e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Zawiesia pasowe z ogniwami

Zawiesia pasowe produkowane są z materiałów poliestrowych, którym zawdzięczają cechy wyróżniające je na tle zawiesi wykonanych ze stali. W asortymentach producentów i sklepów oferujących akcesoria dźwignicowe znajdziemy zawiesia pasowe różnych typów, dostosowane do różnych potrzeb transportowych.  Zawiesia pasowe są lekkie i mają miękką strukturę, co znacznie usprawnia zarówno posługiwanie się nimi, jak i ich transport czy magazynowanie. Pa...
Wyświetlane 20 z 2 wyników
Zawiesia pasowe z ogniwami (2)

Zawiesia pasowe z ogniwami

Zawiesia pasowe produkowane są z materiałów poliestrowych, którym zawdzięczają cechy wyróżniające je na tle zawiesi wykonanych ze stali. W asortymentach producentów i sklepów oferujących akcesoria dźwignicowe znajdziemy zawiesia pasowe różnych typów, dostosowane do różnych potrzeb transportowych. 

Zawiesia pasowe są lekkie i mają miękką strukturę, co znacznie usprawnia zarówno posługiwanie się nimi, jak i ich transport czy magazynowanie. Pasy wykonane z poliestru są odporne na działanie kwasów, smarów i olejów i z powodzeniem mogą być stosowane w środowiskach, w których takie substancje występują. Zawiesia pasowe są również wytrzymałe na skrajne temperatury od -40˚C do +100˚C – to cechy, które predysponują je do większości zastosowań transportowych.

Zawiesia pasowe zakończone ogniwami – budowa

Najbardziej popularnym typem zawiesi pasowych są bez wątpienia zawiesia pętlowe. Sklepy z osprzętem dźwignicowym oferują jeszcze inne ich rodzaje – jednym z nich są również bardzo powszechnie stosowane zawiesia pasowe z ogniwami.

Zawiesia pasowe zakończone ogniwami są bardzo podobne w budowie do zawiesi pętlowych. Podstawowa różnica to zakończenia cięgna wykonane nie w postaci pętli, ale trwale, produkcyjnie zaszytych ogniw stalowych. Taśma poliestrowa w zawiesiach z ogniwami ma różne kolory, odpowiadające udźwigowi pojedynczego zawiesia w trybie opasania ładunku. Pasy poliestrowe są w tych zawiesiach dodatkowo przeszywane czarną nitką – ilość przeszyć również mówi o dopuszczalnym obciążeniu danego zawiesia.

Dobór i zastosowanie zawiesi z ogniwami

Podstawowym parametrem, który powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze zawiesi pasowych z ogniwami, jest ich udźwig. Należy przy tym pamiętać, że udźwig zawiesia pasowego jest zależny od sposobu, w jaki jest ono używane przy podnoszeniu ładunku. Największą wytrzymałość mają zawiesia pasowe z ogniwami w przypadku prostego opasania ładunku i podczepienia ogniw na haku dźwignicy. Przy wyborze zawiesi należy więc uwzględnić kształt i parametry ładunku oraz sposób, w jaki podczepiamy zawiesia na urządzeniu dźwignicowym. 

Zawiesia pasowe z ogniwami oferują swoim użytkownikom dużą funkcjonalność. Najlepiej sprawdzają się przy obsłudze transportu ładunków pozbawionych punktów podczepienia, ładunków długich i wrażliwych na uszkodzenia. Mocne i łatwe w użytkowaniu pasy pozwalają swobodnie opasać ładunek i podnieść go bez zagrożenia powstania uszkodzeń mechanicznych. 

Zawiesia pasowe – przeglądy i konserwacje

Zawiesia pasowe z ogniwami, podobnie jak zawiesia pasowe pętlowe, są bardziej niż zawiesia stalowe wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, szczególnie podczas opasywania ładunków z ostrymi krawędziami. Poza kontrolami wskazanymi prawnie, warto je poddawać przeglądom przed każdym zastosowaniem – wykryte uszkodzenia powinny skutkować wycofaniem zawiesia pasowego z eksploatacji i zastąpienie nowym osprzętem. Niezależnie od tego, czy są to zawiesia pasowe 4t, czy zawiesia pasowe 10t, należy również dokładnie sprawdzać stan ogniw stalowych

Zawiesia pasowe z ogniwami w Ehak24.pl

Pełny asortyment zawiesi pasowych z ogniwami oferuje sklep internetowy Ehak24.pl. Obsługa sklepu oferuje wsparcie techniczne na etapie wyboru odpowiedniego osprzętu oraz jego eksploatacji. W ofercie sklepu są również przeglądy, kontrole i konserwacja zawiesi, a także – przeszkolenia związane z ich obsługą.

0
Lista
0
Koszyk