+48 519 367 121
+48 71 349 35 02
Kontakt
Platforma sprzedażowa Ehak24.pl
ul.Jerzmanowska 8f
54-519 Wrocław

SPRZEDAŻ I OBSŁUGA KLIENTA:
+48 71 349 35 02
+48 519 367 121
+48 538 629 233
sklep@hak.com.pl
Formularz zamówienia

Godziny otwarcia:
poniedziałek -piątek
7.00 - 16.00
przeglady promocja

Firanki kablowe

Limit wyświetleń
Sortuj:
Zasilanie wciągników, stanowiących kluczowe wyposażenie urządzeń dźwignicowych takich jak suwnice, wciągarki bramowe czy żurawiki warsztatowe, to jeden z podstawowych elementów, od których wymaga się sprawdzonej wydajności i funkcjonalności. Najczęściej stosowanym w tym obszarze jest popularny system zasilania w formie firanek kablowych. 
 
 

Uchwyt prowadnicy ze śrubami i płytką gwintowaną
Nr art. DD1136
22,65 zł od 20,39 zł
Uchwyt prowadnicy bez śrub i płytki gwintowanej
Nr art. DD1137
17,34 zł od 15,61 zł
Łącznik prowadnic
Nr art. DD1140
21,54 zł od 19,38 zł
Nakrętka czworokątna M8-4KT
Nr art. DD1142
3,88 zł od 3,49 zł
Wózek kablowy plastikowy z plastikowym uchwytem 22x50
Nr art. DD1147
27,09 zł od 24,38 zł
Wózek kablowy stalowy z uchwytem plastikowym WKP
Nr art. DD1146
56,06 zł od 50,45 zł
Uchwyt - clip do mocowania przewodów
Nr art. DD1150
3,93 zł od 3,53 zł
Zaślepka C-szyny
Nr art. DD1144
0,82 zł od 0,74 zł
Zabierak wahliwy ZW
Nr art. DD1820
84,10 zł od 75,69 zł
Zasilanie wciągników, stanowiących kluczowe wyposażenie urządzeń dźwignicowych takich jak suwnice, wciągarki bramowe czy żurawiki warsztatowe, to jeden z podstawowych elementów, od których wymaga się sprawdzonej wydajności i funkcjonalności. Najczęściej stosowanym w tym obszarze jest popularny system zasilania w formie firanek kablowych. 
 
 

Firanka kablowa – z czego się składa?

Nazwa firanek kablowych określa się w branży instalację energetyczną, w której płaskie bądź okrągłe kable, zamocowane (podwieszone) są miejscowo na elementach nazywanych wózkami kablowymi, mocowanych na belce prowadzącej – prowadnicy. Dla prawidłowego działania systemu uzupełnia się go o tzw. wózki zbierakowe, mocowane na początku toru jazdy oraz montowane na końcu strefy zjazdu zaciski końcowe. Części systemu firankowego to również łączniki, wieszaki, zderzaki końcowe, zabieraki oraz inne akcesoria. W ofertach rynkowych dostępne są także wózki do podwieszenia kasety sterowniczej, stosowane w sytuacjach, gdy operator chce się przemieszczać analogiczne do jazdy sterowanego elementu – szczególnie w przypadku urządzeń o większym zakresie pracy. 
 
Budowa firanek kablowych pozwala na zastosowanie tego rodzaju u zasilania do urządzeń przemieszczających się po różnych torach – zarówno rzadszych łukowych, jak i częstszych prostoliniowych. Części składowe firanek kablowych dostosowane są do pracy w różnych, również trudnych warunkach środowiskowych, co sprawia, że mogą być używane w zakładach przemysłowych wszystkich branż przemysłu. Funkcjonalne oraz uniwersalne rozwiązanie pozwala na dopasowanie do różnych urządzeń, nie tylko urządzeń transportu bliskiego. 
 

Firanka kablowa – jak działa?

Prowadnice używane w konstrukcji firanek kablowych produkuje się najczęściej z lekkich profili ceowych. Montowane są równolegle do torowiska jazdy wciągnika, najczęściej poprzez zespolenie z nim z zastosowaniem  wsporników mocowanych na łapkach do dźwigara bądź, w przypadku żurawików czy wciągarek bramowych – belki jazdy wciągnika. Wózki kablowe wyposażone są z kolei w kółka jezdne, które pozwalają na ich przemieszczanie się wzdłuż prowadnicy wraz z podwieszonym na nich przewodem, a tym samym – dostarczanie zasilania do przemieszczającego się wciągnika lub innego urządzenia. Wózki kablowe dostępne są w różnych wersjach, dobieranych odpowiednio do  konstrukcji instalacji. W ofercie Ehak24.pl dostępne są wózki zarówno do prowadnic o kształcie ceowym, jak i wózki kablowe do profili o innych formach – teowników, dwuteowników bądź kwadratowych, a także – wózki kablowe do współpracujące z belkami typu KBK. Wózki zabierakowe mogą być wykonywane w wersji stałej bądź wahliwej – zamocowane do elementu połączonego z wózkiem wciągnika pełnią funkcję ciągnienia bądź popychania pozostałych wózków. 
 

Firanka kablowa – jak dobrać?

Doprowadzenie zasilania z zastosowaniem firanki kablowej jest obecnie jedną z najtańszych i najłatwiejszych w montażu, a jednocześnie najbardziej funkcjonalnych form dostarczenia energii do poruszających się urządzeń. W ofertach rynkowych spotkamy wiele jego wersji, dlatego zanim którąś wybierzemy, warto zadać sobie kilka kluczowych pytań. 
W przypadku kupna suwnicy z zasilaniem dobór odpowiedniej firanki kablowej leży najczęściej w rękach producenta urządzenia. Odpowiedni dobór rozwiązania zależny jest od czynników związanych z zastosowaniem suwnicy oraz elementami infrastruktury zakładowej. Prowadnica do wózków kablowych dobierana jest z uwzględnieniem ciężaru kabli zasilających w pełnej ich długości oraz elementów, na których podwieszony jest kabel. Ważna jest długość toru jazdy oraz kształt profilu, z którego wykonano prowadnicę do wózków – od tego uzależniamy wybór typu oraz ilości wózków jezdnych. Wykonanie prowadnicy do wózków oraz jej oddalenie od toru jazdy urządzenia jest również czynnikiem decydującym o długości zwisu firanki. Zwis powinien być wykonany w takiej długości, by także przy bocznym kołysaniu przewodami nie wchodzić w kolizję z pracą urządzenia oraz elementami otoczenia. Środowisko, w jakim pracuje dźwignica, decyduje z kolei o sposobie wykonania wózków oraz doborze kabli zasilających. Należy również pamiętać o uwzględnieniu w  przewodach odcinków doprowadzających zasilanie do firanki kablowej ze źródła zewnętrznego.
Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
Polski Techniczny Sklep Internetowy