciągarki linowe ręczne – zastosowanie Podobnie jak wszelkiego typu
Wyświetlane 20 z 11 wyników
Przeciągarki linowe (11)

Przeciągarki linowe

Wciągarki ręczne linowe

Ręczne wciągarki linowe to jeden z przykładów wciągników linowych – kompaktowych urządzeń, sprawdzających się w różnych, nawet najcięższych warunkach. Brak konieczności podłączenia do źródła zasilania czyni z nich narzędzie odpowiednie do konkretnych zastosowań.
 

Wciągarki linowe ręczne – zastosowanie

Podobnie jak wszelkiego typu wciągniki, także wciągarki linowe ręczne służą do podnoszenia oraz opuszczania różnego rodzaju ładunków. W takiej roli stosowane są na placach budowy, w warsztatach i magazynach, a także – jako wyposażenie pojedynczych stanowisk pracy w dużych zakładach produkcyjnych. Wśród wciągarek linowych ręcznych są jednak liczne urządzenia, które zostały zaprojektowane w celu przeciągania, naciągania i napinania. Jako takie doskonale sprawdzają się w roli wyposażenia samochodów czy łodzi do przeprowadzania bieżących prac czy np. wyciągania zakopanych pojazdów. 
Precyzyjne wykonanie naszych wciągarek czyni z nich urządzenia świetnie przygotowane do intensywnej eksploatacji w nawet bardzo ciężkich warunkach. Zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz gwarantują bezpieczeństwo pracowników oraz ładunków. Precyzyjne wykonanie i sprawdzone działanie idą w parze z atrakcyjną ceną i wysoką jakością zastosowanych komponentów.
 

Wciągniki linowe ręczne - kosntrukcja

Ręczne wciągarki linowe z reguły cechują się bardzo prostą konstrukcją oraz kompaktową budową, umożliwiającą łatwe transportowanie urządzenia bądź zamocowanie go w dowolnym miejscu. Oferowane przez E-hak24.pl wciągarki linowe i przeciągarki linowe napędzane są z użyciem siły rąk ludzkich za pośrednictwem korby bądź dźwigni. Proponujemy również poręczną wciągarkę linową, którą można obsługiwać z użyciem elektrycznej wiertarki, a także – przenośne, uniwersalne napędy do wciągarek ręcznych z przekładniami ślimakowymi. 
Ręczne wciągarki linowe z naszej oferty, poza solidną obudową, wyposażone są w wysokiej jakości linę stalową, dostosowaną do pracy w warunkach, do jakich przeznaczona jest wciągarka. Ergonomiczne w obsłudze, nadają się do zamocowania na płaskiej powierzchni w pionie bądź w poziomie, a także – do zawieszenia na wystarczająco wytrzymałej konstrukcji.
 

Wciągarka linowa ręczna - zasady używania

Wciągarki linowe ręczne są przeznaczone wyłącznie do przeciągania i podnoszenia przedmiotów – nigdy osób. Nie należy transportować ładunków nad ludźmi bądź w ich pobliżu. Nie należy obciążać wciągarki linowej ręcznej bardziej niż jej dopuszczalne obciążenie, należy również sprawdzić, czy konstrukcja, na której zamocowana jest wciągarka, przeniesie obciążenie urządzenia z ładunkiem. Należy również pamiętać o właściwych praktykach związanych z samym zamocowaniem ładunku - jego podwieszeniem bądź obwiązaniem. 
 

Wciągarki linowe ręczne – konserwacja

Każdą wciągarkę ręczną linową należy poddawać regularnym kontrolom, również przed każdym użyciem. Należy sprawdzać zarówno stan obudowy, jak i korby oraz wszystkich przekładni. Szczególną uwagę należy poświęcić linie i regularnie sprawdzać jej stan, a w razie potrzeby – wymieniać na nową. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek uszkodzeń i deformacji części wciągarki bądź liny, należy zrezygnować z eksploatacji urządzenia aż do czasu wykonania jego naprawy. 
0
Lista
0
Koszyk