e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Wózki paletowe

Wytrzymałe wózki do palet Wózki paletowe (tzw. paleciaki), wózki paletowe z wagą, wózek paletowy ręczny to sprzęt niezbędny we wszelkiego rodzaju pracach związanych z załadunkiem, wyładunkiem, a także magazynowaniem materiałów i artykułów pakowanych w systemie paletowym. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie konieczne jest wygodne i bezpieczne przemieszczanie ładunków, głównie pomieszczeniach magazynowo-produkcyjnych. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wózki paletowe o różnych parametrach, umożliwiające dokładne dopasowanie urządzania do indywidualnych potrzeb. &l...
Wyświetlane 20 z 9 wyników
Wózki paletowe (9)

Wózki paletowe

Wytrzymałe wózki do palet

Wózki paletowe (tzw. paleciaki), wózki paletowe z wagą, wózek paletowy ręczny to sprzęt niezbędny we wszelkiego rodzaju pracach związanych z załadunkiem, wyładunkiem, a także magazynowaniem materiałów i artykułów pakowanych w systemie paletowym. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie konieczne jest wygodne i bezpieczne przemieszczanie ładunków, głównie pomieszczeniach magazynowo-produkcyjnych. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wózki paletowe o różnych parametrach, umożliwiające dokładne dopasowanie urządzania do indywidualnych potrzeb.

Jaki udźwig ma paleciak?

Na ogół wózki paletowe mają udźwig sięgający ok. 2 ton. Jest to prawie maksymalny ciężar, jaki można bezpiecznie obsługiwać ręcznie bez specjalnych uprawnień. W zależności od zaawansowania konstrukcji można spotkać wózki do palet przewyższające 3 tony udźwigu, jednak takie rozwiązania wykorzystywane są znacznie rzadziej i do specjalnych prac. Wózek ręczny unoszący to doskonałe rozwiązanie do hal magazynowych, warsztatów sklepów itp. 

Paleciak ręczny i elektryczny – konstrukcja

Wózki paletowe na ogół mają podobną budowę. Rozróżnia się je głównie parametrami wideł lub wysokością podnoszenia. Podstawowe parametry jakie powinny być wzięte pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego paleciaka to przede wszystkim:

 • minimalna wysokość opuszczonych wideł, 

 • maksymalna wysokość podniesionych wideł, 

 • rozstaw wideł,

 • przekrój wideł, 

 • typ docelowej powierzchni, na której wózek miałby pracować,

 • rodzaj ogumienia, 

 • udźwig wózka, 

 • masa własna wózka, 

 • jeżeli wózek paletowy elektryczny to jakie napięcie do pracy, 

 • okres gwarancji. 

Wózki ręczne podnośnikowe

Dzięki wózkom podnośnikowym z łatwością przemieścisz ciężki ładunek i ustawisz go dokładnie tam gdzie chcesz. Wszystkie wózki magazynowe wykonane zostały z wytrzymałych materiałów. Część z nich została wyposażona w dodatkowe akcesoria jak np. wbudowana waga (wózek paletowy z wagą), wyświetlacz lub specjalne koła dopasowane do różnych powierzchni. Wózek do palet ręczny powinien być odporny na korozje, w tym celu większość z nich jest malowana proszkowo farbą o różnym kolorze z palety RAL. 

Wózek paletowy ręczny

Paleciak ręczny to potoczne określenie na wózek do przewożenia palet. W ofercie E-hak24 dostępne są różne typy wózków od czołowych polskich i zagranicznych producentów. Wózki paletowe nie wymagają dodatkowy uprawnień do ich obsługi, a ciężar, jaki są w stanie podnieść, wielokrotnie wystarcza do wszystkich prac w danym warsztacie, hali lub magazynie. Obsługa wózka jest wyjątkowo prosta i intuicyjna – do podnoszenia wideł służą dźwignia, która podnosi widły skokowo o określoną wartość poprzez przyciągniecie jej do siebie. Opuszczanie wideł odbywa się z reguły za pomocą dźwigni w uchwycie dźwigni, a samo zwolnienie blokady i proces opuszczania odbywa się nie skokowo, a płynnie, aż do momentu zwolnienia dźwigni w uchwycie paleciaka. Wózki tego typu zostały zaprojektowane z myślą o takich zastosowaniach jak:

 • poziomie przemieszczanie ładunków, 

 • szybki i precyzyjny pomiar masy ładunków, 

 • użytkowanie wewnątrz i na zewnątrz budynków (magazyny, sklepy, hale przemysłowe i produkcyjne), 

 • poruszanie się po utwardzonych powierzchniach różnego typu. 

Korzystanie z wózków paletowych ręcznych powinno odbywać się w zakresie temperatur mieszczącym się w przedziale od -10 do +40 st. C.

Ręczny wózek paletowy jest niezbędnym urządzeniem w branży logistycznej. Wyposażony w specjalne koła poliuretanowe wózek gwarantuje płynne poruszanie się i łatwe manewrowanie nawet w trudnych warunkach i na nierównych powierzchniach. Jego główną funkcją jest podnoszenie i transportowanie ładunków na palecie. Dzięki umieszczonemu na wózku mechanizmowi hydraulicznemu, użytkownik może bez większego wysiłku podnosić i opuszczać ładunek.

Ręczne wózki paletowe pozwalają na transportowanie różnych typów palet. Wózki te można spotkać w magazynach, halach produkcyjnych, centrach dystrybucji oraz w sklepach. Dzięki swojej prostocie i niezawodności, ręczne wózki paletowe są nieodzownym narzędziem do skutecznego zarządzania logistyką i przenoszenia ciężkich ładunków.

Jaki paleciak wybrać – ręczny czy elektryczny?

Wybór paleciaka powinien być poprzedzony analizą docelowego miejsca pracy i prac o jakich miałby być użytkowany oraz ich częstotliwości. Wózek paletowy ręczny jest lepszym rozwiązaniem przy rzadszym użytkowaniu, raczej sporadycznym, ale regularnym. Wózek paletowy elektryczny okaże się bardziej wydajny gdy palety należy przemieszczać znacznie częściej i szybciej. Paleciak elektryczny może mieć zarówno ręczny system opuszczania i podnoszenia jak i system jezdny (sterowniczy). W przypadku wyboru wózka paletowego elektrycznego należy jednak pamiętać o naładowaniu akumulatora przed pracą, warto zatem mieć zastępczy wózek paletowy ręczny przygotowany właśnie na pracę w takich sytuacjach lub gdy wózek elektryczny po prostu ulegnie awarii.

0
Lista
0
Koszyk