e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Wysięgniki

Alternatywa dla urządzeń dźwignicowych – wysięgnik do wózka widłowego Wysięgniki do wózków widłowych to dodatkowe "ramiona", które można zamontować na wózkach widłowych. Te dodatkowe części umożliwiają wózkom widłowym podnoszenie i przenoszenie przedmiotów na większe odległości lub na wyższe miejsca w obrębie hali przemysłowej, magazynu lub parku maszynowego. Wysięgnik wózka widłowego znajduje zastosowanie w wielu branżach, gdzie istnieje potrzeba podnoszenia i przenoszenia ładunków z większych odległości lub na wyższe miejsca składowania...
Wyświetlane 20 z 7 wyników
Wysięgniki (7)

Wysięgniki

Alternatywa dla urządzeń dźwignicowych – wysięgnik do wózka widłowego

Wysięgniki do wózków widłowych to dodatkowe "ramiona", które można zamontować na wózkach widłowych. Te dodatkowe części umożliwiają wózkom widłowym podnoszenie i przenoszenie przedmiotów na większe odległości lub na wyższe miejsca w obrębie hali przemysłowej, magazynu lub parku maszynowego. Wysięgnik wózka widłowego znajduje zastosowanie w wielu branżach, gdzie istnieje potrzeba podnoszenia i przenoszenia ładunków z większych odległości lub na wyższe miejsca składowania. Wysięgnik na wózek widłowy doskonale sprawdzi się w takich branżach jak: 
 • budownictwo, 
 • magazyny i logistyka, 
 • petrochemia,
 • przemysł stoczniowy, 
 • przemysł energetyczny, 
 • przemysł rolniczy, 
 • przemysł motoryzacyjny, 
 • budowa maszyn i urządzeń.  
Powyższe branże lub miejsca wykorzystania to tylko kilka nielicznych gałęzi spośród wielu innych sektorów, w których wysięgniki będą bardzo dobrym wyborem w celu znacznego zwiększenia możliwości posiadanych urządzeń (wózków widłowych), stosunkowo niskim kosztem. 

Bezkonkurencyjny wysięgnik teleskopowy do wózka widłowego

W przypadku zaistnienia potrzeby obsługi wózkiem widłowym ładunków o niestandardowych rozmiarach lub z utrudnionym dostępem – warto zastanowić się nad wysięgnikami, które nie tylko umożliwić takie czynności, ale i znacznie usprawnić i ułatwić pracę. Po ich zamocowaniu na wózku widłowym, widoczność operatora nie jest w żadnym stopniu ograniczona, ale ma on większe możliwości jeżeli chodzi o manipulację ładunkiem, np. przenoszenie ich tam, gdzie jest trudniej dojechać standardowymi widłami wózka lub wcale nie ma takiej możliwości.

Jak zbudowany jest wysięgnik do wózka widłowego?

Sama konstrukcja tego wysięgnika jest  dość prosta biorąc pod uwagę pełen zakres możliwości, jakie daje operatorowi wózka. Rama wysięgnika przystosowana jest do różnego rozstawu wideł wózka, posiada specjalne elementy dociskające urządzenie do wideł. Najważniejszy element, czyli wysięgnik, jest najczęściej wysuwany teleskopowo i blokowany skokowo co określoną odległość, zdarzają się jeszcze modele, które mają możliwość regulacji kąta ramienia wysięgnika. 

Wysięgnik do widlaka – kiedy naprawdę się przyda?

Wysięgniki są przydatne, gdy trzeba sięgnąć do ładunku umieszczonego wysoko na półce lub w miejscu, które nie jest dostępne dla standardowych wózków widłowych. Dzięki nim wózek widłowy staje się bardziej wszechstronny i może wykonywać różnorodne zadania manipulacyjne. Główne zalety i korzyści, jakie zyskuje firma, która wyposaża swój park urządzeń w wysięgniki to przede wszystkim: 
 • zwiększony zasięg i wysokość obsługi ładunków, 
 • bardziej precyzyjne operowanie ładunkami, 
 • oszczędność czasu i kosztów, 
 • większy poziom bezpieczeństwa, 
 • optymalizacja miejsca pracy (można składować ładunki w dotychczas niedostępnych obszarach), 
 • dostosowanie do specyficznych zadań, 
 • większa wydajność pracy. 

Specjalistyczny osprzęt do wózków od Ehak24.pl

Podsumowując, wysięgniki do wózków widłowych to bardzo wszechstronne urządzenia, które mają znaczny wpływ na polepszenie wielu ważnych aspektów takich pracy: wydajność, ergonomia, bezpieczeństwo.  Doposażenie się w  wysięgnik z pewnością przyniesie wymierne korzyści w każdej branży. Zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą w celu wyboru najodpowiedniejszego urządzenia pod indywidualne wymagania. 
 
0
Lista
0
Koszyk