e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Dociski szybkomocujące

Dociski szybkomocujące to poręczny osprzęt, umożliwiający zespalanie różnych elementów podczas prac technologicznych w procesach montażu czy spawania. Nieduże i łatwe w transporcie dociski sprawdzą się również jako wyposażenie warsztatów, zakładów produkcyjnych, stosowane są również w większych urządzeniach zaprojektowanych do zespalania większych komponentów.    Konstrukcja docisków szybkomocujących Dociski wykonane są ze stali nierdzewnej, ocynkowanej oraz wyposażone w poręczną rękojeść, śrubę dociskową oraz element pozwalający na zamocowanie docisku d...
Wyświetlane 20 z 71 wyników
Dociski szybkomocujące (71)

Dociski szybkomocujące

Dociski szybkomocujące to poręczny osprzęt, umożliwiający zespalanie różnych elementów podczas prac technologicznych w procesach montażu czy spawania. Nieduże i łatwe w transporcie dociski sprawdzą się również jako wyposażenie warsztatów, zakładów produkcyjnych, stosowane są również w większych urządzeniach zaprojektowanych do zespalania większych komponentów. 
 

Konstrukcja docisków szybkomocujących

Dociski wykonane są ze stali nierdzewnej, ocynkowanej oraz wyposażone w poręczną rękojeść, śrubę dociskową oraz element pozwalający na zamocowanie docisku do dowolnej powierzchni z zastosowaniem śrub bądź innych elementów mocujących. Stalowe ramię rękojeści pokryte jest najczęściej warstwą tworzywa, co umożliwia wygodny chwyt i operowanie dociskiem. Dociski są sprzętem o stosunkowo prostej konstrukcji, opartej na działaniu mechanizmu kolanowego – zaciągnięcie rękojeści z jednej strony zwiększa siłę dociskania, a z drugiej blokuje dociskacz w pozycji zamkniętej. Konstrukcja dociskacza umożliwia jego wielokrotne wykorzystanie w różnych procesach technologicznych, do różnych materiałów.
 

Dociski szybkomocujące – jakie rodzaje?

W zależności od indywidualnego zapotrzebowania odbiorców, a także zależnie od tego, jaki rodzaj działań wykonywać mają specjaliści, w naszej ofercie znajdą Państwo dociski szybkomocujące poziome oraz dociski szybkomocujące pionowe. Które z nich wybrać? W przypadku obróbki CNC najlepiej sprawdzi się docisk pionowy, rekomendowany zawsze wtedy, gdy proces wymaga lepszego dostępu. Do pracy na płaszczyznach poziomych lepiej wykorzystać docisk poziomy. Znajduje on świetne zastosowanie przy frezowaniu i wierceniu. Dociski zaczepowe wykorzystywać można zarówno w przypadku poziomych, jak i pionowych platform oraz precyzyjnego mocowania.
Przy dużych obciążeniach warto skorzystać z docisków w postaci pras ręcznych oraz pneumatycznych. Wykorzystywane w trakcie spawania i wszelkich obróbek materiałów — tworzyw sztucznych, metalu czy drewna, powodują, że proces ten staje się bardziej precyzyjny i czuły. Jego wykonanie jest dokładniejsze, a przede wszystkim dużo bardziej komfortowe dla twórcy. Nowoczesne rozwiązania i technologie umożliwiają tworzenie docisków, które w postaci jednego elementu są w stanie wykonać działania kilku stosowanych do tej pory urządzeń. Dzięki temu mocowanie jest jeszcze szybsze, bardziej stabilne, a sam produkt lepiej dopasowuje się do zastanych warunków pracy i obrabianego materiału.
 

Zastosowanie docisków szybkomocujących

Funkcjonalność docisków szybkomocujących wykorzystywana jest w wielu dziedzinach działalności przemysłowej. Ich niezawodna konstrukcja gwarantuje wytrzymałość i dużą precyzyjność działania, nawet przy wykonaniu bardzo wielu cykli zamknięcia i otwarcia docisku. To powód, dla którego dociski stosuje się powszechnie w pracach takich jak spawalnictwo, obróbka materiałów czy nawet – zamykanie i doszczelnianie pokryw czy osłon. Szczególnym, a jednocześnie najpowszechniejszym zastosowaniem docisków jest oprzyrządowanie spawalnicze, w którym służą stabilnemu oraz precyzyjnemu pozycjonowaniu komponentów na czas montażu i spawania. 
 

Parametry docisków szybkomocujących

Oferta docisków szybkomocujących to szereg rozwiązań o różnych parametrach. Klienci Ehak24.pl mogą wybierać spośród docisków o różnym pozycjonowaniu, sposobie oraz sile mocowania, podanej w kilogramach. Udostępniamy również informacje o wymiarach poszczególnych docisków, istotne w przypadku niektórych zastosowań. W przypadku wątpliwości w zakresie właściwego doboru docisków, zespół Ehak24.pl służy doradztwem i pomocą techniczną w celu dopasowania produktu do istniejących potrzeb technologicznych.
 

Jakościowe wykonanie docisków szybkomocujących

Kluczowe w pracy z dociskami szybkomocującymi jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych cech ich wykonania. Przemyślane rozwiązania obejmują zarówno wysoką odporność narzędzia, jego długą trwałość, jak również ochronę obrabianego materiału. W tym celu w produkcji docisków powstają takie elementy, jak nakładki ochronne, które nawet przy okazji spawania czy przerabiania delikatnego produktu, nie powodują odkształceń czy zarysowań. Specjalne śruby pozwalają również regulować siłę docisku, dzięki czemu można dopasować ją do wykorzystywanych surowców.
 
Przygotowane zgodnie z zapotrzebowaniem odbiorców dociski można swobodnie przenosić ze sobą z miejsca w miejsce. To świetna pomoc zawsze wtedy, gdy pracownikowi przychodzi świadczyć usługi w różnych miejscach, często nieprzystosowanych odpowiednio do obróbki. W takim wypadku dociski stają się świetną pomocą przy pracy i gwarantują jakościowe wykonanie zleconych świadczeń mimo niełatwych warunków środowiskowych. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo różne rodzaje docisków szybkomocujących dopasowanych do różnego zakresu prac. Jeśli poszukują Państwo dedykowanych rozwiązań, nasi specjaliści wspólnie wypracują najlepsze i adekwatne do potrzeb produkty. 

 

0
Lista
0
Koszyk