e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Przedłużki do wideł

Widły wózka maja określoną długość, lecz do niektórych działań może pojawić się potrzeba ich tymczasowego wydłużenia. Potrzeba tego typu nie oznacza konieczności wymiany wideł – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane przedłużki do wideł, które z powodzeniem oraz z zachowaniem bezpieczeństwa rozwiązują pojawiający się problem transportowy.    Jakie są rodzaje przedłużek do wideł? Przedłużki do wideł wózka dostępne są na rynku w dwóch najbardziej standardowych p...
Wyświetlane 20 z 2 wyników
Przedłużki do wideł (2)

Przedłużki do wideł

Widły wózka maja określoną długość, lecz do niektórych działań może pojawić się potrzeba ich tymczasowego wydłużenia. Potrzeba tego typu nie oznacza konieczności wymiany wideł – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane przedłużki do wideł, które z powodzeniem oraz z zachowaniem bezpieczeństwa rozwiązują pojawiający się problem transportowy. 
 

Jakie są rodzaje przedłużek do wideł?

Przedłużki do wideł wózka dostępne są na rynku w dwóch najbardziej standardowych postaciach, Pierwsze z nich to przedłużki z profilu otwartego oraz przedłużki z profilu zamkniętego. Pierwszy typ ma postać otwartych od dołu profili nakładanych na widły, drugi – pełnych profili, które są na widły nasuwane. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety. Przedłużki do wideł z profilu otwartego są mniej stabilne, ale za to lżejsze i  - co za tym idzie – tańsze. Przedłużki do wideł w postaci profilu zamkniętego są trwalsze i stabilniejsze, ale za to cięższe i droższe. Jeśli korzystanie z przedłużek jest sporadyczne i nie wiąże się z transportowaniem dużych ciężarów, wówczas z powodzeniem można zastosować przedłużki z profilu otwartego. 
 

Jak dobrać przedłużki do wideł?

Kluczem do odpowiedniego działania przedłużek do wideł jest ich odpowiedni dobór. Przedłużki do wideł dostępne są w różnych długościach i szerokościach. Jeśli chodzi o wybór szerokości, należy wybierać takie, które są maksymalnie 1 – 2 centymetrów szersze niż widły posiadanego wózka – zapobiegniemy w ten sposób przesuwaniu się przedłużek. Jeśli chodzi o długość przedłużek, powinny być maksymalnie o 40% dłuższe niż aktualnie posiadane widły, czyli w 60% pokrywać się z ich długością. Udźwig przedłużek powinien być równy udźwigowi wózka widłowego, przy czym w całości transportowanego ładunku należy uwzględnić również ich ciężar.
Podczas wyboru przedłużek do wideł należy również zwrócić uwagę na solidność ich wykonania. Przedłużki na widły do wózka widłowego powinny być dopuszczone do sprzedaży w UE i spełniać obowiązujące normy jakości oraz bezpieczeństwa.  Podobnie jak wszystkie urządzenia dźwignicowe oraz osprzęt dźwignicowy, również przedłużki powinny być solidnie oznakowane – w czytelny sposób powinny być na nich widoczne takie informacje jak producent, znak CE, numer fabryczny oraz rok produkcji. 
 

Jak zamontować przedłużki do wideł?

Dobrze dobrane przedłużki do wideł nie sprawiają żadnych trudności w trakcie montażu. Przedłużki należy nałożyć bądź nasunąć na widły, a następnie zabezpieczyć z zastosowaniem elementów, które zabezpieczają przedłużki przed zsunięciem się z wideł – najczęściej mają one postać sworznia, który zapina się na widłach wózka. Równie bezproblemowy jest demontaż przedłużek, a także ich obsługa podczas przenoszenia ładunków. 
Pamiętać należy o tym, że przedłużki do wideł mają pełnić określoną funkcję transportową – nigdy nie powinny być traktowane jak element kryjący zły stan wideł, nie mogą tez być montowane na uszkodzonych widłach. 
 

Ehak24 

W ofercie Ehak24 proponujemy dwa rodzaje przedłużek do wideł – przedłużki wsuwane z profili zamkniętych oraz przedłużki nakładane na widły, wykonane z profili otwartych. Oba modele oferujemy w różnych parametrach – nasz zespół służy wsparciem technicznym w ich doborze oraz doradztwem w czasie eksploatacji. Uzupełnieniem oferty w tym obszarze są widły do wózka widłowego oraz osłony na widły, umożliwiające transport ładunków wrażliwych i podatnych na uszkodzenia. 
0
Lista
0
Koszyk