+48 519 367 121
+48 71 349 35 02
Kontakt
Platforma sprzedażowa Ehak24.pl
ul.Jerzmanowska 8f
54-519 Wrocław

SPRZEDAŻ I OBSŁUGA KLIENTA:
+48 71 349 35 02
+48 519 367 121
+48 538 629 233
sklep@hak.com.pl
Formularz zamówienia

Godziny otwarcia:
poniedziałek -piątek
7.00 - 16.00
przeglady promocja

Wciągniki linowe stacjonarne

Limit wyświetleń
Sortuj:

Wciągniki elektryczne stałe

Wciągniki elektryczne stacjonarne to jedno z podstawowych urządzeń do podnoszenia ładunków o dużej masie. Oferujemy urządzenia tego typu montowane z komponentów uznanych producentów europejskich – gwarantują wysoką jakość oraz długoletnią funkcjonalność. Nasz asortyment to wciągniki elektryczne stacjonarne o udźwigu od 1 do 32 ton. 
 

Wciągniki elektryczne stacjonarne – zastosowanie

Zastosowanie wciągników elektrycznych linowych stacjonarnych obejmuje zarówno pojedyncze stanowiska pracy, jak i urządzenia dźwignicowe. Wciągniki nie są wyposażone w zintegrowany wózek jezdny – przystosowane są do pracy stacjonarnej. Można je jednak montować na wózkach jezdnych oraz ramach wciągarek – wówczas sprawdzają się jako wyposażenie dźwignic takich jak suwnice czy żurawie. Za równo pierwsza, jak i druga wersja wciągnika posiada odmienne wyposażenie, dostosowane do określonych zastosowań. 
Mocna i trwała budowa wciągników stacjonarnych predysponuje je do zastosowania nawet w bardzo trudnych warunkach. Są maksymalnie zabezpieczone przed korozją, a ocynkowane liny nośne gwarantują wysoką wytrzymałość na inwazyjne czynniki występujące w otoczeniu. Stopień ochrony IP 54 oraz klasa izolacji F czyni je odpornymi na wiele inwazyjnych czynników występujących w środowisku. Wciągniki tego typu doskonale nadają się do zastosowań zewnętrznych.
 

Konstrukcja wciągników elektrycznych stacjonarnych

Wciągniki linowe stacjonarne oferujemy w dwóch wersjach wykonania – SOLO oraz CRANE. Wersja solo to wciągnik przeznaczony do stacjonarnego montażu oraz niezależnej pracy. W tym celu jest wyposażony w szafkę sterowniczą oraz okablowanie pozwalające podłączyć wciągnik do zasilania. Wersja crane to wciągniki przystosowane do montażu jako element wciągarek dźwignicowych. W tej wersji wyposażane są w silniki mechanizmu jazdy wciągnika z hamulcami, silnik mechanizmu podnoszenia oraz ogranicznik udźwigu. 
 

Jak wybrać wciągnik elektryczny stacjonarny?

Odpowiedni wybór wciągnika elektrycznego stacjonarnego wymaga dokładnej znajomości zadań, jakie będą wykonywane z jego udziałem. Pod uwagę należy wziąć zarówno udźwig, jak i wysokość podnoszenia wciągnika oraz sposób zamontowania go na konstrukcji wsporczej, która niezależnie od mobilności  musi spełniać określone wymogi wytrzymałości na obciążenia. Dla pewnych zastosowań istotna jest również prędkość podnoszenia oraz wielkość obudowy wciągnika, które warto sprawdzić przed jego zakupem. 
Należy również pamiętać o tym, że wszystkie wciągniki stacjonarne z naszej oferty podlegają dozorowi UDT, co oznacza, że muszą zostać skontrolowane i odebrane przez UDT w miejscu ich eksploatacji. 
 

Ehak24.pl

Zespół Ehak24.pl oferuje specjalistyczną pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia oraz wsparcie techniczne na etapie jego eksploatacji. Wciągniki z naszego asortymentu stosujemy w konstrukcjach urządzeń dźwignicowych naszej produkcji, zostały więc wielokrotnie przetestowane w różnych zastosowaniach. Oferujemy dwuletnią gwarancję oraz serwis pogwarancyjny, odpowiadając na wszystkie pytania naszych klientów. Proponujemy również przeglądy i prace konserwacyjne wciągników oraz obliczanie stopnia wykorzystania resursu zarówno jako samodzielnych urządzeń, jak i wyposażenia dźwignic. 
Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
Polski Techniczny Sklep Internetowy