+48 519 367 121
Kontakt
Platforma sprzedażowa Ehak24.pl
ul.Jerzmanowska 8f
54-530 Wrocław

SPRZEDAŻ I OBSŁUGA KLIENTA:
+48 71 349 35 02
+48 519 367 121
sklep@hak.com.pl

Serwis:
Formularz zamówienia
serwis.utb@hak.com.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek -piątek
7.00 - 16.00
trawersa belkowa trawersa belkowa trawersa belkowa trawersa belkowa trawersa belkowa trawersa belkowa

Żurawie warsztatowe

Limit wyświetleń
Sortuj:

Żurawie warsztatowe to podstawowe urządzenia z wyposażenia stanowisk pracy w zakładach przemysłowych. Urządzenia te można podzielić na dwie główne grupy tj. żurawie stacjonarne (słupowe i przyścienne) oraz przejezdne. Wszystkie z nich spełniają tę samą funkcję, służąc do przemieszczania ładunków w obrębie obszaru o średnicy określonej długością wysięgu oraz stopniem obrotu żurawia. Czynnikami warunkującymi wybór odpowiedniego żurawia jest miejsce, w którym ma być używane dane urządzenie oraz ciężar przenoszonych towarów. Do obsługi lżejszych obciążeń używa się żurawi przyściennych i przejezdnych (do ok. 2 000 kg), natomiast do cięższych ładunków preferowane są żurawie słupowe.
Żurawie warsztatowe stanowią wyposażenie stanowiska pracy - w dużych zakładach przemysłowych najczęściej są to żurawie stacjonarne wyposażone we wciągnik. Największe możliwości pod względem udźwigu oraz obszaru działania dają żurawie słupowe, w ograniczonej przestrzeni częściej jednak stosuje żurawie przyścienne. W przypadku braku miejsca, zbyt niskiej hali warsztatowej lub ścian niedostosowanych do montażu wymienionych żurawi, jest możliwość korzystania z żurawi przejezdnych. Ten typ żurawi warsztatowych można przemieszczać z miejsca na miejsce, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.
Szeroka gama oferowanych modeli pozwala na dobranie najodpowiedniejszego urządzenia dopasowanego do zakładu przemysłowego lub warsztatu. W przypadku konieczności montażu żurawi niestandardowych, wykonujemy urządzenia pod indywidualne zamówienia.

Polski Techniczny Sklep Internetowy