e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Pojemniki magazynowe

Jak utrzymać porządek w miejscu pracy? Porządek w pracy to bardzo ważny aspekt, dzięki niemu można pracować znacznie wydajniej, bezpieczniej oraz łatwiej. Do najczęściej używanych produktów, wspierających utrzymanie ładu w miejscy pracy należą pojemniki magazynowe. Można je spotkać w małych zakładach oraz dużych firmach przemysłowych bowiem mają wiele zalet i są bardzo praktyczne. Część modeli można użytkować nie tylko jako odrębny produkt, ale również w połączeniu z regałami magazynowymi stałymi lub przejezdnymi co jeszcze bardziej ułatwia utrzymanie porządku oraz zwiększa wy...
Wyświetlane 20 z 62 wyników
Pojemniki magazynowe (62)

Pojemniki magazynowe

Jak utrzymać porządek w miejscu pracy?

Porządek w pracy to bardzo ważny aspekt, dzięki niemu można pracować znacznie wydajniej, bezpieczniej oraz łatwiej. Do najczęściej używanych produktów, wspierających utrzymanie ładu w miejscy pracy należą pojemniki magazynowe. Można je spotkać w małych zakładach oraz dużych firmach przemysłowych bowiem mają wiele zalet i są bardzo praktyczne. Część modeli można użytkować nie tylko jako odrębny produkt, ale również w połączeniu z regałami magazynowymi stałymi lub przejezdnymi co jeszcze bardziej ułatwia utrzymanie porządku oraz zwiększa wydajność pracy. 
 

Pojemniki magazynowe – główne zalety

Przede wszystkim każdy pojemnik magazynowy można dopasować do miejsca, w którym ma być wykorzystywany. Kolejną zaletą kuwet magazynowych to ich stosunkowo niewielki ciężar w stosunku do miejsca na akcesoria. Pojemniki warsztatowe powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów i mieć odpowiedni kształt tak aby można je było sztaplować. Kuwety magazynowe to przede wszystkim również bezpieczne składowanie, oszczędność kosztów oraz miejsca. Przejście z kartonowych pudeł na plastikowe lub metalowe pojemniki na śruby i inne akcesoria zauważalnie zwiększ wydajność pracy. Nie trzeba wtedy regularnie zmieniać kartonu, który uległ zniszczeniu (np. rozerwaniu) lub zalaniu jakąś cieczą. Ważnym argumentem przemawiającym za pojemnikami magazynowymi jest również możliwość dopasowania mebli magazynowych tak, aby maksymalnie zaoszczędzić przestrzeń w miejscu, gdzie docelowo będą użytkowane. 
 

Metalowe i plastikowe pojemniki warsztatowe

Na rynku spotkać można głównie 2 typy pojemników magazynowych: 
Poza rozróżnieniem wg materiału z którego zostały wykonane, kuwety magazynowe dzielą się również ze względu na rozmiar oraz dodatkowe akcesoria ułatwiające pracę takie jak np. uchwyty boczne z pojemnikach metalowych lub perforowane ścianki w pojemnikach plastikowych. Do specjalnych, niestandardowych artykułów klienci często wybierają pojemniki magazynowe duże, które pozwalają pomieścić znacznie większą ilość elementów ale również ułatwić do nich dostęp. Pojemniki do warsztatu lub magazynu można stosować nie tylko do uporządkowania artykułów przemysłowych. Pojemniki kuwety magazynowe świetnie sprawdzą się również do przechowywania żywności. Taki rodzaj pojemników wymaga odpowiednich atestów jednak z powodzeniem może być w ten sposób wykorzystywany. Metalowe pojemniki do warsztatu dostępne w Ehak24 oferowane są w różnych wersjach, można wybrać wersję z uchwytami, malowaną proszkowo lub ocynkowaną – z zabezpieczeniem antykorozyjnym. 
 

Jakie kuwety magazynowe wybrać? 

Wybór kuwety do warsztatu lub magazynu powinien być dokładnie przemyślane, tak aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnie w miejscu pracy. Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze konkretnego pudełka warsztatowego jest świadomość ile i jakich artykułów trzeba uporządkować. Doskonałym przykładem mogą być pojemniki na śruby do warsztatu. Śruby to niewielkie towary, ale posiadają konkretne rozmiary, w takim przypadku warto dopasować jeden kolor kuwet magazynowych do danego modelu śruby, a w miejscu gdzie można umieścić opis na kuwetce, zawrzeć informację o rozmiarze śrub w danym pudełku. Dzięki temu można łatwo uporządkować np. Śruby z uchem w rozmiarach od M6 do M16 w kilku żółtych pojemnikach poukładanych rozmiarowo obok siebie. 
 

Zestawy pojemników warsztatowych

Najlepszym sposobem na wydajne magazynowanie części i akcesoriów jest zakup lub stworzenie zestawów z pojemnikami. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj meble magazynowe, szafki warsztatowe lub ściany, na których taki zestaw można zamontować. Na rynku dostępna jest cała masa różnych zestawów magazynowych. Dla ambitnych i szukających oszczędności nie będzie problemem skonstruowanie takiego stelaża na pojemniki wykorzystując zasoby własne. Takie rozwiązanie jest często wybierane do niestandardowych powierzchni lub pomieszczeń, gdzie katalogowe zestawy pojemników naścienne, przejezdne lub stałe - nie będą idealnie dopasowane. 
 

Pojemniki na akcesoria różnych typów

Różnorodność modeli pozwala na przechowywanie większości akcesoriów i mniejszych rozmiarów prefabrykatów w odpowiednich kuwetkach magazynowych. Właściwe dopasowanie i zaplanowanie  rozmieszczenia poszczególnych pojemników to przede wszystkim oszczędność czasu traconego na poszukiwanie konkretnej części. Przez magazynowanie danego elementu w konkretnym kolorze lub typie pojemnika można nauczyć pracowników bardzo cennych nawyków, dzięki którym nie będą tracili czasu na zastanawianie się nie tylko gdzie dany artykuł leży, ale również jaki jest jego rozmiar (spora część akcesoriów niewiele różni się od siebie, co jest problematyczne w nieuporządkowanym miejscu pracy). Odpowiednie dopasowanie kuwet magazynowych do: magazynu, warsztatu, sklepu, firmy, biura lub innych miejsc gdzie mogą być wykorzystywane, nie tylko zwiększy komfort i wydajność pracy. Dzięki takiej inwestycji można znacznie zwiększyć przestrzeń i wygospodarować ją do innych celów.
0
Lista
0
Koszyk