e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Uchwyty do szyn

Transport szyn to czynność, którą wykonują się w różnych branżach, poczynając od przemysłu kolejowego, poprzez przemysł metalurgiczny, konstrukcji stalowych, a na przemyśle dźwignicowym kończąc. uchwyty do szyn to wyspecjalizowane rozwiązania umożliwiające sprawny i bezpieczny transport tego typu elementów w procesach produkcji, magazynowania czy montażu.    Zastosowanie uchwytów do szyn Uchwyty do podnoszenia szyn zostały zaprojektowane do podnoszenia oraz transportu...
Wyświetlane 20 z 17 wyników
Uchwyty do szyn (17)

Uchwyty do szyn

Transport szyn to czynność, którą wykonują się w różnych branżach, poczynając od przemysłu kolejowego, poprzez przemysł metalurgiczny, konstrukcji stalowych, a na przemyśle dźwignicowym kończąc. uchwyty do szyn to wyspecjalizowane rozwiązania umożliwiające sprawny i bezpieczny transport tego typu elementów w procesach produkcji, magazynowania czy montażu. 
 

Zastosowanie uchwytów do szyn

Uchwyty do podnoszenia szyn zostały zaprojektowane do podnoszenia oraz transportu odcinków szyn różnego typu oraz różnej długości i ciężarze, a niektóre z nich – również do transportowania kształtowników stalowych określonych typów. Większość uchwytów z tego obszaru została przystosowana do zawieszenia na haku dźwignicy – bezpośrednio bądź z zastosowaniem zawiesia. Uchwyty do szyn mogą pracować dla krótszych odcinków szyn samodzielnie lub w układach min. dwóch uchwytów w przypadku odcinków szyn o dużej długości.  
Zastosowanie uchwytów do szyn jest bardzo szerokie – powszechne są w systemach obsługujących montaż torowisk kolejowych, tramwajowych czy dźwignicowych. Używa się ich również w procesach transportu i magazynowania szyn, a także w ich produkcji. Przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń dźwignicowych ułatwiają sprawny i bezpieczny transport szyn o dużej masie i dużej długości. 
 

Uchwyty do szyn – rodzaje

Większość uchwytów do szyn dostępnych na rynku można ze względu na ich konstrukcję umieścić w trzech grupach:
  • Uchwyty jednoszynowe oparte na zasadzie mechanizmu nożycowo-chwytnego – pochwyt ładunku uruchamia się w nich w momencie obciążenia uchwytu, a siła zacisku szczęk rośnie wprost proporcjonalnie do podnoszonego ciężaru.
  • Uchwyty jednoszynowe z blokadą zamykającą – pochwyt ładunku następuje poprzez zamknięcie blokady.
  • Uchwyty wieloszynowe – umożliwiają podnoszenie i transport wielu odcinków szyn jednocześnie, bazując na mechanizmach zaciskowych.
Większość uchwytów do szyn została skonstruowana tak, by umożliwiać transport wszystkich typów szyn. Przy wyborze oraz zakupie uchwytu warto jednak skonsultować dopasowanie uchwytu do istniejących potrzeb transportowych. 
 

Przeglądy uchwytów do szyn

Uchwyty do szyn to osprzęt stosowany do podnoszenia ciężkich ładunków na miejscach budowy oraz montażu. Jako taki wymaga dbałości o stan techniczny oraz regularnych przeglądów, które pomogą zachować trwałość sprzęto oraz bezpieczeństwo jego użytkowania. uchwyty do szyn powinny być sprawdzane wzrokowo przed każdym użyciem, a co 12 miesięcy – poddawane specjalistycznej, rejestrowanej kontroli wykonywanej przez osoby przeszkolone w tym kierunku. 
 

Ehak24

W asortymencie Ehak24 zawarliśmy wszystkie najpopularniejsze rodzaje uchwytów do szyn, pozwalające na wybór rozwiązań najbardziej odpowiadających różnym potrzebom. Pomagamy przy wyborze odpowiedniego uchwytu, oferujemy również remonty i modernizacje już posiadanych uchwytów, a także specjalistyczne przeglądy okresowe
 
0
Lista
0
Koszyk