e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Zawiesia linowe 3-cięgnowe

Zawiesia linowe 3-cięgnowe To jeden z rodzajów zawiesi cięgnowych z lin stalowych. Wykorzystywane są w czynnościach transportowych w podnoszeniu i przemieszczaniu ładunków wymagających podczepienia w trzech punktach.    Zastosowanie zawiesi linowych 3-cięgnowych Zawiesia linowe trzycięgnowe, p...
Wyświetlane 20 z 6 wyników
Zawiesia linowe 3-cięgnowe (6)

Zawiesia linowe 3-cięgnowe

Zawiesia linowe 3-cięgnowe

To jeden z rodzajów zawiesi cięgnowych z lin stalowych. Wykorzystywane są w czynnościach transportowych w podnoszeniu i przemieszczaniu ładunków wymagających podczepienia w trzech punktach. 
 

Zastosowanie zawiesi linowych 3-cięgnowych

Zawiesia linowe trzycięgnowe, podobnie zresztą jak zawiesia łańcuchowe trzycięgnowe, są rodzajem zawiesi stosunkowo rzadko używanym w procesach transportowych. Wykorzystywane są głównie do chwytania i podnoszenia kręgów betonowych i stalowych, które wymagają podpięcia na specjalistycznych uchwytach do kręgów w trzech miejscach. Są również stosowane w innych okolicznościach, jednak zdecydowanie częściej wybierane są bardziej uniwersalne zawiesia linowe dwucięgnowe oraz zawiesia linowe czterocięgnowe
 

Budowa i zalety zawiesi linowych 3-cięgnowych

Zawiesia linowe 3-cięgnowe produkowane są z ocynkowanych lin stalowych z rdzeniem włókiennym, zaciskanych z użyciem tulejek aluminiowych. Składają się z trzech odcinków liny (cięgien), połączonych ogniwem zbiorczym, przystosowanym do zawieszenia zawiesia na haku dźwignicy. Każde z cięgien zakończone jest elementem chwytnym, którego rodzaj uzależniony jest od zapotrzebowania transportowego. W ofercie Ehak24 proponujemy:
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone hakami,
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone hakami bezpiecznymi,
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone hakami kontenerowymi, 
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone hakami obrotowymi, 
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone szaklami,
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone pętlami.
Dzięki swojej budowie zawiesia linowe 3-cięgnowe charakteryzują się cechami, które decydują o ich wyborze w procesach transportowych. Przede wszystkim – są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki zewnętrzne. Są lżejsze od zawiesi łańcuchowych 3-cięgnowych o analogicznym dopuszczalnym obciążeniu roboczym, a także – znacznie tańsze. Wymagają jednak więcej miejsca do magazynowania oraz są bardziej podatne na uszkodzenia, szczególnie w transporcie ładunków o ostrych krawędziach.
 

Przeglądy zawiesi linowych 3-cięgnowych

Zawiesia linowe 3-cięgnowe, podobnie jak wszystkie inne typy zawiesi, wymagają regularnych przeglądów. Ich stan powinien być kontrolowany w trzech trybach:
  • przed pierwszym zastosowaniem, 
  • przed każdym zastosowaniem w ramach przeglądu bieżącego, 
  • co 12 miesięcy w ramach przeglądu rocznego. 
Podczas przeglądów bieżących zawiesi linowych 3-cięgnowych należy sprawdzać ich stan pod kątem przetarć, zerwanych nici liny czy przerdzewień. Podstawą do wycofania zawiesia linowego trzycięgnowego z eksploatacji są również wszelkie zniekształcenia elementów zakończeniowych – haków albo szakli. Co 12 miesięcy zawiesia linowe powinny być poddawane specjalistycznemu przeglądowi przez osoby przeszkolone w tym kierunku. Rezultaty każdego badania rocznego muszą być notowane w dzienniku konserwacji, a data następnego badanie – umieszczana na tabliczce dołączonej do zawiesia.
 

Ehak24

Sklep Ehak24 oferuje różne rodzaje zawiesi 3-cięgnowych – zawiesia linowe, zawiesia łańcuchowe oraz zawiesia pasowe. Proponujemy również szereg usług z zakresu przeglądów oraz napraw zawiesi linowych i łańcuchowych. Nasi eksperci służą wsparciem technicznym podczas właściwego doboru produktów oraz w trakcie ich późniejszej eksploatacji. 
0
Lista
0
Koszyk