e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Dźwigniki z bocznym podnoszeniem

Dźwigniki umożliwiają podnoszenie i opuszczanie ładunków z wykorzystaniem napędu elektrycznego, pneumatycznego lub hydraulicznego. Zazwyczaj pozwalają unieść przedmiot na niewielką wysokość w pionie. Są ogromnym wsparciem w wielu dziedzinach, między innymi znajdują zastosowanie w pracach warsztatowych, budowlanych i naprawczych. Dźwignik z bocznym podnoszeniem Dźwigniki możemy podzielić na cztery podstawowe grupy zależnie od wykorzystanego w nich mechanizmu. Wyróżniamy dźwigniki tłokowe, zębatkowe, śrubowe i dźwigniowe. Każde urządzenie ma właściwy dla siebie zakres wagowy, który mówi o tym jak ciężkie...
Wyświetlane 20 z 6 wyników
Dźwigniki z bocznym podnoszeniem (6)

Dźwigniki z bocznym podnoszeniem

Dźwigniki umożliwiają podnoszenie i opuszczanie ładunków z wykorzystaniem napędu elektrycznego, pneumatycznego lub hydraulicznego. Zazwyczaj pozwalają unieść przedmiot na niewielką wysokość w pionie. Są ogromnym wsparciem w wielu dziedzinach, między innymi znajdują zastosowanie w pracach warsztatowych, budowlanych i naprawczych.

Dźwignik z bocznym podnoszeniem

Dźwigniki możemy podzielić na cztery podstawowe grupy zależnie od wykorzystanego w nich mechanizmu. Wyróżniamy dźwigniki tłokowe, zębatkowe, śrubowe i dźwigniowe. Każde urządzenie ma właściwy dla siebie zakres wagowy, który mówi o tym jak ciężkie przedmioty można za jego pomocą przemieszczać. Przy wyborze dźwignika trzeba koniecznie zwrócić uwagę na ten parametr, aby sprzęt był odpowiednio dostosowany do zadań, z jakimi będzie musiał się zmierzyć. Ważny jest także wymiar platformy dźwignika i skok, czyli wysokość, na jaką dane urządzenie jest w stanie podnieść ładunek. Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest wysokość dźwignika po złożeniu, co ma istotne znaczenie w transporcie oraz przechowywaniu urządzenia. W celu usprawnienia pracy i dbałości o bezpieczeństwo, ważne jest, aby dźwignik był precyzyjnie dobrany pod Państwa potrzeby.

Gdzie znajdują zastosowanie dźwigniki?

Dźwigniki hydrauliczne z bocznym podnoszeniem pozwalają na udźwig przedmiotów w stosownych dla nich zakresach wagowych na bocznej łapie. Są ogromną pomocą w wielu ciężkich pracach, takich jak podnoszenie i przesuwanie szyn kolejowych, wymiana opon w różnorodnych pojazdach, czy unoszenie przedmiotów w trakcie remontów i napraw. Dźwigniki samochodowe są podstawą wyposażenia w warsztatach mechanicznych i niejednokrotnie umożliwiają dostęp do części wcześniej nieprzystępnych oraz skuteczną naprawę i konserwację pojazdów. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze i użytkowaniu dźwignika?

Ważne jest, aby konstrukcja dźwignika była stabilna i wykonana z wysokiej jakości, wytrzymałego materiału. Pozwoli to unikać awarii i urazów związanych z pracą z ciężkimi ładunkami oraz gwarantuje dłuższą żywotność dźwignika. Oczywiście na brak uszkodzeń ma też olbrzymi wpływ sposób użytkowania sprzętu. W dbałości o bezpieczeństwo użytkownika i bezawaryjności sprzętu należy używać go jedynie zgodnie z przeznaczeniem i zasadami bezpieczeństwa oraz nie stosować dźwignika do podnoszenia ładunków przewyższających wagą jego zakres udźwigu, albo nieprzystosowanych do rozmiaru platformy podnoszącej.
 
Należy też dbać o konserwację urządzenia i regularnie sprawdzać, czy nie doszło do żadnego uszkodzenia. Regularny serwis jest gwarancją bezpieczeństwa podczas pracy. Zależy nam na bezpieczeństwie użytkowników wszystkich naszych artykułów, dlatego dźwigniki dostępne w naszym sklepie są wykonane z dbałością o każdy szczegół i przy ich produkcji wykorzystano jedynie wysokiej jakości materiały.

Dźwigniki dostosowane do zadań specjalnych

Dźwignik hydrauliczny powinien posiadać zawór bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko wypadków podczas użytkowania, szczególnie jeśli wykorzystywane mają być przy pracy obarczonej zwiększonym ryzykiem. Dużym atutem urządzenia jest możliwość regulacji prędkości opuszczania za pomocą śruby spustowej. Cecha ta wpływa zdecydowanie na podniesienie komfortu pracy i jednocześnie zwiększa poczucie bezpieczeństwa podczas użytkowania dźwignika. Niewielkie rozmiary i kompaktowa konstrukcja będą ogromną zaletą urządzeń wykorzystywanych do pracy w mniejszych pomieszczeniach, a także ułatwią przenoszenie dźwignika. 
 
Dużym usprawnieniem dla transportu urządzenia jest również obecność wygodnego uchwytu, a także posiadanie koła lub kilku kół, dzięki którym można zmienić lokalizację dźwignika bez użycia siły i pracować z jego użyciem bardziej dynamicznie. Z kolej masywna budowa urządzenia może być sporym udogodnieniem przy pracy z dużymi, ciężkimi ładunkami, ponieważ zwiększa stabilność i wytrzymałość aparatu podnoszącego.

Profesjonalne doradztwo w wyborze dźwignika

Dźwigniki dostępne w ofercie naszego sklepu są przeznaczone do różnych zadań i mają specyficzny zakres udźwigu. Zależnie od funkcji, jaką urządzenie ma spełniać, należy zwrócić uwagę na parametry, które dla każdego użytkownika będą indywidualne. Oferujemy profesjonalną pomoc w doborze dźwignika dostosowanego do Państwa potrzeb. Wszystkie artykuły w naszym asortymencie są wykonywane z wysokiej klasy elementów, a jakość każdego produktu jest na najwyższym poziomie. Zapraszamy także do zapoznania się z resztą naszej oferty i skorzystania z fachowego doradztwa podczas zakupów.
0
Lista
0
Koszyk