e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Trawersy do wózków widłowych

W przypadku konieczności przetransportowania mniejszych ładunków pomiędzy halą i placem bądź różnymi stanowiskami pracy na terenie zakładu, idealnym rozwiązaniem może okazać się trawersa na widły. W połączeniu z wózkiem widłowym – najpowszechniejszym sprzętem w zakładach przemysłowych różnych branż – jest w stanie rozwiązać niejedno zagadnienie transportowe.  Zastosowanie trawers na widły Trawersy na wózek widłowy stosowane są najczęściej tam, gdzie powszechnie używa się wózków widłowych w transportowaniu ł...
Wyświetlane 20 z 14 wyników
Trawersy do wózków widłowych (14)

Trawersy do wózków widłowych

W przypadku konieczności przetransportowania mniejszych ładunków pomiędzy halą i placem bądź różnymi stanowiskami pracy na terenie zakładu, idealnym rozwiązaniem może okazać się trawersa na widły. W połączeniu z wózkiem widłowym – najpowszechniejszym sprzętem w zakładach przemysłowych różnych branż – jest w stanie rozwiązać niejedno zagadnienie transportowe. 

Zastosowanie trawers na widły

Trawersy na wózek widłowy stosowane są najczęściej tam, gdzie powszechnie używa się wózków widłowych w transportowaniu ładunków w procesach magazynowych, produkcyjnych czy załadunkowych.  Zaletą trawers na widły jest uniwersalność zastosowań oraz możliwość całkowicie bezpiecznego przemieszczenia ładunku w każde miejsce dostępne dla  pojazdu. Rozwiązania tego typu mają ograniczony gabaryt i udźwig, a także ograniczoną wysokość podnoszenia oraz konieczność zachowania wolnej drogi dojazdowej. Rozwiązanie to najlepiej sprawdza się w transporcie ładunków na niewielkie odległości tam, gdzie nie ma możliwości ani potrzeby stosowania dużych dźwignic. Wózki widłowe sprawdzają się również w transporcie między halą a placem zakładowym i praktycznie nie ma opcji, które mogłyby spełniać to zadanie z podobną funkcjonalnością. 
 

Trawersy na widły – konstrukcja i rodzaje

Dobrze wykonana i dobrana trawersa na widły jest w stanie znacząco podnieś wydajność wykonywanych prac transportowych Na rynku dostępnych jest wiele ich modeli – sklep E-hak24 oferuje pełną ich gamę, spełniającą potrzeby przemieszczania większości ładunków, które można podwiesić na hakach
Trawersy widłowe różnią się od trawers dźwignicowych praktycznie tylko jednym elementem – konstrukcyjnym przystosowaniem do zamocowania na urządzeniu wiodącym. W przypadku trawers dźwignicowych sprzęt przystosowany jest do zawieszenia na haku dźwignicy, a w trawersach widłowych – do zamocowania na widłach wózka. Trawersy widłowe zazwyczaj produkowane są z myślą o możliwości dostosowania do wszystkich typów wideł, są jednak wśród nich modele dedykowane, ściśle dostosowane do określonych modeli wideł i konkretnych zastosowań. 
Trawersy na widły to modele zarówno belkowe, jak i ramowe. Oferujemy trawersy regulowane oraz z hakami stałymi,  a także z różną ilością punktów podwieszenia ładunku.  Tak szeroki wybór rodzajów osprzętu pozwoli dokładnie dobrać trawersę do oczekiwanych zastosowań. Warto kierować się kilkoma czynnikami, które pomogą wybrać odpowiedni sprzęt i będą miały istotny wpływ na późniejsze użytkowanie sprzętu:
 • rodzaj i parametry przenoszonych ładunków,
 • rodzaj i wielkość wideł wózka,
 • tryb mocowania ładunku na trawersie,
 • częstotliwość wykonywanej pracy transportowej.
Jeśli ładunek nie posada punktów zaczepowych, warto rozważyć opcję zamówienia specjalistycznego uchwytu transportowego. Uchwyty na wózek widłowy w ofercie Ehak24.pl są zaprojektowane do konkretnych ładunków, znacznie ułatwiając ich pochwyt oraz odkładanie. 
 

Trawersy na widły – zasady używania

Należy bezwzględnie trzymać się kilku podstawowych zasad w posługiwaniu się trawersami na widły: 
 • nie przekraczać udźwigu trawersy na wózek widłowy, nawet jeśli udźwig wózka jest większy,
 • mocować trawersę na widłach wózka, by zapobiec jej zsunięciu się z wideł razem z ładunkiem, 
 • zachować szczególną uwagę, przechodząc w pobliżu obciążonego wózka z trawersą,
 • nie przechodzić pod ładunkiem zawieszonym na trawersie,
 • nie zostawiać wózka z podwieszonym ładunkiem bez nadzoru operatora,
 • nie ciągnąć po ziemi ładunku podwieszonego na trawersie,
 • zapobiegać bujaniu się ładunku podczas transportowania.
 

Przeglądy i konserwacja trawers na wózek widłowy

Trawersy na widły wymagają stałej kontroli stanu i możliwości pracy. Przed każdym użyciem sprzętu należy wykonywać kontrolę wzrokową, wykrywając wszelkiego typu uszkodzenia - pęknięcia, przerdzewienia czy zniekształcenia konstrukcji trawersy bądź łańcuchów czy haków, które są szczególnie narażone na uszkodzenia i wymagają wyjątkowej uwagi. 
Co 12 miesięcy trawersę na widły należy poddać przeglądowi – zajmują się tym firmy, które posiadają specjalistyczne uprawnienia. Zauważone usterki oznaczają natychmiastowe wycofanie trawersy z eksploatacji oraz konieczność przeprowadzenia naprawy. 
 

E-hak24.pl 

W ofercie sklepu E-hak24 stworzyliśmy szeroki asortyment trawers na widły. Pozwala którego bez problemu można dobrać sprzęt odpowiadający istniejącym potrzebom. Wszystkie nasze produkty wykonane są z wysokojakościowych materiałów oraz opatrzone wszystkimi koniecznymi certyfikatami.  Nasz wykwalifikowany zespół służy pomocą w dopasowywaniu urządzeń oraz doradza w zakresie jego eksploatacji. 
0
Lista
0
Koszyk