e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Uchwyty do kręgów

Uchwyty do kręgów betonowych Transport kręgów betonowych to czynność wykonywana w różnych obszarach produkcji, montażu i magazynowania. Stosowanie specjalistycznych uchwytów transportowych do kręgów betonowych znacznie ułatwia te prace i pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo pracowników oraz stan ładunków. Na rynku dostępne są różne typy uchwytów do kręgów betonowych – sklep Ehak24.pl oferuje ich najbardziej popularne, sprawdzone modele.
Wyświetlane 20 z 4 wyników
Uchwyty do kręgów (4)

Uchwyty do kręgów

Uchwyty do kręgów betonowych

Transport kręgów betonowych to czynność wykonywana w różnych obszarach produkcji, montażu i magazynowania. Stosowanie specjalistycznych uchwytów transportowych do kręgów betonowych znacznie ułatwia te prace i pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo pracowników oraz stan ładunków. Na rynku dostępne są różne typy uchwytów do kręgów betonowych – sklep Ehak24.pl oferuje ich najbardziej popularne, sprawdzone modele.
 

Uchwyty do kręgów – zastosowanie

Kręgi betonowe oraz podobne do nich elementy stosowane są głównie podczas budowy oraz remontu sieci wodno-kanalizacyjnych. Używa się ich zarówno w rozbudowanych sieciach wielkomiejskich, jak i w instalacjach okołodomowych. Zapewniają odpowiednią szczelność, a przede wszystkim – dobrą relację ceny do jakości. Jedyną ich wadą jest bardzo duży ciężar oraz niestandardowa forma. Waga pojedynczego kręgu, sięgająca kilku ton, wymaga zastosowania dedykowanych rozwiązań, które zagwarantują przetransportowanie tego typu ładunków z zachowaniem ich stanu oraz bezpieczeństwa pracowników. Służą temu specjalistyczne uchwyty transportowe różnych typów.
Uchwyty do kręgów betonowych zostały opracowane z myślą o ułatwieniu podnoszenia oraz transportowania kręgów wykonanych z betonu. Sprawdzają się również w transporcie ładunków o zbliżonej formie – dennic czy konusów – usprawniając ich załadunek, rozładunek oraz transport na miejscu docelowego montażu. Współpracują z zawiesiami cięgnowymi oraz pracującymi na budowie maszynami, które umożliwiają podniesienie i transport pojedynczego elementu. Uchwyty do podnoszenia kręgów betonowych są wykonane z materiałów, które gwarantują trwałość i odporność na warunki panujące w miejscach pracy – wilgoć oraz zmienne temperatury. 
 

Uchwyty do kręgów – konstrukcja

Oferowane przez Ehak24.pl uchwyty do kręgów betonowych skonstruowane są na bazie prostego w obsłudze mechanizmu szczękowego, blokowanego dźwignią lub sworzniem. Zapewniają możliwość silnego pochwytu podnoszonego ładunku oraz odpowiednio dużą powierzchnię kontaktową dociskania. Szczęki uchwytów do kręgów betonowych są ząbkowane, a poszczególne modele różnią się zakresem pochwytowym szczęk. Szczęki niektórych z nich mogą być dodatkowo pokryte czernią manganową bądź  wyłożone gumą, co wzmacnia pochwyt oraz zabezpiecza powierzchnię kręgu przed uszkodzeniem mechanicznym. 
Sposób działania uchwytów do kręgów oraz kształt podnoszonych ładunków to czynniki, które wymagają jednoczesnego zastosowania trzech uchwytów. Taka konfiguracja pozwoli na stabilizację ładunku podczas podnoszenia oraz minimalizuje możliwość wahania, a tym samym nagłego odpadnięcia ładunku. Użytkowanie trzech uchwytów umożliwia również łatwiejsze manipulowanie kręgiem oraz posadowienie go w odpowiednim miejscu. 
Niektóre uchwyty do kręgów betonowych sprawdzają się również w transporcie mniejszych elementów o innym kształcie. Transport płyt kamiennych, zależnie od ich wielkości, można przeprowadzać z zastosowaniem jednego bądź dwóch uchwytów, dwa uchwyty nadają się również do transportu kręgów o małej średnicy. 
 

Uchwyty do kręgów – stosowanie

Zasady stosowania uchwytów do kręgów są zbliżone do zasad używania każdych innych uchwytów transportowych. Przede wszystkim - nie wolno przeciążać uchwytu ponad jego udźwig oraz przenosić elementów z ściankami o grubości innej niż zakres pracy szczęk pojedynczego uchwytu. Uchwyty do kręgów mogą być używane wyłącznie blisko podłoża, a podczas przenoszenia należy unikać wahnięć ładunku oraz uderzania w przeszkody. Bezwzględnie nie wolno przechodzić pod podniesionym ładunkiem ani przebywać w obszarze zagrożonym nagłym odpadnięciem ładunku. 
 

Uchwyty do kręgów – kontrola i konserwacja

Podobnie jak każdy uchwyt transportowy, także uchwyty do kręgów betonowych muszą być poddawane regularnym kontrolom i konserwacji. Przed użyciem uchwytu należy sprawdzić zarówno stan każdego z używanych uchwytów, jak i stan zawiesi służących do podnoszenia. W uchwytach sprawdzamy stan ząbków szczęk, stan i stabilność gumowych okładzin, prawidłowe działanie sprężyn, dźwigni i sworzni – każda zauważona usterka powinna eliminować uchwyt z eksploatacji aż do jej usunięcia. Uszkodzone uchwyty powinny być naprawiane przez producenta, choć dostępne są niektóre części zamienne, umożliwiające szybką naprawę w nagłych przypadkach. 
 

Uchwyty do kręgów – jak wybrać

Właściwy wybór uchwytów do kręgów betonowych powinien być podyktowany kilkoma czynnikami, które stanowią podstawę odpowiedniego zakupu, a co za tym idzie – bezpiecznej i wydajnej pracy. Wybierając uchwyt do kręgów betonowych zwróćmy uwagę na takie elementy jak: 
  • dopuszczalne obciążenie robocze zarówno pojedynczego uchwytu, jak i pełnego zestawu uchwytów – dopasowane do wagi podnoszonych kręgów,
  • zakres pracy szczęk uchwytu – dopasowany do grubości ścianek transportowanych kręgów,
  • sposób wykończenia szczęk – usprawniający pochwyt niektórych typów kręgów, 
  • masa uchwytu – powinna być uwzględniona w ogólnym udźwigu urządzenia podnoszącego,
  • warunki, w jakich będą używane uchwyty – pozwala na wybór sprzętu przygotowanego do pracy w trudnych warunkach. 
 

Ehak24.pl

Sklep internetowy Ehak24.pl oferuje wszystkie podstawowe modele uchwytów do kręgów. Nasi specjaliści pomogą wybrać odpowiednią wersję oraz udzielą wskazówek używania sprzętu. Zapraszamy również do skorzystania z usługi przeglądów i konserwacji uchwytów do kręgów betonowych, wykonywanych szybko, sprawnie i z użyciem jakościowych materiałów. 
0
Lista
0
Koszyk