e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Osłony na widły

Osłony na widły Wózki widłowe to jeden z najpopularniejszych środków transportu w zakładach przemysłowych różnych branż. Używane są do transportu wewnętrznego różnego typu ładunków w halach produkcyjnych, magazynach, centrach logistycznych, a nawet – sklepach wielkopowierzchniowych. Kluczowym i najbardziej eksploatowanym elementem wózka widłowego są widły – warto je zabezpieczyć przed uszkodzeniami z zastosowaniem specjalistycznych osłon na widły.    
Wyświetlane 20 z 2 wyników
Osłony na widły (2)

Osłony na widły

Osłony na widły

Wózki widłowe to jeden z najpopularniejszych środków transportu w zakładach przemysłowych różnych branż. Używane są do transportu wewnętrznego różnego typu ładunków w halach produkcyjnych, magazynach, centrach logistycznych, a nawet – sklepach wielkopowierzchniowych. Kluczowym i najbardziej eksploatowanym elementem wózka widłowego są widły – warto je zabezpieczyć przed uszkodzeniami z zastosowaniem specjalistycznych osłon na widły.  
 

Budowa nakładek na widły

Osłony mają kształt pustych w środku wideł, wykonanych z materiałów odpornych na uszkodzenia – PCV lub poliuretanu. Cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na ścieranie. Nakładka na widły odporna jest również na wilgoć oraz oddziaływanie czynników mechanicznych zewnętrznych, takich jak wilgoć, zmienne temperatury czy niszczący wpływ substancji chemicznych.  
Osłony na widły wózka stosowane są jako dodatkowe zabezpieczenie wideł wózka przed zużyciem eksploatacyjnym oraz uszkodzeniami, które mogą powstać podczas transportowania niektórych ładunków. Nakładki na widły chronią również urządzenie przed trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, które łatwo przenieść na inne ładunki. 
Osłony na widły chronią przed uszkodzeniami również transportowane ładunki. Pokrywają całą powierzchnię wideł, dzięki czemu umożliwiają np. bezproblemowy transport przedmiotów pomalowanych bądź lakierowanych bez ryzyka powstania uszkodzeń, zarysowań itp. Materiał, z którego wykonane są osłonki ma również właściwości antypoślizgowe, zapobiegające zsunięciu się ładunku podczas przewożenia. 
Funkcję osłon na widły pełnią również przedłużki na widły, które umożliwiają zmianę parametrów wideł wózka bez konieczności bezpośredniej wymiany wideł. 
 

Wybór nakładek na widły

Nakładki na widły należy dopasować do wymiarów wideł posiadanego wózka widłowego. Osłony dostępne są w różnych szerokościach oraz różnych długościach – warto je dokładnie dopasować, by zapewnić stabilne zamocowanie na widłach. Ważny jest również materiał, z jakiego wykonane są osłony do widlaków – bardziej wytrzymałe są osłony wykonane z poliuretanu, cechują się również większą sprężystością. 
 

Ehak24.pl

Sklep internetowy Ehak24.pl oferuje zarówno osłony na widły i przedłużki na widły, jak i szeroki zakres osprzętu zwiększającego funkcjonalności wózka widłowego. Proponujemy duży wybór specjalistycznych trawers i uchwytów do wózków widłowych, wysięgników do wózków widłowych, kontenerów do wózków widłowych, szufli i pojemników, a także inny osprzęt usprawniający bieżące prace transportowe. Nasi specjaliści służą wsparciem w doborze osprzętu oraz doradztwem podczas jego eksploatacji. Oferujemy również przeglądy i remonty osprzętu do wózków widłowych. 
 
 
 
 
0
Lista
0
Koszyk