e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Szynoprzewody

  Szynoprzewody MOBILIS to bezpieczny oraz...
Wyświetlane 20 z 16 wyników
Szynoprzewody (16)

Szynoprzewody

 

Szynoprzewody MOBILIS to bezpieczny oraz wygodny w montażu system zasilania dźwignic. Opatentowany system połączeń śrubowych pozwala na dokładny oraz bezproblemowy montaż. Samozrywające się śruby zapewniają odpowiednie połączenie kolejnych części szynoprzewodu.
 
Zalety:
  • dokładny oraz bezproblemowy montaż (system śrub zrywanych), 
  • Szybszy montaż bez potrzeby wciągania taśm miedzianych,  
  • wykonania od 20 do 200A dla 100% czasów załączeń, 
  • szybka wymiana szczotek odbieraka, 
  • wersje 4-ro i 5-cio biegunowe, 
  • lekka i wytrzymała konstrukcja skrzynkowa, 
  • estetyczny wygląd zewnętrzny, 
  • zapewniamy krótkie czasy dostaw.
 
Szynoprzewody to, obok firanek kablowych, jeden z najczęściej stosowanych systemów zasilania suwnic oraz innych urządzeń transportu bliskiego. Wybierane są ze względu na swoją funkcjonalność oraz łatwość montażu, a przede wszystkim – wygodę użytkowania. 
 

Konstrukcja i elementy szynoprzewodów

Częstotliwością zastosowania praktycznie nie ustępują firankom kablowym i na równi z nimi są stosowane przede wszystkim do doprowadzenia zasilania do urządzeń transportu bliskiego, zarówno pionowego, jak i poziomego. Szynoprzewody nazywane są również szynami prądowymi o stanowią elementy o jednolitej, kompaktowej strukturze, służąc do przekazywania energii elektrycznej do maszyn z użyciem jednej ciągłej linii zasilającej. Szynoprzewody najczęściej mają postać płaskownika albo ceownika, a wykonana na ich podstawie instalacja charakteryzuje się niezawodnością i trwałością. Bezproblemowo nadaje się również do dalszej rozbudowy czy podpięcia nowych elementów zasilających. 
Kluczowym elementem szynoprzewodów są miedziane przewody umieszczone w kompaktowej obudowie, wykonanej z zazwyczaj z aluminium lub ocynkowanej blachy. Obudowa szynoprzewodu, stanowiąc jego element nośny, pełni również role ekranu elektrycznego. Izolacje przewodów w tego typu instalacji wykonuje się z tworzyw samogaszących. 
 

Szynoprzewód suwnicy – jak działa?

Zastosowanie szynoprzewodu to również sposób na doprowadzenie energii elektrycznej do więcej niż jednego urządzenia – na całej długości szyny można umieścić gniazda zasilające, które posłużą do wpinania kolejnych urządzeń. W przypadku zasilania suwnicy szynoprzewód wykonuje się w formie prowadnicy, pociągniętej wzdłuż torowiska suwnicy bądź wzdłuż dźwigara, po którym porusza się wciągnik. Montuje się go z gotowych elementów z użyciem osłon połączeń, a także zawiesi stałych lub ślizgowych.  Energia elektryczna przekazywana jest z szynoprzewodu do urządzenia z użyciem odbieraków prądowych, które produkowane są w postaci wózków przejezdnych. Dostosowane do poruszania się wzdłuż kasety szynoprzewodu, co umożliwia ich przejazd zgodnie z zasilanym urządzeniem. 
 

Jak dobrać szynoprzewód?

Szynoprzewód stanowi gwarancję bezpieczeństwa dla operatorów urządzeń oraz zapewnia niezawodność dostawy zasilania podczas prowadzenia prac z zastosowaniem zasilanych urządzeń elektrycznych. Aby właściwie spełniał swoje zadania, powinien być wykonany z odpowiednio dostosowanych elementów. Właściwy dobór szynoprzewodu, podobnie zresztą jak dobór firanki kablowej, wymaga wiedzy w zakresie tak działania samej instalacji, jak i typu konstrukcji czy przeznaczenia urządzeń zasilanych za jego pośrednictwem. Szeroki zakres dostępnych rozwiązań daje możliwość tworzenia zaawansowanych technicznie systemów, stosowanych nie tylko w przypadku suwnic czy innych urządzeń dźwignicowych, oferujący uniwersalną funkcjonalność. 
Na wybór szynoprzewodu maja wpływ takie czynniki jak wielkość doprowadzanej mocy, stanowiąca o jego parametrach elektrycznych oraz szczegóły konstrukcyjne, które motywują dobór formy szynoprzewodu, a także jego zamocowania. Rodzaj odbieraków prądowych jest z kolei zależny od rodzaju i ilości zasilanych urządzeń. Dobór elementów szynoprzewodu oraz jego zamocowań najlepiej oddać w ręce specjalistom z doświadczeniem. 
 
0
Lista
0
Koszyk