e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Uchwyty do palet

Uchwyty do palet Znane również jako uchwyty widłowe, zawiesia widłowe bądź widły do palet to rozwiązanie sprawdzające się w sytuacjach, w których niemożliwy jest transport palet z zastosowaniem wózka widłowego. Usprawniają prace transportowe wymagające przemieszczania palet między poziomami, zwiększając wydajność oraz bezpieczeństwo pracy.   Konstrukcja i rodzaje uchwytów do p...
Wyświetlane 20 z 16 wyników
Uchwyty do palet (16)

Uchwyty do palet

Uchwyty do palet

Znane również jako uchwyty widłowe, zawiesia widłowe bądź widły do palet to rozwiązanie sprawdzające się w sytuacjach, w których niemożliwy jest transport palet z zastosowaniem wózka widłowego. Usprawniają prace transportowe wymagające przemieszczania palet między poziomami, zwiększając wydajność oraz bezpieczeństwo pracy.
 

Konstrukcja i rodzaje uchwytów do palet

Uchwyty do palet to sprzęt o stosunkowo prostej konstrukcji, łatwy w montażu oraz eksploatacji. Podstawowe cechy budowy wszystkich typów uchwytów do palet:
  • wyposażenie w ucho zaczepowe, służące do podwieszenia na haku dźwignicy,
  • pochwyty boczne pozwalające na ręczne manewrowanie uchwytem,
  • widły uniwersalne bądź odpowiadające określonemu rozmiarowi palet.
Uchwyty widłowe do palet, mimo wspólnych cech konstrukcyjnych, oferowane są również w wielu wariantach. W sklepie E-hak24 oferujemy uchwyty widłowe ze zmiennym, regulowanym rozstawem wideł czy też uchwyty z możliwością regulacji podwieszenia na haku dźwignicy. Stałym elementem naszej oferty są widły do palet samowyważające - po obciążeniu uchwytu ładunkiem o masie minimum 150kg punkt zaczepienia na haku dźwignicy przesuwa się w położenie zapewniające bezpieczny transport ładunku. Gwarantuje to utrzymanie ładunku w poziomie, a tym samym jego stabilne podnoszenie i opuszczanie. 
Ramy większości uchwytów widłowych wyposażone są w specjalne pochwyty, służące do dokładnego ustawienia urządzenia podczas podnoszenia lub opuszczania ładunku. Dzięki nim możliwe jest ręczne wyważenie środka ciężkości palety z towarem. 
 

Zastosowanie uchwytów do palet

Uchwyty do palet mogą być z powodzeniem stosowane w połączeniu z urządzeniami podnoszącymi i przeładunkowymi różnego typu – żurawiami warsztatowymi i samochodowymi czy suwnicami. W takiej konfiguracji doskonale zastępują wózek widłowy, umożliwiając przemieszczanie ładunków między poziomami hal i magazynów. Jednym z miejsc, w których uchwyty tego typu są najczęściej wykorzystywane, są place budowy. Urządzenie jest dostarczane na teren budowy, a następnie podwieszane na haku żurawia, umożliwiając przenoszenie ładunków umieszczonych na paletach w różne trudno dostępne miejsca. 
 

Zasady stosowania uchwytów do palet

Stosowanie uchwytów do palet oznacza pamiętanie o kilku podstawowych zasadach, obowiązujących we wszystkich sytuacjach związanych z podnoszeniem i transportowaniem ładunków:
uchwyt należy stosować w warunkach, do jakich jest przeznaczony,
  • nie należy przeciążać uchwytu, nawet jeśli dźwignica, na której jest zamontowany jest uchwyt, ma większy udźwig,
  • nie należy pozostawać w pobliżu podnoszonego uchwytu – pustego bądź z ładunkiem – ani przechodzić pod podniesionym uchwytem,
  • nie należy ciągnąć uchwytu po ziemi ani kołysać nim podczas transportu.
 

Przeglądy uchwytów do palet

Podobnie jak każdy innych osprzęt transportowy, tak i widły do palet powinny być poddawane okresowym przeglądom, przeprowadzanym przez uprawnione do tego osoby. Uchwyt należy kontrolować również przed każdym użyciem, sprawdzając stan połączeń spawanych, blokad pozycji wideł czy elementów służących do zawieszenia na haku dźwignicy. Wszelkie zauważone odkształcenia czy pęknięcia powinny skutkować wycofaniem uchwytu z eksploatacji oraz oddaniem go do naprawy. 
 

E-hak24.pl

W asortymencie E-hak24 przewidzieliśmy miejsce dla szerokiej oferty wszystkich typów uchwytów do palet, z uwzględnieniem produktów takich jak: uchwyt do palet samowyważający, chwytak do palet z regulacją położenia wideł, uchwyt widłowy z regulacją podwieszenia. Oferujemy również widły do palet specjalistyczne, zaprojektowane do konkretnych zastosowań, jak np. uchwyt do palet wielkogabarytowy. W przypadku pojawienia się dylematów co do wyboru właściwego produktu, nasz zespół służy wsparciem technicznym i doradztwem podczas eksploatacji. 
 
0
Lista
0
Koszyk