e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne, chwytaki magnetyczne Chwytak magnetyczny to urządzenie, które proponujemy do transportu oraz manipulowania ciężkimi i nieporęcznymi ładunkami wykonanymi z materiałów ferromagnetycznych, np. stali magnetycznych bądź żelaza. Chwytaki magnetyczne nie wymagają zewnętrznego zasilania. Działanie urządzenia opiera się na zasadzie obwodu magnetycznego z użyciem magnesów trwałych, najczęściej neodymowych, a pole magnetyczny uaktywnia się za pomocą prostej dźwigni. Parametry chwytaka magnetycznego powinny być dostosowane do ciężaru ładunku, gatunku stali z jakiej zo...
Wyświetlane 20 z 4 wyników
Uchwyty magnetyczne (4)

Uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne, chwytaki magnetyczne

Chwytak magnetyczny to urządzenie, które proponujemy do transportu oraz manipulowania ciężkimi i nieporęcznymi ładunkami wykonanymi z materiałów ferromagnetycznych, np. stali magnetycznych bądź żelaza. Chwytaki magnetyczne nie wymagają zewnętrznego zasilania. Działanie urządzenia opiera się na zasadzie obwodu magnetycznego z użyciem magnesów trwałych, najczęściej neodymowych, a pole magnetyczny uaktywnia się za pomocą prostej dźwigni. Parametry chwytaka magnetycznego powinny być dostosowane do ciężaru ładunku, gatunku stali z jakiej został wykonany, a także jego grubości oraz kształtu. Wszystkie z dostępnych modeli są wyposażone w specjalny uchwyt przystosowany do zamocowania na haku dźwignicy.
 

Jakie możliwości dają uchwyty z magnesem?

Dobrze dobrany chwytak magnetyczny stanowi uniwersalne wyposażenie zakładu produkcyjnego, warsztatu czy magazynu, pozwalając na łatwy transport elementów o przekroju płaskim bądź okrągłym, trudnych do przemieszczenia za pomocą haków czy innych chwytaków. Urządzenia tego typu najczęściej znajdują zastosowanie w różnych składach stali, fabrykach, zakładach przemysłowych, magazynach, dokach itp. Chwytaki tego typu są co raz bardziej popularne dzięki prostej obsłudze i niewielkich gabarytach. Te elementy znacznie zwiększają komfort i bezpieczeństwo podczas pracy.
 

Jaki uchwyt do podnoszenia wybrać?

W swojej ofercie posiadamy kilka rodzajów chwytaków magnetycznych. Uchwyty mogą podnosić ładunki o masie sięgającej nawet 6 ton! Zakres minimalnej wagi podnoszonych przedmiotów również jest unormowany i musi wynosić w zależności jaki jest udźwig - od 3 do 398 kg. Nasi handlowcy biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby klientów i docelowe miejsce użytkowania chwytaka są w stanie szybko pomóc w wyborze odpowiedniego urządzenia.
 
0
Lista
0
Koszyk