e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe

Zawiesia łańcuchowe trzycięgnowe To osprzęt dźwignicowy o dużej popularności w pracach przemysłowych czy magazynowych. Sprawdzają się w pracach, w których ładunek nie może być przenoszony bezpośrednio z zastosowaniem dźwignicy, lecz trzeba zastosować elementy przejściowe w formie trzech cięgien o określonej długości, zakończonych odpowiednim elementem pochwytowym.    Rodzaje i konstrukcja zawiesi łańcuchowych 3-cięgnowych Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe zawdzięczają swoją wytrzymałość stali, z jakiej są wykonane. Wyróżni...

Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe

Zawiesia łańcuchowe trzycięgnowe

To osprzęt dźwignicowy o dużej popularności w pracach przemysłowych czy magazynowych. Sprawdzają się w pracach, w których ładunek nie może być przenoszony bezpośrednio z zastosowaniem dźwignicy, lecz trzeba zastosować elementy przejściowe w formie trzech cięgien o określonej długości, zakończonych odpowiednim elementem pochwytowym. 
 

Rodzaje i konstrukcja zawiesi łańcuchowych 3-cięgnowych

Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe zawdzięczają swoją wytrzymałość stali, z jakiej są wykonane. Wyróżniamy wśród nich różne typy, dzieląc je na podstawie klasy materiału oraz haków czy ogniw, jakimi zakończone są trzy cięgna, w górnej części połączone ogniwem zbiorczym, mocowanym na haku dźwignicy. Zawiesia łańcuchowe trzycięgnowe można również nabyć w wersji z hakiem skracającym – to element, który pozwala wyregulować długość wszystkich bądź pojedynczego cięgna do długości pożądanej w danej sytuacji. Proponujemy m.in. zawiesia zakończone hakiem kontenerowym. Modele tego typu występują w dwóch wersjach. Pierwsza umożliwia zmianę długości zawiesia, natomiast w przypadku drugiej, długość całkowita nie podlega modyfikacjom. Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe z hakiem kontenerowym są wykorzystywane do podnoszenia, opuszczania i transportu kontenerów. Znajdują zastosowanie w przemyśle stoczniowym, fabrykach, magazynach i innych miejscach, w których zachodzi konieczność rozładunku lub załadunku kontenerów. Z kolei modele wyposażone w hak bezpieczeństwa są przeznaczone do pracy z ładunkami, co do których istnieje podejrzenie samoczynnego wypięcia. Specjalna konstrukcja gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa ładunku, nawet w przypadku kołysania.
 

Wytrzymałe i niezawodne zawiesia łańcuchowe 3 cięgnowe

Do produkcji zawiesi z trzema cięgnami wykorzystano wyłącznie wysokogatunkową stal klasy 8. W praktyce oznacza to podwyższoną odporność nie tylko na przetarcia, ale również przecięcia, upadki i inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, zawiesia wyróżniają się dobrą pracą zarówno na ostrych krawędziach, jak i łukach podnoszonego lub transportowanego ładunku. Należy jednak zaznaczyć, że w takich sytuacjach trzeba odpowiednio zmniejszyć DOR. Konstrukcja zawiesi łańcuchowych 3-cięgnowe została zaprojektowana z myślą o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Wszystkie modele są w pełni zgodne z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE i normą europejską PN-EN 818-4. Kolejną zaletą zawiesi jest wysoki współczynnik bezpieczeństwa (obciążenia zrywającego) wynoszący 4:1. Takie połączenie sprawia, że nawet w przypadku intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach, zachowują pierwotne parametry przez długi okres.
 

Zawiesie łańcuchowe 3 cięgnowe - kluczowe zalety

Zawiesia wyróżniają się niewielkim ciężarem własnym i jednocześnie wysokim dopuszczalnym obciążeniem roboczym (DOR). W codziennym użytkowaniu oznacza to wysoki komfort pracy, zwłaszcza w sytuacjach, w których zachodzi konieczność częstego przepinania zawiesia pomiędzy ładunkami. Kolejną zaletą jest szeroki zakres temperatury roboczej, umożliwiający bezpieczne wykorzystanie zawiesi w praktycznie każdych warunkach. Konstrukcja wszystkich połączeń pozwala na ich demontaż, dzięki czemu wykonywanie czynności serwisowych, a także ewentualne wymiany zużytych lub uszkodzonych elementów nie stanowią żadnego problemu. Dodatkowo, okucia zawiesi są pomalowane przy wykorzystaniu metody proszkowej. Zastosowanie specjalnych farb zapewnia wysoki stopień ochrony przed ścieraniem i korozją. Takie zabezpieczenie sprawia, że mogą być bezpiecznie wykorzystywane w trudnych warunkach i wilgotnych miejscach. 
 

Zasady używania zawiesi łańcuchowych trzycięgnowych

Podstawową zasadą bezpiecznego stosowania zawiesi łańcuchowych 3-cięgnowych jest znajomość ich DOR oraz ciężaru ładunku – DOR zawiesia nie można nigdy przekraczać. Dopuszczalne obciążenie zawiesi łańcuchowych 3-cięgnowych zależy od tego, jaki kształt ma przenoszony ładunek oraz w jaki sposób podwieszamy go na cięgnach zawiesia. DOR konkretnego zawiesia 3-cięgnowego odczytujemy posługując się danymi dostarczonymi razem z zawiesiem, zwracając uwagę szczególnie na kąt rozwarcia, jaki powstaje podczas pracy pomiędzy poszczególnymi cięgnami. Jeśli stosujemy zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe w warunkach o wysokiej temperaturze, powinniśmy zredukować ich DOR wg odpowiedniego współczynnika. Trzeba pamiętać również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – nie przechodzić pod ładunkiem, nie szarpać go i nie wprawiać w ruch kołyszący. 
 

Zawiesia łańcuchowe do kręgów betonowych

Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe nie są zbyt często stosowane w przemyśle – jeśli chodzi o ładunki standardowe, najczęściej używa się ich do transportu kręgów. Kręgi betonowe lub stalowe wymagają pochwycenia w przynajmniej trzech miejscach z zastosowaniem odpowiednich uchwytów, które najczęściej mocowane są właśnie na zawiesiach trzycięgnowych. Kręgi wykonane z betonu są stosunkowo kruche, dlatego w trakcie podnoszenia, opuszczania i transportu należy zachować szczególną ostrożność. Zawiesie łańcuchowe 3 cięgnowe zapewnia wysoką stabilność okrągłych ładunków, dzięki czemu ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji jest ograniczone. Zawiesia łańcuchowe do kręgów betonowych mogą być stosowane również w trudnych warunkach pogodowych oraz w środowiskach agresywnych chemicznie. 
 

Ehak24.pl

Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe to stała pozycja w ofercie naszego sklepu – można zakupić je w zestawieniu z odpowiednimi uchwytami do podnoszenia kręgów. Jeśli nie wiesz, jakich zawiesi potrzebujesz, skontaktuj się z nami – doradzimy i dobierzemy sprzęt odpowiedni do twoich prac. Oferujemy również przeglądy i naprawy zawiesi łańcuchowych trzycięgnowych. Regularne wykonywanie przeglądów jest kluczowe dla zachowania pierwotnych parametrów zawiesi. W trakcie inspekcji, skrupulatnie sprawdzamy każdy element, wykonujemy testy i w razie konieczności podejmujemy prace konserwacyjne.
0
Lista
0
Koszyk