e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Wciągarki bramowe stalowe standardowe

Wciągarki bramowe Wciągarki bramowe to popularne urządzenia dźwignicowe, funkcjonujące również pod nazwami: bramka warsztatowa, suwnica mobilna, lekka suwnica bramowa, suwnica portalowa. Stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest miejscowe skorzystanie z urządzenia podnoszącego o dużej mobilności.    Zastosowanie Wciągarka bramowa swoją budową przypomina suwnicę...
Wyświetlane 20 z 7 wyników
Wciągarki bramowe stalowe standardowe (7)
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Wciągarki bramowe stalowe standardowe

Wciągarki bramowe

Wciągarki bramowe to popularne urządzenia dźwignicowe, funkcjonujące również pod nazwami: bramka warsztatowa, suwnica mobilna, lekka suwnica bramowa, suwnica portalowa. Stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest miejscowe skorzystanie z urządzenia podnoszącego o dużej mobilności. 
 

Zastosowanie

Wciągarka bramowa swoją budową przypomina suwnicę bramową. Poza mniejszymi gabarytami wysokości oraz rozpiętości różni te urządzenia ważna cecha funkcjonalna. Suwnica bramowa, poruszając się po torowisku, może przemieszczać się z podwieszonym ładunkiem, natomiast wciągarka bramowa jest urządzeniem pracującym wyłącznie stacjonarnie. Mobilne wersje wciągarek bramowych pozwalają przemieszczać urządzenie pomiędzy stanowiskami pracy, ale wyłącznie w trybie nieobciążonym. Przewagą wciągarki bramowej nad suwnicą bramową jest z kolei możliwość ustawienia urządzenia w dowolnym miejscu hali bądź przemieszczenie jej na stanowisko pracy o innej lokalizacji. 
Funkcjonalność wciągarek bramowych stalowych czyni je urządzeniami sprawdzającymi się w obsłudze pojedynczych stanowisk pracy w mniejszych i większych zakładach różnego typu, w magazynach, w warsztatach samochodowych czy kamieniarskich, a także – w pracach wykonywanych w różnych miejscach, np. pracach drogowych czy hydraulicznych. Wciągarki bramowe stosuje się do miejscowego unoszenia ciężarów o masie do ok. 5 ton z możliwością przemieszczenia wzdłuż belki jezdnej.
 

Wciągarki bramowe – konstrukcja

Konstrukcja wciągarki bramowej bazuje na konstrukcji suwnicy bramowej. Składa się z dwóch podpór bocznych oraz belki jezdnej, na której z zastosowaniem wózka jezdnego zamocowany jest wciągnik, najczęściej łańcuchowy ręczny lub elektryczny. Podpory standardowej wciągarki bramowej stalowej nie są wyposażone w możliwość regulacji wysokości. Belka nośna wykonana jest z profilu dwuteowego, a na jej końcach znajdują się płyty przyłączeniowe, służące do zmontowania z podporami. Belka jezdna wyposażona jest w odboje ograniczające tor jazdy wózka wciągnika. Podpory boczne (kolumny nośne) wciągarki bramowej wyposażone są w zestawy kołowe, umożliwiające przemieszczanie nieobciążonego urządzenia. 
Wciągarki bramowe standardowe to najprostsze urządzenia tego typu. W naszym asortymencie posiadamy również ich bardziej zaawansowane techniczne wersje – wciągarki bramowe z regulacją wysokości wypiętrzane z zastosowaniem wózka podnośnikowego oraz wciągarki bramowe z regulacją wysokości wyposażone we wciągniki łańcuchowe do wypiętrzania. Oferujemy również lekkie wciągarki bramowe wykonane z aluminium, sprawdzające się szczególnie w pracach wymagających częstego demontażu i transportu urządzenia na miejsce pracy. 
 

Wciągarki bramowe – dobór

Wybór wciągarki bramowej powinien zostać poprzedzony rozpatrzeniem istniejących potrzeb transportowych. Pytania, jakie należy sobie zadać, to przede wszystkim:
  • jaki jest ciężar ładunków podnoszonych z zastosowaniem wciągarki bramowej?
  • czy istnieje potrzeba zmiany miejsca stosowania wciągarki bramowej?
  • czy istnieje potrzeba zmiany wysokości wciągarki bramowej?
  • czy istnieje potrzeba częstego demontowania i przewożenia wciągarki bramowej?
Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam wybrać takie opcje wciągarek bramowych jak udźwig urządzenia, jego wersja mobilna bądź stacjonarna, możliwość regulacji wysokości, a także materiał, z jakiego jest wykonana. Wciągarki bramowe stalowe standardowe to najbardziej podstawowa wersja tego sprzętu, oferująca jednak wszystkie oczekiwane od niego funkcjonalności. 
 

Wciągarki bramowe – UDT

Wciągarki bramowe standardowe w części przypadków nie podlegają kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. Wyjątkiem są wciągarki bramowe, w których zastosowano wciągniki elektryczne trójfazowe o udźwigu powyżej 1 tony oraz wciągniki ręczne o udźwigu powyżej 2 ton. Tego typu wciągarki muszą zostać zgłoszone i odebrane (dopuszczone do eksploatacji) przez UDT. Wszystkie pozostałe urządzenia objęte są dozorem uproszczonym, jednak powinny być obsługiwane i konserwowane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Uprawnienia nie są z kolei wymagane w przypadku wciągarek bramowych z napędem ręcznym. 
 

Ehak24.pl

Zespół Ehak24.pl oferuje wsparcie techniczne w trakcie doboru wciągarki bramowej stalowej, a także podczas jej eksploatacji. Przygotowujemy urządzenia do odbioru przez UDT, zapewniamy również pomoc pogwarancyjną. Wszystkie nasze urządzenia powstają z materiałów najwyższej jakości i zostały przetestowane przez naszych specjalistów. 
0
Lista
0
Koszyk