e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Zawiesia i akcesoria

‏‏‎Akcesoria do zawiesi  Zawiesia są ważnym osprzętem współpracującym z urządzeniami dźwignicowymi. Bez nich przenoszenie większości ładunków byłoby po prostu niemożliwe. Od ich jakości i wytrzymałości zależy bezpieczeństwo prac przeładunkowych i transportowych. W zależności od typu ładunków wykorzystuje się zawiesia dźwigowe różniące się od siebie konstrukcją, materiałem i wielkością. W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo wyłącznie certyfikowane zawiesia transportowe, zgodne z europejskimi normami. Ponadto, wysoki współczynnik bezpieczeństwa zapewnia wszechstr...
Wyświetlane 20 z 236 wyników
Zawiesia i akcesoria (236)

Zawiesia i akcesoria

‏‏‎Akcesoria do zawiesi 

Zawiesia są ważnym osprzętem współpracującym z urządzeniami dźwignicowymi. Bez nich przenoszenie większości ładunków byłoby po prostu niemożliwe. Od ich jakości i wytrzymałości zależy bezpieczeństwo prac przeładunkowych i transportowych. W zależności od typu ładunków wykorzystuje się zawiesia dźwigowe różniące się od siebie konstrukcją, materiałem i wielkością. W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo wyłącznie certyfikowane zawiesia transportowe, zgodne z europejskimi normami. Ponadto, wysoki współczynnik bezpieczeństwa zapewnia wszechstronne wykorzystanie zawiesi.
 

Lekkie i wytrzymałe zawiesia pasowe

Zawiesia pasowe są wykonane z niezwykle wytrzymałych materiałów syntetycznych zgodnych z normami europejskimi, odpornych nie tylko na wodę, ale również oleje, benzynę, a nawet kwasy. Ich najważniejszą zaletą jest niska waga i elastyczność. Można je z powodzeniem wykorzystywać w bardzo szerokim przedziale temperatur, wynoszącym od -40℃ do +100℃. Dopuszczalne obciążenie robocze zawiesi pasowych dostępnych w naszym sklepie zawiera się w zakresie od 1 do nawet 20 ton. Oferujemy zawiesia poliestrowe zakończone pętlami typu ZPU oraz modele z ogniwami pochodnymi. Ponadto, dostępne są wersje z obwodem zamkniętym oraz 4-cięgnowe z hakami. Proponujemy także akcesoria do zawiesi pasowych w postaci wytrzymałych osłon chroniących przed zbyt szybkim zużyciem i uszkodzeniami mechanicznymi. Specyficznym typem zawiesi materiałowych są zawiesia chustowe, wykorzystywane głównie do przenoszenia ładunków podatnych na uszkodzenia powierzchni.
 

Zalety i wykorzystanie zawiesi pasowych

Zawiesia pasowe są przeznaczone m.in. do podnoszenia, opuszczanie oraz transportowanie delikatnych ładunków. Nie powodują żadnych uszkodzeń w miejscu bezpośredniego styku. Dodatkowo, ich zastosowanie obejmuje ładunki, które nie mają punktów umożliwiających zaczepienie haku. Zawiesia pasowe wyróżniają się najlepszym stosunkiem masy własnej do DOR i współczynnika wytrzymałości. W praktyce oznacza to komfortowe użytkowanie, zwłaszcza w sytuacjach, w których trzeba często transportować delikatne ładunki bez zaczepów. Należy podkreślić, że dopuszczalne obciążenie robocze musi być odpowiednio pomniejszone o współczynnik adekwatny do konkretnego typu ładunku. Ta zasada dotyczy zarówno ostrych krawędzi, jak i kąta rozwarcia.
 

Solidne zawiesia łańcuchowe 

W naszym asortymencie znajdą Państwo zawiesia jedno-, dwu-, trzy- oraz czterocięgnowe klasy 8. Każde z nich można indywidualnie dopasować do konkretnych zastosowań, w zakresie dopuszczalnego obciążenia roboczego i długości. Wszystkie zawiesia łańcuchowe charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatury. Gwarantują ponadto dużą wytrzymałość. W naszym asortymencie znajdą Państwo także zawiesia łańcuchowe klasy 10, charakteryzujące się zwiększonym o 25% udźwigiem w stosunku do klasy 8. Zawiesia tego typu są przeznaczone do ciężkich prac przemysłowych. Dopuszczalne obciążenie robocze wybranych modeli przekracza 21 ton.
 

Niezawodne zawiesia łańcuchowe

Zawiesia łańcuchowe należą do standardowego wyposażenia pomocniczego w trakcie prac związanych z przenoszeniem i transportem ciężkich ładunków. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo zawiesia jedno-, dwu-, trzy- i czterocięgnowe. Proponujemy wersje z różnymi zakończeniami, takimi jak kausze, pętle, haki obrotowe, haki bezpieczne, szekle i haki kontenerowe. Długość zawiesia, a także dopuszczalne obciążenie robocze można indywidualnie dostosować do konkretnych zastosowań. Oferujemy również liny stalowe ogólnego przeznaczenia o różnej średnicy, a co za tym idzie, różnej minimalnej sile zrywającej.
 

Szeroki wybór akcesoriów zawiesi

Najczęściej wykorzystywanym akcesorium zawiesi jest hak. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie, najpopularniejsze wersje haków, zarówno w klasie 8, jak i 10. Są to m.in. haki obrotowe, haki bezpieczne (również wersje z uchem), modele skracające, kontenerowe i haki przeznaczone do zawiesi pasowych. Najczęściej wykorzystywane akcesoria do lin stalowych to haki obrotowe, ponieważ ich konstrukcja zapobiega niebezpiecznemu skręcaniu liny. Z kolei zastosowanie haków skręcanych ogranicza się tylko do zawiesi łańcuchowych. Wynika to m.in. z ich budowy. Wspomniane haki kontenerowe są zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie pasowały do bocznych zaczepów kontenerów. Z tego powodu akcesoria do zawiesi łańcuchowych tego typu są używane w przemyśle stoczniowym, a także w portach, magazynach przeładunkowych i fabrykach.
 
Oprócz haków, mamy w asortymencie także ogromny wybór szekli o różnych kształtach, podłużnych i okrągłych typu A i C, w tym szekle przypominające literę U (modele podłużne) i literę Ω (szekle okrągłe). Szekle to niezwykle wytrzymałe stalowe klamry, które dzięki swojej konstrukcji, tworzą zamknięty obwód. Swobodne otwierania i zamykania obwodu, w zależności od konkretnej szekli, jest możliwe dzięki sprężynowej zapadce, śrubie lub przy wykorzystaniu specjalnego sworznia. Zastosowanie stalowych szekli jest bardzo szerokie. Wykorzystuje się je m.in. do solidnego połączenia lin bądź łańcuchów z elementami zaczepowymi transportowanego ładunku.
 

Co jeszcze można znaleźć w naszej ofercie?

Na szczególną uwagę zasługują również zawiesia wężowe, zawiesia linowe oraz ogniwa do zawiesi. Asortyment naszego sklepu obejmuje akcesoria do zawiesi w wersji rozbieralnej i nierozbieralnej. Te pierwsze są wykorzystywane m.in. do solidnego połączenia zawiesi łańcuchowych lub linowych. Z kolei stalowe pierścienie w wariancie nierozbieralnym pozwalają na otwarcie obwodu. W praktyce oznacza to możliwość łączenia łańcucha m.in. z ogniwem zbiorczym lub innymi akcesoriami.
 
Akcesoria zawiesi w postaci śrub rzymskich są wyposażone w dwa pręty, które zostały nagwintowane w przeciwnych kierunkach. Taka konstrukcja umożliwia naciąganie nie tylko lin, ale również, sznurów i przewodów. Śruby rzymskie są wykorzystywane m.in. w budownictwie, rolnictwie i ogrodnictwie. Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko wielkością i parametrami, ale także typem zakończenia. W ofercie naszego sklepu można znaleźć śruby rzymskie zakończone szeklą, hakiem i końcówką typu oko.
 
Proponujemy ponadto szeroki wybór punktów mocujących, które znajdują zastosowanie zarówno podczas kotwiczenia, jak i transportu różnego rodzaju ładunków. Pozostałe akcesoria do zawiesi dostępne w asortymencie sklepu to przede wszystkim nakrętki napinające i akcesoria do lin. W tej grupie można znaleźć m.in. kausze, tuleje aluminiowe, zaciski do lin, nakrętki z uchem (śruby z uchem) i wiele innych. Wszystkie produkty mają niezbędne certyfikaty i są w pełni bezpieczne w użytkowaniu.
0
Lista
0
Koszyk