Dociski szybkomocujące

Dociski szybkomocujące to poręczny osprzęt, umożliwiający zespalanie różnych elementów podczas prac technologicznych w procesach montażu czy spawania. Nieduże i łatwe w transporcie dociski sprawdzą się również jako wyposażenie warsztatów, zakładów produkcyjnych, stosowane są również w większych urządzeniach zaprojektowanych do zespalania większych komponentów.    Konstrukcja docisków...
Wyświetlane 20 z 71 wyników
Dociski szybkomocujące (71)

Dociski szybkomocujące

Dociski szybkomocujące to poręczny osprzęt, umożliwiający zespalanie różnych elementów podczas prac technologicznych w procesach montażu czy spawania. Nieduże i łatwe w transporcie dociski sprawdzą się również jako wyposażenie warsztatów, zakładów produkcyjnych, stosowane są również w większych urządzeniach zaprojektowanych do zespalania większych komponentów. 
 

Konstrukcja docisków szybkomocujących

Dociski wykonane są ze stali nierdzewnej, ocynkowanej oraz wyposażone w poręczną rękojeść, śrubę dociskową oraz element pozwalający na zamocowanie docisku do dowolnej powierzchni z zastosowaniem śrub bądź innych elementów mocujących. Stalowe ramię rękojeści pokryte jest najczęściej warstwą tworzywa, co umożliwia wygodny chwyt i operowanie dociskiem. Dociski są sprzętem o stosunkowo prostej konstrukcji, opartej na działaniu mechanizmu kolanowego – zaciągnięcie rękojeści z jednej strony zwiększa siłę dociskania, a z drugiej blokuje dociskacz w pozycji zamkniętej. Konstrukcja dociskacza umożliwia jego wielokrotne wykorzystanie w różnych procesach technologicznych, do różnych materiałów.
 

Dociski szybkomocujące – jakie rodzaje?

Dociski szybkomocujące dostępne w ofercie Ehak24.pl umożliwiają ich wykorzystanie w różnych czynnościach związanych z produkcją czy montażem. Oferujemy szeroki asortyment docisków z podziałem na dociski poziome, dociski pionowe, dociski pchające, dociski pchająco – ciągnące oraz dociski zaczepowe. Dociski pionowe i poziome mocowane mogą być do różnych powierzchni - dociski poziome mocowane są przy rękojeści ustawionej w pozycji poziomej, dociski pionowe – z rękojeścią w pozycji pionowej. Do dyspozycji na różnych powierzchniach mamy również dociski pchające i pchająco-ciągnące, znane również pod nazwą docisków suwakowych. Dociski zaczepowe, dostępne również jako zapięcia.
 

Zastosowanie docisków szybkomocujących

Funkcjonalność docisków szybkomocujących wykorzystywana jest w wielu dziedzinach działalności przemysłowej. Ich niezawodna konstrukcja gwarantuje wytrzymałość i dużą precyzyjność działania, nawet przy wykonaniu bardzo wielu cykli zamknięcia i otwarcia docisku. To powód, dla którego dociski stosuje się powszechnie w pracach takich jak spawalnictwo, obróbka materiałów czy nawet – zamykanie i doszczelnianie pokryw czy osłon. Szczególnym, a jednocześnie najpowszechniejszym zastosowaniem docisków jest oprzyrządowanie spawalnicze, w którym służą stabilnemu oraz precyzyjnemu pozycjonowaniu komponentów na czas montażu i spawania. 
 

Parametry docisków szybkomocujących

Oferta docisków szybkomocujących to szereg rozwiązań o różnych parametrach. Klienci Ehak24.pl mogą wybierać spośród docisków o różnym pozycjonowaniu, sposobie oraz sile mocowania, podanej w kilogramach. Udostępniamy również informacje o wymiarach poszczególnych docisków, istotne w przypadku niektórych zastosowań. W przypadku wątpliwości w zakresie właściwego doboru docisków, zespół Ehak24.pl służy doradztwem i pomocą techniczną w celu dopasowania produktu do istniejących potrzeb technologicznych.
0
Lista
0
Koszyk