e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Osprzęt do widlaków

Osprzęt do widlaków Wózki widłowe to jeden z najpopularniejszych środków transportu zakładowego w firmach wielu branż. Ich podstawowe zalety – nieduże gabaryty oraz możliwość przenoszenia ładunków o dużej masie – czyni  z nich narzędzie, bez którego nie obejdzie się właściwie żaden większy zakład przemysłowy bądź transportowy. Ehak24 udostępnia swoim klientom szereg rozwiązań, które pozwolą zwiększyć funkcjonalność wózków widłowych w prowadzonych procesach.   
Wyświetlane 20 z 105 wyników
Osprzęt do widlaków (105)

Osprzęt do widlaków

Osprzęt do widlaków

Wózki widłowe to jeden z najpopularniejszych środków transportu zakładowego w firmach wielu branż. Ich podstawowe zalety – nieduże gabaryty oraz możliwość przenoszenia ładunków o dużej masie – czyni  z nich narzędzie, bez którego nie obejdzie się właściwie żaden większy zakład przemysłowy bądź transportowy. Ehak24 udostępnia swoim klientom szereg rozwiązań, które pozwolą zwiększyć funkcjonalność wózków widłowych w prowadzonych procesach. 
 

Wózki widłowe - zastosowanie

Wózki widłowe, znane również jako widlaki bądź paleciaki, dostępne są w formie różnych modeli, dostosowanych do wykonywania określonych prac. Umożliwiają przemieszczanie ładunków o dużej masie na niewielkie odległości pomiędzy budynkami oraz stanowiskami pracy. Używane są powszechnie zarówno do transportowania ładunków w procesach produkcyjnych i magazynowych, jak i centrach logistycznych czy sklepach o większych powierzchniach. Doskonale sprawdzają się w rozładunku bądź załadunku towarów na samochody czy materiałów na maszyny obróbcze. Używane są również do składowania materiałów na regałach o niedużej wysokości, pozwalając na maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej. Używa się ich również do odśnieżania, podnoszenia ludzi czy ważenia ładunków. 
 

Osprzęt do widlaków – rodzaje osprzętu

Podstawową cechą łączącą wszystkie modele wózków widłowych jest obecność wideł – narzędzia umożliwiającego unoszenie i przemieszczanie dużych ładunków swobodnych bądź ładunków umieszczonych na paletach. Dzięki zastosowaniu różnych typów osprzętu do wózków widłowych, montowanego na widłach wózka, możemy znacznie zwiększyć użytkowość tego pojazdu, przystosowując go do wykonywania określonych prac bądź transportowania jednostkowych ładunków. 
  • Trawersy do wózków widłowych – osprzęt do zamocowania na widłach wózka, pozwalający na transport ładunków, które wymagają podwieszenia na hakach bądź umożliwiają transport w takiej postaci. Trawersy do wózków widłowych konstrukcyjnie zbliżone są do trawers współpracujących z dźwignicami – pozbawione są jednak ucha do zawieszenia na haku dźwignicy, a zamiast niego wyposażone są w gniazda, które pozwalają stabilnie zamocować trawersę na widłach wózka. Trawersy na wózki widłowe mogą mieć różną ilość punktów podwieszenia ładunku, a także cechować się możliwością ich regulacji w określonych zakresach. 
  • Uchwyty do wózków widłowych – osprzęt do mocowania na widłach wózka, umożliwiający transport ładunków o nietypowym kształcie i gabarytach. Uchwyty do wózków widłowych stosuje się najczęściej tam, gdzie z nie ma możliwości podjęcia ładunku z zastosowaniem samych wideł oraz nie można go podwiesić na haku trawersy. Najpopularniejsze uchwyty na wózek widłowy projektowane są do transportu kręgów stalowych oraz beczek o różnych gabarytach. 
  • Wysięgniki – osprzęt konstrukcyjnie przypominający żurawik z możliwością regulacji długości wysięgu. Mocowany na widłach wózka umożliwia objęcie pracą wózka większego obszaru, np. przy przeładunku towarów na samochodzie bądź transportowaniu ładunku o większych gabarytach. 
  • Kontenery i pojemniki – akcesoria, które umożliwiają sprawne gromadzenie oraz transportowanie materiałów sypkich bądź odpadów. Wyposażone w gniazda do podjęcia widłami wózka pojemniki oferowane są również w wersji pojemników przechylnych, umożliwiających swobodny wysyp zawartości w przeznaczonym do tego miejscu. W tej kategorii oferowane są również wanny wychwytowe do beczek czy też pojemniki dostosowane do umieszczenia na palecie. 
  • Szufle i pługi – akcesoria zwiększające funkcjonalność wózków widłowych pod kątem możliwości zgarniania bądź przenoszenia materiałów sypkich. Sprawdzą się w magazynowaniu różnego typu materiałów oraz odśnieżaniu. 
  • Widły i przedłużki do wideł, osłony na widły – to w przypadku wózków widłowych podstawowy osprzęt eksploatacyjny. Wymienne widły pozwalają na zastąpienie uszkodzonej konstrukcji nową, przedłużki umożliwiają wydłużenie powierzchni transportowej wideł, a osłony na widły pozwalają na ochronę ich powierzchni w sytuacji transportowania ładunków mogących ją uszkodzić bądź zanieczyścić.
  • Inny osprzęt – wszystkie akcesoria pozwalające zwiększyć funkcjonalność wózka widłowego. Należą do nich pazury dociskowe, służące do zapewnienia stabilności ładunku, ubijaki do różnego typu materiałów czy ostrogi pozwalające na transport ładunków w formie zrolowanej. Popularne są również różnego typu kosze transportowe do zamontowania na wózku widłowym, przeznaczone do transportu ładunków oraz osób. 
 

Jak dobrać osprzęt do widlaków?

Dobór odpowiedniego osprzętu do widlaków wymaga znajomości prac, do których najczęściej wykorzystywany jest wózek widłowy w danym zakładzie przemysłowym. Transport ładunków spaletyzowanych nie będzie wymagał specjalnego sprzętu, jednak powtarzające się czynności transportowania innego typu ładunków sugerują konieczność zastosowania rozwiązań dedykowanych. Trawersy do widlaków, uchwyty na wózek widłowy, wysięgniki oraz inne akcesoria pozwalają uniknąć rozwiązań zastępczych i prowizorycznych, tym samym znacznie zwiększając bezpieczeństwo pracy oraz wydajność procesów transportowych.
 
Aby odpowiednio dobrać osprzęt do wózka widłowego należy znać ciężar, gabaryty oraz kształt transportowanych ładunków. Istotny jest również typ wideł naszego wózka, decydujący o rozmiarze gniazd mocujących. Zespół Ehak24.pl służy doradztwem w zakresie dostosowania asortymentu do istniejącego zapotrzebowania. 
 

Osprzęt do widlaków - konserwacja

Podobnie jak uchwyty czy trawersy dźwignicowe, również osprzęt do wózków widłowych wymaga stałej kontroli stanu technicznego. Powinien być poddawany oględzinom przed każdym zastosowaniem, a cyklicznie sprawdzany pod kątem większych uszkodzeń. Wszystkie wykryte odkształcenia, braki czy defekty drobniejszych elementów, takich jak haki czy łańcuchy, decydują o natychmiastowym wycofaniu sprzętu z eksploatacji i konieczności jego naprawy. Osprzęt powinien mieć zawsze widoczne i czytelne oznakowanie, informujące m.in. o jego przeznaczeniu oraz dopuszczalnym obciążeniu roboczym. 
0
Lista
0
Koszyk