e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Rampy najazdowe

Konstrukcja ramp najazdowych została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo w trakcie wykonywania prac konserwacyjnych, naprawczych i diagnostycznych. W asortymencie sklepu e-hak24.pl oferujemy solidne i wytrzymałe rampy najazdowe wykonane z wysokogatunkowej stali. Duża nośność, przy stosunkowo niskiej masie własnej, zapewnia uniwersalne zastosowanie i łatwe przenoszenie ramp najazdowych. Rampy najazdowe samochodowe W tej kategorii oferujemy rampy najazdowe do samochodu zapewniające komfortową i przede wszystkim bezpieczną pracę pod podwoziem pojazdu. Rampy...
Wyświetlane 20 z 2 wyników
Rampy najazdowe (2)

Rampy najazdowe

Konstrukcja ramp najazdowych została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo w trakcie wykonywania prac konserwacyjnych, naprawczych i diagnostycznych. W asortymencie sklepu e-hak24.pl oferujemy solidne i wytrzymałe rampy najazdowe wykonane z wysokogatunkowej stali. Duża nośność, przy stosunkowo niskiej masie własnej, zapewnia uniwersalne zastosowanie i łatwe przenoszenie ramp najazdowych.

Rampy najazdowe samochodowe

W tej kategorii oferujemy rampy najazdowe do samochodu zapewniające komfortową i przede wszystkim bezpieczną pracę pod podwoziem pojazdu. Rampy doskonale sprawdzają się w trakcie diagnostyki np. elementów zawieszenia, układu hamulcowego, wydechowego, paliwowego i innych wymagających inspekcji auta od strony podwozia. Ponadto rampa najazdowa samochodowa jest wykorzystywana w trakcie demontażu zużytych lub uszkodzonych części i montażu nowych części eksploatacyjnych.

W asortymencie sklepu e-hak24.pl są dostępne rampy najazdowe oferowane w zestawach składających się z dwóch sztuk. Masa własna jednej rampy najazdowej wynosi zaledwie 5,2 kg. W praktyce oznacza to mobilność i łatwość przenoszenia oraz przewożenia ramp. Z kolei udźwig na parę to aż 2 t, co gwarantuje uniwersalne zastosowanie i wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie prac pod autem.

Rampy najazdowe – dodatkowe informacje

Oferujemy rampy najazdowe o wymiarach 850 mm x 325 mm x 275 mm. To uniwersalne wymiary umożliwiające bezpieczne najechanie praktycznie każdym samochodem osobowym. Na końcu każdej rampy najazdowej znajduje się specjalne ograniczenie, które zapobiega zjechaniu auta z rampy. Dodatkowo konstrukcja przypominająca drabinę zapewnia bezpieczne najechanie na rampę.

W jaki sposób bezpiecznie wjechać na rampę najazdową?

Wjeżdżając na rampę najazdową warto poprosić osobę dorosłą o pomoc. Aby bezpiecznie wjechać na rampę, przy pomocy osoby odpowiadającej za kontrolowanie odległości auta od zabezpieczenia, należy opuścić szybę od strony kierowcy (dla lepszego słyszenia wskazówek). Następnie trzeba wrzucić pierwszy bieg (lub wsteczny) i powoli rozpocząć najazd. Każdy kolejny etap najazdu będzie odczuwalny na kierownicy, podobnie jak przejeżdżanie przez ogranicznik prędkości (tak zwanego leżącego policjanta). Przez cały najazd należy trzymać obie ręce na kierownicy. Osoba asekurująca powinna wskazać moment zbliżania się do ogranicznika. Po dotknięciu oponami zabezpieczenia warto wrzucić pierwszy bieg i zaciągnąć hamulec ręczny (o ile nie koliduje to z zaplanowanymi pracami). 

W przypadku samodzielnego (bez osoby pomagającej) wjeżdżania na rampę należy prosto trzymać kierownicę i powoli wjeżdżać na najazd. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości lub czujemy, że auto nawet delikatnie skręca, należy wrzucić na luz i zacisnąć hamulec ręczny. Następnie ostrożnie wysiąść z auta i sprawdzić czy wszystkie koła znajdują się na środku rampy. Jeżeli najazd jest wykonywany prawidłowo, należy ostrożnie wsiąść do pojazdu, wrzucić pierwszy bieg (lub wsteczny) i powoli kontynuować najazd. Zbliżając się do zabezpieczenia trzeba dodatkowo zwolnić i wyczekiwać delikatnego oporu, który nastąpi w momencie, gdy opony dotkną zabezpieczenia.

Dlaczego warto wybrać sklep e-haki24.pl?

W razie pytań dotyczących ramp najazdowych, zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami za pośrednictwem formularza kontaktowego, telefoniczne lub poprzez wysłanie wiadomości e-mail. Doświadczeni doradcy z chęcią wytłumaczą w jaki sposób bezpiecznie użytkować rampy najazdowe i pomogą w wyborze odpowiedniego modelu, dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkowników.

0
Lista
0
Koszyk