e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Zawiesia pasowe 5t

Zawiesia pasowe 5t to jeden z najpopularniejszych typów zawiesi, stosowany w różnych czynnościach transportowych, związanych z przeładunkiem, magazynowaniem bądź manipulowaniem ładunkiem podczas obróbki oraz montażu. Lekkie i trwałe zawiesia pasowe 5t charakteryzują się optymalną ceną oraz użytecznością w nietypowych sytuacjach. Zawiesia pasowe 5t to jeden z rodzajów zawiesi pasowych – najczęściej stosowanych zawiesi cięgnowych. Od innych rodzajów – zawiesi linowych oraz łańcuchowych – odróżnia je materiał, z jakiego są wykonane. Szyte z tkanych pasów produkowanych z tworzyw s...
Wyświetlane 20 z 3 wyników
Zawiesia pasowe 5t (3)

Zawiesia pasowe 5t

Zawiesia pasowe 5t to jeden z najpopularniejszych typów zawiesi, stosowany w różnych czynnościach transportowych, związanych z przeładunkiem, magazynowaniem bądź manipulowaniem ładunkiem podczas obróbki oraz montażu. Lekkie i trwałe zawiesia pasowe 5t charakteryzują się optymalną ceną oraz użytecznością w nietypowych sytuacjach.
Zawiesia pasowe 5t to jeden z rodzajów zawiesi pasowych – najczęściej stosowanych zawiesi cięgnowych. Od innych rodzajów – zawiesi linowych oraz łańcuchowych – odróżnia je materiał, z jakiego są wykonane. Szyte z tkanych pasów produkowanych z tworzyw sztucznych cechują się nie tylko niewielką masą, lecz również – dużą wytrzymałością. Od zawiesi wykonanych ze stali odróżnia zawiesia pasowe 5t również niska cena oraz łatwość eksploatacji. 

Zawiesia 5 ton – zastosowanie

Zawiesia pasowe 5 t to zawiesia zakończone pętlami – pozbawione stalowych elementów są bardzo lekkie oraz poręczne w transporcie. Pętle zawiesi pasowych wykonane są optymalnie do współpracy z hakami dźwignic oraz punktami podwieszenia ładunku.  Brak twardych elementów predysponuje je do zastosowań do ładunków wymagających szczególnej ostrożności, np. pokrytych powłoką narażoną na uszkodzenia mechaniczne. Zawiesia pasowe świetnie nadają się również do transportu ładunków pozbawionych punktów zaczepienia – umożliwiają sprawny transport opasanych nimi elementów o przekroju okrągłym czy innych newralgicznych materiałów.  

Jak wybrać zawiesie pasowe 5t

Wybierając zawiesia pasowe w pierwszej kolejności sprawdzamy ciężar ładunków, które będą podnoszone z ich zastosowaniem i odpowiednio do niego dopasowujemy udźwig pasów zawiesinowych. W przypadku zawiesi pasowych jest to o tyle proste, że są one produkowane w różnych kolorach, odpowiadających ich parametrom udźwigowym. Zawiesia pasowe 5 t znajdziemy w sklepach producentów zawsze w kolorze czerwonym – sprawdzą się w transporcie ładunków o ciężarze nie przekraczającym 5 ton.

Zawiesie pasowe 5t – gdzie nie stosować?

Zawiesia pasowe o udźwigu 5 ton mają wiele praktycznych zalet, które predysponują je do wielu zastosowań. Do najważniejszych należą:
  • Współczynnik bezpieczeństwa na poziomie 7:1.
  • Miękki materiał bazowy, bezpieczny dla powierzchni ładunków.
  • Budowa oparta na pętlach, umożliwiająca transport newralgicznych ładunków. 
  • Niewielka masa własna. 
  • Optymalna cena, konkurencyjna do ceny zawiesi wykonanych ze stali.
  • Wytrzymałość na działanie kwasów.
Materiał, z jakich wykonane są zawiesia pasowe 5t wyklucza je jednak z niektórych zastosowań. Są podatne na uszkodzenia mechaniczne, mało odporne na bardzo wysokie temperatury, oraz wrażliwe na działanie zasad. 

Oferta zawiesi pasowych w Ehak24.pl

Sklep Ehak24.pl oferuje szeroki asortyment akcesoriów dźwignicowych, w tym również zawiesi pasowych zakończonych pętlami. W asortymencie osprzętu dźwignicowego znajdziemy zawiesia o różnych długościach – zawiesia pasowe 5t 4m, zawiesia pasowe 5t 5m, zawiesia pasowe 5t 6m oraz wiele innych długości odpowiednich do rozmaitych zastosowań. Wykwalifikowany zespół sprzedażowy udzieli koniecznego wsparcia zarówno w doborze odpowiedniego artykułu, jak i sposobu jego najefektywniejszej eksploatacji. W ofercie produktowej E-hak24 znajdują się zawiesia pasowe wszystkich typów dlatego proponujemy również zawiesia do lżejszych prac, np. zawiesia pasowe 2t lub zawiesia pasowe 3t.
 
0
Lista
0
Koszyk