e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Szakle

Szakle wszystkich typów Szakle to metalowe, wykonane ze stali klamry, najczęściej w kształcie litery U. Tworzą obwód zamykany i otwierany przy użyciu śruby i są stosowane do łączenia różnych elementów używanych w transporcie. Można ich używać np. do złączenia poszczególnych elementów zawiesia bądź liny łącząc ją z różnymi akcesoriami takimi jak ogniwa, haki, kausze. Szakla czy szekla? - we wszystkich branżach, w których się je użytkuje, funkcjonu...
Wyświetlane 20 z 11 wyników
Szakle (11)

Szakle

Szakle wszystkich typów

Szakle to metalowe, wykonane ze stali klamry, najczęściej w kształcie litery U. Tworzą obwód zamykany i otwierany przy użyciu śruby i są stosowane do łączenia różnych elementów używanych w transporcie. Można ich używać np. do złączenia poszczególnych elementów zawiesia bądź liny łącząc ją z różnymi akcesoriami takimi jak ogniwa, haki, kausze. Szakla czy szekla? - we wszystkich branżach, w których się je użytkuje, funkcjonują obie nazwy. Rozróżniają je takie elementy jak: wielkość (duże lub małe), rodzaj (z zabezpieczeniem lub bez) oraz przeznaczenie (szekle do lin lub łańcuchów).  W ofercie E-hak24.pl proponujemy szeroki wybór szakli o różnych parametrach, wielkości czy udźwigu, dostępne są szakle podłużne, okrągłe, ocynkowane oraz o powiększonym udźwigu. Szakle produkowane są najczęściej ze stali o podwyższonej wytrzymałości, w zgodzie z obowiązującymi normami. Wszystkie akcesoria zawiesi w sklepie E-hak24 mamy ciągle dostępne w naszych magazynach. 

Szekla z zabezpieczeniem czy bez?

W zależności od docelowego przeznaczenia, przed zakupem należy zastanowić się nad wyborem rodzaju szekli metalowej. Do wyboru są dwa typy: 
  • szakle bez zabezpieczenia typu A,
  • szakle z zabezpieczeniem typu C. 
Oba z powyższych są wykorzystywane równie często, a odróżnia je wyłącznie sposób blokady. W szeklach bezpiecznych typu C jest zastosowana dodatkowa szpilka blokująca wysunięcie się trzpienia z szekli, tym samym uniemożliwiając przypadkowe zwolnienie podczepionego ładunku. Cena szakli z zabezpieczeniem jest nieznacznie większa niż cena szekli transportowych standardowych jednakże w wielu sytuacjach bezpieczeństwo podczas pracy jest wyjątkowo ważne. Każda sytuacja mogąca teoretycznie spowodować jakikolwiek wypadek lub stwarzać większą szansę na jego wystąpienie – jest niedopuszczalna. 
 

Szakle dostępne od ręki

Szakle zawiesiowe to produkty często potrzebne od ręki, aby sprostać wymaganym klientom na bieżąco zaopatrujemy swoje magazyny w różne modele szakli. W ofercie sklepu można wybrać konkretny typ szekli do lin i łańcuchów spośród:
  • szekli podłużnych,
  • szekli okrągłych,
  • szakli bez zabezpieczenia,
  • szakli z zabezpieczeniem, 
  • szakli nierdzewnych, ocynkowanych, 
  • szakli o zwiększonych gabarytach,
  • szakli o zwiększonym udźwigu,
  • szakli uniwersalnych. 
Wszystkie wymienione produkty są odpowiednio ocechowane dopuszczalnym obciążeniem roboczym (DOR/WLL) oraz średnicą trzpienia, do którego należy dopasować pozostałe elementy, w celu wykonania zestawu do podnoszenia ładunków. Proponowane w ofercie E-hak24 szakle są odpowiednio opisane tak aby łatwo można było wybrać interesujący model. Konkretniej mówiąc, każda z nich posiada zaprezentowane w produkcie parametry (na rysunku lub w tabeli), informację o udźwigu, średnicy sworznia, cenie, cechach charakterystycznych, kosztach transportu oraz dokumentacją, która dołączana jest do każdego zamówienia.  
 

Jakie szekle wybrać, okrągłe czy podłużne? 

W dostępnej literaturze nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Jest pełna dowolność przy wyborze  konkretnego typu szakli do docelowego przeznaczenia. Podczas wyboru warto jednak przemyśleć jakie elementy będą za pomocą szakli łączone: czy będą to zaczepy lub elementy podłużne, czy raczej te z okrągłym kształtem. W zależności od tego jak dany element ma być podczepiony i ile ich ma być - można wywnioskować, że więcej zmieści się do szakli okrągłych, ze względu na ich kształt.  W problematycznych sytuacjach zalecamy kontakt z naszym działem handlowców. To zespół specjalistów, którzy szybko pomogą wybrać odpowiednią szaklę, mającą odpowiedni udźwig i parametry. 
 

Szakle udźwig od 70 kg do 85 t

W ofercie sklepu E-hak24 proponujemy bardzo szeroki wybór dostępnych udźwigów, najmniejsze z nich to szakle o udźwigu zaledwie 70 kg, a największe nawet aż 85 ton. Najbardziej popularnymi wariantami są te z udźwigami od 0,75 do 17 ton. Przy zastosowaniu czterech szakli o udźwigu 13,5t  w zawiesiu 4-cięgnowym można za ich pomocą podnieść ciężar ważący kilku krotność ich DOR!
 

Prawidłowy sposób montażu szakli

Aby bezpiecznie użytkować szakle należy je odpowiednio połączyć z zawiesiem oraz do punktów zaczepowych na konkretnym ładunku. 
 
Przy podnoszeniu dwoma zawiesiami zamontowanymi na szakli, kąt rozwarcia między nimi nie powinien przekraczać 90o. Udźwig szakli w tym przypadku zostaje zredukowany do 70% wartości DOR.
Szakle przykręcane do elementu podnoszonego muszą być montowane w taki sposób aby mogły samodzielnie obracać i pozycjonować się zgodnie z kątem nachylenia cięgna.
Jeżeli szakle używane są do konfiguracji pętli linowych, wówczas przesuwna część liny powinna być zaczepiona o kabłąk szakli. W tym przypadku udźwig szakli zostaje zredukowany do 80% wartości DOR.

 

0
Lista
0
Koszyk