e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Regały magazynowe ze stali nierdzewnej

Regały magazynowe ze stali nierdzewnej Regały ze stali nierdzewnej to solidne i trwałe konstrukcje, składające się ze stalowych ram i półek, pokrytych warstwą tlenku chromu. Mebel ten jest wytrzymały, stabilny i bardzo łatwy w czystości, sprawdzi się nie tylko w magazynie, ale również na produkcji czy w gastronomii. Regał stalowy umożliwia łatwiejsze znajdowanie towarów i zwiększa wydajność pracy. Rodzaje regałów magazynowych nierdzewnych
Wyświetlane 20 z 24 wyników
Regały magazynowe ze stali nierdzewnej (24)

Regały magazynowe ze stali nierdzewnej

Regały magazynowe ze stali nierdzewnej

Regały ze stali nierdzewnej to solidne i trwałe konstrukcje, składające się ze stalowych ram i półek, pokrytych warstwą tlenku chromu. Mebel ten jest wytrzymały, stabilny i bardzo łatwy w czystości, sprawdzi się nie tylko w magazynie, ale również na produkcji czy w gastronomii. Regał stalowy umożliwia łatwiejsze znajdowanie towarów i zwiększa wydajność pracy.

Rodzaje regałów magazynowych nierdzewnych

Można rozróżnić podział regałów ze względu na powierzchnię półek:
  • Regały o powierzchni gładkiej - mają równą, bezwzględnie gładką powierzchnię bez żadnych otworów, zagłębień czy perforacji. Tego rodzaju powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ nie ma miejsc, w których mogą zalegać zanieczyszczenia czy bakterie. Regały o gładkiej powierzchni są często stosowane w magazynach spożywczych, farmaceutycznych lub innych miejscach, gdzie wymagana jest wysoka higiena. 
  • Regały perforowane - mają otwory w postaci regularnych perforacji na powierzchni półek. To umożliwia lepszą cyrkulację powietrza, odprowadzanie wilgoci oraz drenaż płynów. Regały z perforacjami mogą być przydatne w magazynach, w których przechowywane są produkty, które wymagają wentylacji lub mogą być narażone na nagromadzenie wilgoci.
  • Regały gretingowe – mają konstrukcję stalowych pasków które tworzą otwory przepuszczające powietrze i światło. To zapewnia doskonałą wentylację i widoczność na przechowywane przedmioty. Regały gretingowe są wykorzystywane tam, gdzie potrzebna jest duża cyrkulacja powietrza, jak w przypadku przechowywania świeżych owoców i warzyw lub materiałów, które wymagają wentylacji, mogą także służyć jako regały ociekowe.

Jaki regał ze stali nierdzewnej wybrać?

Wybór odpowiedniego regału zależy od wielu czynników, takich jak dostępna przestrzeń, rodzaj przechowywanych produktów, budżet oraz preferencje dotyczące konstrukcji i montażu. Oto kilka czynników, które warto uwzględnić przy wyborze:
  • Liczba półek – w zależności od ilości produktów, jaką chcielibyśmy przechowywać na regale trzeba się zastanowić jak dużo miejsca potrzebujemy. W ofercie sklepu e-hak można znaleźć regały nierdzewne cztero- lub pięciopółkowe.
  • Głębokość - powinna być dostosowana do rozmiarów przechowywanych przedmiotów. Przy przechowywaniu mniejszych produktów płytsze półki mogą być bardziej odpowiednie. Jeśli natomiast posiadamy większe przedmioty to przyda się regał z większą głębokością.
  • Spawane lub do samodzielnego montażu - regały spawane są bardziej stabilne i trwałe, ale znacznie trudniej jest je transportować. Regały do samodzielnego montażu są łatwe w montażu i demontażu, co umożliwia szybkie dostosowanie ich do zmieniających się potrzeb magazynu.
  • Regał stacjonarny lub jezdny – jeśli potrzebujemy regału, który można łatwo przemieszczać, szczególnie gdy wymagana jest mobilność lub czyszczenie podłogi, warto wybrać regał z kółkami. Regały na kółkach są praktyczne, gdy konieczne jest częste przemieszczanie się. Regały bez kółek są stabilniejsze i bardziej odpowiednie w przypadku stałego umiejscowienia. W ofercie e-hak występują regały stacjonarne, jednak na prośbę klienta jest możliwość przekształcenia regału w jezdny, doposażając regał w 4 obrotowe kółka (w tym 2 zhamulcem).
  • Udźwig – należy upewnić się, że wybrany regał ma odpowiedni udźwig, aby wytrzymać ciężar przechowywanych przedmiotów. Trzeba przeanalizować, jakie obciążenie będzie na regale i wybrać regał z odpowiednią nośnością dla swoich potrzeb.
  • Rodzaj powierzchni półek- regały ze stali nierdzewnej mogą mieć różne rodzaje powierzchni półek, takie jak gładka, perforowana lub gretingowa (opisane wcześniej). Wybór powierzchni półek powinien być uzależniony od wymagań wentylacyjnych. 
0
Lista
0
Koszyk