e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Uchwyty do beczek

Uchwyty do beczek To podstawowe wyposażenie magazynów i zakładów produkcyjnych, w których stosuje się materiały i surowce magazynowane w beczkach – metalowych bądź plastikowych. Są specjalistycznym rozwiązaniem, które znacznie usprawnia oraz czyni bezpieczniejszym transportowanie ciężkich ładunków na niewielkie odległości.    Typy oraz budowa uchwytów do beczek Uchwy...
Wyświetlane 20 z 18 wyników
Uchwyty do beczek (18)

Uchwyty do beczek

Uchwyty do beczek

To podstawowe wyposażenie magazynów i zakładów produkcyjnych, w których stosuje się materiały i surowce magazynowane w beczkach – metalowych bądź plastikowych. Są specjalistycznym rozwiązaniem, które znacznie usprawnia oraz czyni bezpieczniejszym transportowanie ciężkich ładunków na niewielkie odległości. 
 

Typy oraz budowa uchwytów do beczek

Uchwyty do beczek to szeroka grupa produktowa, w której oferujemy produkty dostosowane do różnych ładunków oraz różnych sytuacji dźwignicowych:
  • uchwyty do beczek do zawieszenia na haku dźwignicy,
  • uchwyty do beczek do współpracy z wózkiem widłowym,
  • uchwyty do beczek w firmie samodzielnych wózków mobilnych.
Każda z tych grup uchwytów składa się z dwóch zespołów – zespołu pochwytowego beczki oraz zespołu zamontowania na współpracującej dźwignicy. Element pochwytowy beczki może mieć różną formę, pozwalając na transportowanie beczek pojedynczo bądź w parach, w pionie lub poziomie. Niektóre z nich wyposażone są również w mechanizm przechylający, umożliwiający sprawniejsze opróżnianie beczek z zawartości.
 

Uchwyty do beczek – zastosowanie

Uchwyty do beczek znajdują zastosowanie głównie w tych zakładach przemysłowych, magazynach czy sklepach, w których występują ładunki w postaci beczek – metalowych bądź plastikowych. Uchwyty umożliwiają transport beczek o różnych gabarytach i różnej masie, gwarantując ich stabilny pochwyt i sprawne odkładanie, nawet blisko siebie. Niektóre z nich wyposażono w pochwyt półautomatyczny, pozwalający na złapanie i puszczenie beczki bez ręcznej ingerencji. 
 

Zasady stosowania uchwytów do beczek

Ze stosowaniem uchwytów do beczek wiążą się podstawowe zasady postępowania, gwarantujące bezpieczeństwo pracowników oraz ładunków:
uchwyt należy stosować w odpowiednich warunkach,
  • nie należy przeciążać uchwytu, niezależnie od tego, jaki uchwyt ma dźwignica,
  • nie należy pozostawać w bliskim otoczeniu podnoszonego uchwytu ani przechodzić pod podniesionym uchwytem,
  • nie należy ciągnąć uchwytu po ziemi ani huśtać nim podczas transportu.
 

Przeglądy uchwytów do beczek

Podobnie jak każdy innych osprzęt transportowy, tak i uchwyty do podnoszenia beczek należy poddawać regularnym przeglądom, przeprowadzanym przez uprawnione do tego osoby. Uchwyty należy sprawdzać również przed każdym zastosowaniem, kontrolując stan połączeń spawanych, blokad czy elementów służących do zawieszenia na haku dźwignicy. Wszystkie odkształcenia czy pęknięcia powinny skutkować wycofaniem uchwytu z eksploatacji oraz oddaniem go do naprawy. 
 

E-hak24.pl

W asortymencie E-hak24 zawarliśmy wszystkie popularne modele uchwytów do beczek – uchwyty dźwignicowe, uchwyty na wózek widłowy, a nawet samodzielny wózek magazynowy do transportowania ładunków w postaci beczek. Wszystkie nasze produkty posiadają niezbędne certyfikaty i są sprawdzone przez specjalistów. Nasz zespół służy wsparciem w wyborze odpowiedniego uchwytu oraz udziela porad w zakresie jago eksploatacji. 
0
Lista
0
Koszyk