e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Podnośniki hydrauliczne "ŻABA"

Podnośniki typu żaba Na rynku istnieje szeroka gama różnych podnośników do podnoszenia ładunków o różnej masie i na różne wysokości. Do mniejszych udźwigów (do kilku ton) idealnym rozwiązaniem okazują się podnośniki hydrauliczne tzw. „żaby”. Ich kompaktowa i ergonomiczna konstrukcja znajduje zastosowanie przede wszystkim w branży samochodowej (usługowej), a konkretnie w warsztatach samochodowych. Element styku podnośnika jest większy niż w standardowym podnośniku co ułatwia odpowiedni montaż i podnoszenia ładunku (tu – auta). Podnośnik żaba w obecn...

Podnośniki hydrauliczne "ŻABA"

Podnośniki typu żaba

Na rynku istnieje szeroka gama różnych podnośników do podnoszenia ładunków o różnej masie i na różne wysokości. Do mniejszych udźwigów (do kilku ton) idealnym rozwiązaniem okazują się podnośniki hydrauliczne tzw. „żaby”. Ich kompaktowa i ergonomiczna konstrukcja znajduje zastosowanie przede wszystkim w branży samochodowej (usługowej), a konkretnie w warsztatach samochodowych. Element styku podnośnika jest większy niż w standardowym podnośniku co ułatwia odpowiedni montaż i podnoszenia ładunku (tu – auta). Podnośnik żaba w obecnych czasach to niezbędny element wyposażenia warsztatu samochodowego, dzięki niem można np. zmienić komplet opon na każdej płaskiej utwardzonej powierzchni, bez konieczności wjeżdżania na duży podnośnik kolumnowy. 
 

Do jakich prac podnośniki typu żaba? 

Podnośnik hydrauliczny żaba używany jest głównie w warsztatach samochodowych. Najczęściej można go wykorzystać podczas takich prac jak np.:
podnoszenie wszelkiego rodzaju ciężkich urządzeń, sprzętów i maszyn, 
  • prace obsługowe, 
  • prace naprawcze,
  • prace konserwacyjne, 
  • diagnostyka.
 

Jakie podnośniki hydrauliczne samochodowe typu żaba?

Podnośniki typu żaba różnią się od siebie głównie udźwigiem, zakresem roboczym oraz uchwytem roboczym. Najmniejsze modele zaczynają się od udźwigów 1,35 t, a mocniejsze urządzenia jak np. podnośnik hydrauliczny "ŻABA" 22,0t, posiadają udźwig sięgający nawet 22 tony! Podnośnik hydrauliczny do samochodu tego typu najczęściej posiada zakres roboczy mieszczący się w przedziale od ok. 80 do ok. 500-600 mm. Kolejnym aspektem ważnym podczas użytkowania, jest rodzaj uchwytu. W ofercie E-hak24.pl dostępne są 2 rodzaje uchwytów: poziome oraz pionowe – zamontowane na końcu uchwytu do podnoszenia lub opuszczania podnośnika. 
 

Rodzaje podnośników hydraulicznych na kółkach – żaby

Podnośnik hydrauliczny żaba jest oferowany w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb użytkownika. Najpopularniejsze modele to zdecydowanie takie z 2 kółkami stałymi i 2 obrotowymi, ale na tym się nie kończy. Podnośnik żaba może mieć następujące systemy jezdne:
  • dwa kółka stałe i dwa skrętne, 
  • dwa kółka stałe, dwa skrętne oraz jedno dodatkowe ukryte pośrodku urządzenia w celu ułatwienia manewrowania. 
 

Podnośniki hydrauliczne niskoprofilowe

Aby maksymalnie dopasować urządzenia do potrzeb użytkowników, producenci zaprojektowali specjalne rodzaje podnośników typu żaba. Ich budowa ma charakter niskoprofilowy, co pozwala obsłużyć ładunki (np. samochody) z niewielką przestrzenią w miejscu, w którym powinien znaleźć się element podnoszący. Najniższe dostępne urządzenia mogą podnieść ładunek, którego odległość od utwardzonego gruntu wynosi zaledwie 76mm! Podnośnik niskoprofilowy żaba przez niską wysokość urządzenia ma szerszą podstawę, tak aby wszystkie parametry konstrukcyjne zostały zachowane, podnośnik był stabilny, a udźwig nie uległ zmianie.  
 

Zalety podnośników hydraulicznych typu żaba

Urządzenia tego typu zaprojektowane zostały z myślą o najdrobniejszych detalach i funkcjach ułatwiających użytkowanie. Ich konstrukcja to najczęściej stal/wytrzymałe żeliwo, często spotykana jest również funkcja szybkiego podnoszenia/opuszczania. Kolejnym atutem niektórych podnośników żaba jest dodatkowy schowek na narzędzia (np. klucze do odkręcania kół) oraz w zależności od modeli - możliwość sterowania hydraulicznego, pneumatycznego lub ręcznego. 
 

Jaki podnośnik typu żaba wybrać?

Wiedząc w jakich warunkach będzie pracował podnośnik żaba i jakie udźwigi będzie docelowo podnosił można bez problemu wybrać odpowiednie urządzenie. Najpopularniejszym modelem jest podnośnik żaba 4t ponieważ w większości przypadków właśnie takie urządzenie obsłuży wszystkie auta samochodowe, do obsługi których najczęściej jest kupowany. Przy zakupie urządzenia warto zwrócić również uwagę na okres gwarancji i producenta. Produkty oferowane w E-hak24 najczęściej sprowadzamy od Polskich Producentów, znacznie ułatwia to transport oraz wymianę urządzenia w przypadku znalezienia wady fabrycznej lub mechanicznego uszkodzenia podnośnika podczas użytkowania.
 
0
Lista
0
Koszyk