+48 519 367 121
+48 71 349 35 02
Kontakt
Platforma sprzedażowa Ehak24.pl
ul.Jerzmanowska 8f
54-519 Wrocław

SPRZEDAŻ I OBSŁUGA KLIENTA:
+48 71 349 35 02
+48 519 367 121
+48 538 629 233
sklep@hak.com.pl
Formularz zamówienia

Godziny otwarcia:
poniedziałek -piątek
7.00 - 16.00
przeglady promocja

Trawersy do big-bag

Limit wyświetleń
Sortuj:

Worki typu big-bag

To jeden z najpopularniejszych środków do transportu i magazynowania materiałów sypkich. Trawersy do big-bag to rozwiązania opracowane specjalnie z myślą o bezpiecznym i sprawnym transporcie tego typu opakowań w zakładach przemysłowych różnych branż. 
 

Czym są worki big-bag?

Worki typu big-bag to opakowania o standardowej formie worka o prostopadłościennym kształcie wyposażonego w cztery ucha transportowe. Worki wykonywane są z najczęściej z materiałów polipropylenowych, mogą mieć różna wielkość oraz objętość, a także – różne dopuszczalne obciążenie robocze. Niektóre z nich wyposażone są w dolne lejki, które umożliwiają łatwe opróżnienie podniesionego worka. Worki big-bag są wielokrotnego użytku, a stosuje się je do transportu materiałów sypkich i drobnych, takich jak pyły, wapno, piasek, zboże.   
 

Trawersy do big-bag – jak są skonstruowane?

Trawersy do worków big-bag umożliwiają podnoszenie i transportowanie worków z zastosowaniem tradycyjnych dźwignic jednohakowych, takich jak suwnice bądź żurawie i żurawiki. Osprzęt tego typu ma konstrukcje krzyżową – cztery ramiona wyposażone w haki na ucha worka oraz jeden hak do zawieszenia na dźwignicy. Trawersy do big-bag oferujemy w różnych wersjach konstrukcyjnych, przystosowanych do warunków, w jakich pojawia się konieczność podnoszenia oraz transportu ładunków tego typu.
  • trawersy do big-bag proste – najbardziej standardowe w budowie i najczęściej stosowane w sytuacjach nie wymagających uwzględnienia specjalnych uwarunkowań,
  • trawersa do big-bag z uniesionymi ramionami – trawersy o konstrukcji z obniżonym hakiem do zawieszenia na dźwignicy, przystosowane do miejsc, w której dąży się do maksymalnego wykorzystania miejsca pod dźwignicą,
  • trawersy do big-bag z hakami zabezpieczonymi, uniemożliwiające zsunięcie się ładunku podczas transportu.
 

Jak wybrać trawersę do big-bag?

Trawersy do worków big-bag sprzedawane są w różnych udźwigach oraz różnych wersjach konstrukcyjnych, dlatego przy wyborze tego typu sprzętu warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które decydują o sprawnym i wydajnym transporcie. Przede wszystkim – należy zwrócić uwagę na dopuszczalne obciążenie robocze trawersy, które musi odpowiadać ciężarowi ładunków przenoszonych z zastosowaniem worków big-bag. Drugim równie ważnym elementem jest rodzaj urządzenia, którym będą podnoszone worki oraz wysokość, na jaką muszą być podniesione. Nie każda trawersa spełni tu swoje zadanie – w przypadku niedużej przestrzeni pod np. suwnicą wskazane jest skorzystanie z trawersy specjalistycznej z uniesionymi ramionami. Trawersy tego typu mogą mieć różne parametry – specjaliści Ehak24 oferują ich wykonanie również w wersjach jednostkowych na zamówienie. 
 

Inne rozwiązania do worków big-bag

Ehak24 proponuje również inne rozwiązania usprawniające obsługę ładunków transportowanych w workach big-bag. Są nimi np. stacje wyładunkowe, których konstrukcja zapewnia wygodny i bezpieczny rozładunek, załadunek, a nawet – otwieranie worków big-bag. Konstrukcje tego typu umożliwiają również sprawne połączenie z innymi urządzeniami, co pozwala na stworzenie układów pyłoszczelnych – najczystszych w obsłudze. 
W przypadku jakichkolwiek problemów z doborem odpowiedniego sprzętu do obsługi worków big-bag zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. Służymy doświadczeniem i doradztwem technicznym na każdym etapie wyboru oraz eksploatacji urządzeń. 
Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
Polski Techniczny Sklep Internetowy